Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

7/10
postaci: 7/10 grafika: 7/10
fabuła: 7/10 muzyka: 7/10

Ocena redakcji

brak

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 9
Średnia: 6,22
σ=1,69

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Zegarmistrz)

Wylosuj ponownieTop 10

Silent Möbius 2

Rodzaj produkcji: film (Japonia)
Rok wydania: 1992
Czas trwania: 54 min
Tytuły alternatywne:
  • サイレントメビウス2
zrzutka

Kontynuacja pierwszego filmu kinowego, pozostawiająca więcej pytań, niż odpowiedzi.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Po śmierci matki Katsumi znajduje się sama w Japonii, obcym dla niej kraju, którego nie może opuścić. Nowo odkryte moce, których nie potrafi do końca zaakceptować, sprawiają, że staje się cennym nabytkiem zarówno dla demonicznych przybyszy z Nemezis, jak i niewiele lepszych funkcjonariuszy AMP. Młoda adeptka magii będzie musiała znaleźć sprzymierzeńców i zdecydować, po której stronie stanie w tym konflikcie: ludzi czy potworów?

Film stanowi bezpośrednią kontynuację pierwszej kinówki spod znaku Silent Möbius. Eksploatuje kilka dalszych wątków, pochodzących niechybnie z mangi – niemniej jednak moim skromnym zdaniem wypada fabularnie gorzej niż część poprzednia. Przede wszystkim dlatego, że stanowczo zbyt wiele kwestii pozostawia otwartych, pojawiają się też wątki, które w żaden sposób nie wynikają z obu filmów. Wyraźnie widać, że jest to albo produkcja adresowana wyłącznie do osób, które znają już mangę, albo też planowano kontynuację, która nigdy nie powstała.

Pod względem graficznym anime nie zmieniło się od czasów poprzedniego filmu. Nadal prezentuje sobą tak wysoki poziom, jak tylko możliwy był na początku lat 90. i bije na głowę późniejszy remake. Także udźwiękowienie jest bardzo dobre, jak to zwykle bywa w dysponujących sporym budżetem filmach kinowych.

Podsumowując – film jest dobrym następcą swego poprzednika, jednak wiele traci na braku porządnej kontynuacji, która zamknęłaby wszystkie otwarte w nim wątki. Mimo to ogląda się go przyjemnie, zwłaszcza w porównaniu z nieudaną serią telewizyjną.

Zegarmistrz, 6 lutego 2007

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: AIC (Anime International Company), JVC (Japan Victor Company), Kadokawa Shoten, Pioneer LDC
Autor: Kia Asamiya
Projekt: Michitaka Kikuchi
Reżyser: Yasunori Ide
Scenariusz: Manabu Nakamura
Muzyka: Kaoru Wada