Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Domi-kun

 • Avatar
  Domi-kun 16.07.2019 22:53
  Re: Rly?
  Komentarz do recenzji "Vinland Saga"
  To o czym według Ciebie jest ta seria?
 • Avatar
  Domi-kun 1.07.2019 16:30
  Re: Shingeki no Kyojin Season 3 Part 2 - rozkmina przed finałowym odcinkiem
  Komentarz do recenzji "Shingeki no Kyojin [2019]"
  A ja mam pytanie czy to, że chronologia jaką przedstawia dziadek Erena w 20 odcinku jest inna, to wynik pomyłki autora mangi, twórców anime, autora tłumaczenia czy celowa dezinformacja Marle/Mare? Chodzi o to, że ojciec mówi młodemu Grishy, że od otrzymania mocy przez Ymir minęło 1820 lat, co daje ponad sto lat różnicy nawet biorąc pod uwagę, że Grisha mógł żyć od ego momentu przez kilkadziesiąt lat.
 • Avatar
  A
  Domi-kun 17.04.2017 19:49
  Niezły pierwszy odcinek
  Komentarz do recenzji "Atom: The Beginning"
  Pierwszy odcinek był całkiem przyjemny. Miał dość lekki charakter i dlatego obawiam, że jeśli seria poszłaby w innym kierunku np. mocno dramatycznym albo filozoficznych rozważań (co może sugerować zawiązanie fabuły) to mogłoby to się jej nie udać.

  Muzyka całkiem, całkiem, ending lepszy od openingu, który cały powinien być utrzymany raczej w spokojniejszym stylu.

  Grafika nie spodobała mi się jakoś szczególnie ale może być. W pierwszych scenach miałem trochę wrażenie jakby tła i postaci były wzięte z różnych serii, trochę mi się to gryzło.

  Zachęciło mnie to do obejrzenia następnych odcinków, a że nie znam pierwotnej serii to moje wrażenia z tego odcinka i następnych będą wrażeniami osoby, która patrzy na to świeżym okiem, bez świadomości jak potoczą się losy bohaterów.
 • Avatar
  Domi-kun 9.04.2017 17:31
  Komentarz do recenzji "Seikai Suru Kado"
  A gdzie tam była szalona naukowiec?
 • Avatar
  Domi-kun 4.04.2017 21:11
  Komentarz do recenzji "Youjo Senki"
  Przecież GuP jest nierealistyczny.
 • Avatar
  Domi-kun 4.04.2017 20:08
  Komentarz do recenzji "Youjo Senki"
  Zależy jakie kryteria przyjmiemy do oceny. Wydaje mi się, że według tych, które stosuje Otak Fullmetal wcale nie musi być lepszy.
 • Avatar
  A
  Domi-kun 3.04.2017 22:12
  Nudne noce z mnichem
  Komentarz do recenzji "Souryo to Majiwaru Shikiyoku no Yoru ni..."
  Nieciekawy ten pierwszy odcinek. Bohaterka bardziej drewniana niż deska z tartaku a bohater pewnie miał być przystojny ale chce mi się śmiać jak widzę jego łysinę (sam nie wiem dlaczego). W założeniu miało pewnie być romantycznie, namiętnie czy erotycznie a wyszło trochę jak praca w konkursie „Słabe hentai zrobione tanim kosztem”. Zobaczę jednak więcej bo po pierwsze to ma tylko cztery minuty na odcinek, po drugie czemuś trzeba wystawiać te niskie oceny i po trzecie, zastanawiam się czy w dalszych odcinkach rzeczywiście pokażą coś bardziej niecenzuralnego czy skupią się na „seksie domyślnym”: bohaterowie sugerują, że coś robią ale widzowi pokazują tylko to co teraz, czyli bohaterkę w bieliźnie i całowanie.
 • Avatar
  A
  Domi-kun 1.04.2017 22:35
  Gin: Strażnik Basenu
  Komentarz do recenzji "Gin no Guardian"
  Ale nudno… Niby coś walczyli, niby główny bohater tonął, niby się całował ale wyglądało to jakby twórcy serialu dostali listę co ma być w pierwszym odcinku a na niej „elementy akcji, elementy romansu, źli ludzie krzywdzący małe kotki” i odfajkowywali kolejne pozycje. W sumie przedstawia to pod względem fabularnym i wyglądu przeciętny poziom ekranizacji manhuy z ostatnich sezonów. Jak ktoś widział Hitori no Shita lub Bloodivores, to jakby widział je wszystkie, w tym Gin no Guardian.
 • Avatar
  A
  Domi-kun 18.10.2016 22:02
  Komentarz do recenzji "Nanbaka"
  Pierwszy odcinek nie był tak szalony jak się spodziewałem. Nie było też aż tyle dwuznacznych sytuacji. Najbardziej cieszyłem się chyba przy  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  Domi-kun 17.10.2016 21:37
  Komentarz do recenzji "Ajin 2"
  Czy to jakiś żart, którego nie zrozumiałem?

  O bulwersujące – ktoś ośmielił się wyrazić inne zdanie na temat anime niż pan J. Jednak śpieszę zapewnić, że naprawdę mam taki spaczony gust, że zarówno w Sidonii (po początkowym wrażeniu dziwności) jak i w Ajin podoba mi się ta grafika a zwłaszcza ten sposób wyrażania emocji.

  ma się wrażenie, jakby oglądało film

  Tym do czego przywiązuje w anime większą uwagę niż do grafiki jest muzyka i głosy postaci a nie sadzę żeby manga to miała więc bez względu na to jak dobrze jest narysowana ja nie miałbym wrażenia, że to film.
 • Avatar
  Domi-kun 13.10.2016 21:34
  Re: Kino
  Komentarz do recenzji "Kimi no Na wa"
  A ja słyszałem, że oprócz tych dla otaku są też takie, które zdobywały szerszą popularność: filmy ze studia Ghibli, Pokemony, Sailor Moon.
 • Avatar
  A
  Domi-kun 13.10.2016 00:41
  Drugi odcinek czyli chińskie więzienie dla wampirów
  Komentarz do recenzji "Bloodivores"
  W tym odcinku czuć słabości historii.  kliknij: ukryte  Odcinek zostawił po sobie więcej pytań niż odpowiedzi a kolejny zapowiada się gorzej bo z zapowiedzi wynika, że  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Domi-kun 12.10.2016 19:27
  Komentarz do recenzji "Ajin 2"
  Najpierw napiszę, że nie spodziewałem się iż  kliknij: ukryte 

  Poza tym, krótko, w pierwszym odcinku najbardziej podobały mi się:
  - nowy opening
  - zachowanie i wypowiedzi Nagaia
  - grafika, zwłaszcza mimika postaci
  - forma przypomnienia wydarzeń z poprzedniego sezonu
  - to, że  kliknij: ukryte 

  Największy minus – piosenka z nowego endingu.
 • Avatar
  A
  Domi-kun 11.10.2016 19:30
  Mieszane uczucia
  Komentarz do recenzji "Soul Buster"
  Największym minusem były chyba efekty graficzne zastosowane w tym odcinku: te ciemne, rozmazane pasy czy te barwne plamy jakby z farby. Fabuła, choć niezbyt odkrywcza i w pierwszym odcinku stawiająca więcej pytań niż dająca wyjaśnień, wydaje mi się całkiem zadowalająca biorąc pod uwagę długość serii i to, że pierwowzorem jest karcianka. Najzabawniejszym momentem odcinka (biorąc pod uwag, że wiedziałem czego będzie dotyczyć seria) był ten, kiedy główny bohater stwierdził, że nie warto uczyć się historii.
 • Avatar
  A
  Domi-kun 11.10.2016 19:09
  Bardzo nietypowe
  Komentarz do recenzji "Sengoku Choujuu Giga ~Kou~"
  Ciekawy pomysł jeśli chodzi o grafikę. W pierwszym odcinku już można zobaczyć Hideyoshiego jako małpę (do przewidzenia), Ieyasu jako tanuka i Odę jako jakiegoś ptaka (ktoś wie co to za gatunek?). Treść odcinka może nie wyszukana ale wydaje mi w pewnym stopniu historycznie uzasadniona. Ending jeśli chodzi o piosenkę mnie zaskoczył, spodziewałem się raczej czegoś spokojniejszego.
 • Avatar
  Domi-kun 11.10.2016 01:04
  Komentarz do recenzji "Shuumatsu no Izetta"
  Wymyślony, według mnie, właściwie jest tylko Eylstadt (choć on prawdopodobnie był inspirowany Liechtensteinem), Liwonia natomiast to Polska: takie same granice, od ataku na nią rozpoczyna się wojna (ucieszył mnie ten 1 września, myślałem, że mogą to całkiem olać i zacząć np. od ataku na Thermidor).
  Co do sojuszników to w naszej rzeczywistości na tym etapie wojny i w tej części świata, ich wkład w zwycięstwa Niemiec był właściwie niewielki, pomijalny. Największe znaczenie miał w tym przypadku atak ZSRR na Polskę ale widząc jak zaznaczono na mapie tereny zajęte przez Germanie myślę, że w tym świecie też on nastąpił bo granica tych terenów pokrywa się z tą zajętych przez III Rzeszę w naszym świecie, resztę dostało tymczasowo ZSRR.
 • Avatar
  Domi-kun 10.10.2016 23:26
  Komentarz do recenzji "Shuumatsu no Izetta"
  Seria może jest poważna jeśli chodzi o niewrzucanie takich wstawek komediowych jak w Drifters czy Hellsing Ultimate i nie robienie z wojny komedii, ale na moje oko nie ma większych ambicji niż być serią rozrywkową więc od początku nie spodziewałem się zbytniego pogłębiania charakterystyk postaci, poza dwiema głównymi i jakiś niuansów jeśli chodzi o te kwestie. A jeśli chodzi o zmianę uniwersum to pewnie twórcy chcieli mieć większą swobodę w kształtowaniu opowieści.
 • Avatar
  Domi-kun 10.10.2016 23:16
  Komentarz do recenzji "Drifters"
  wplatają jeszcze połowę historii Japonii szastając milionem nazwisk i klanami na prawo i lewo.


  Niestety manga i anime powstawały z przeznaczeniem na rynek japoński a dla nich takie dyskusje to tak, jak dla nas słuchanie o Piastach i Jagiellonach. O ile w przypadku okresu Senkogu (Oda i inni) można się trochę orientować po obejrzeniu niektórych anime z akcją osadzoną w tym okresie to ten drugi wspomniany okres – wojna Genpei, praktycznie chyba nie pojawia się w anime. Za to później mają pojawić się postacie z bardziej zachodniej c=historii więc można się pocieszać, że z nimi Japończycy mogą mieć większy problem niż my.
 • Avatar
  Domi-kun 10.10.2016 22:52
  Komentarz do recenzji "Shuumatsu no Izetta"
  A nazwę jakich krajów nie zmienili? Bo obejrzałem odpowiednie fragmenty jeszcze raz, korzystając dla porównania z innych napisów i wydaje mi się, że zmienili jednak, choćby trochę nazwy wszystkich krajów, a „Wielka Brytania” w pierwszym odcinku to może być pomyłka tłumacza.
 • Avatar
  Domi-kun 9.10.2016 21:25
  Re: Oooo...
  Komentarz do recenzji "Bananya"
  Animu dekady :)
 • Avatar
  A
  Domi-kun 8.10.2016 23:32
  Komentarz do recenzji "Nobunaga no Shinobi"
  Kolejne wykorzystanie w anime postaci Ody Nobunagi i okresu Sengoku, tym razem w formie komediowej i z krótkimi odcinkami. Bohaterka, której imienia nie pamiętam, nieco tępawa jeśli chodzi o pewne codzienne sprawy lecz w swym fachu shinobi wielce wykwalifikowana postanawia się odwdzięczyć Odzie za wyciągnięcie jej kiedyś z wody służąc mu jako podręczny ninja. wszystko na wesoło (tak wygląda) w oprawie z całkiem przyjemnej muzyki i grafiki. Będę oglądał bo pierwszy odcinek był w miarę dobry a ja oglądam prawie wszystko co ma „Nobunaga” w tytule.
 • Avatar
  A
  Domi-kun 7.10.2016 23:59
  Komentarz do recenzji "Drifters"
  Pierwszy odcinek, w którym poznajemy bohaterów i okazują się być szaleni, był świetny. Minusem na razie był ending, który pod względem brzmienia pasuje do reszty odcinka i jego klimatu, z początku niezbyt trafił w mój gust ale wydaje mi się, że z czasem mogę się do niego przekonać.
 • Avatar
  A
  Domi-kun 6.10.2016 23:14
  Po pierwszym odcinku
  Komentarz do recenzji "Ao Oni ~The Animation~"
  Pierwszy odcinek wyszedł bardzo przeciętnie. Dużo absurdu na ekranie  kliknij: ukryte , a tak mało śmieszył. Najlepszym elementem był próbujący wyjaśnić całą sytuację racjonalnie bohater z srebrnymi włosami.
 • Avatar
  A
  Domi-kun 4.10.2016 17:27
  Drugi raz to samo
  Komentarz do recenzji "Okusama ga Seitokaichou! +!"
  Absolutna powtórka z rozrywki, praktycznie wszystko w pierwszym odcinku na poziomie pierwszej serii, może muzyka trochę gorsza. Jak kogoś nie zraził całkiem fanserwis z pierwszej serii to i tę jakoś pokona.
 • Avatar
  A
  Domi-kun 4.10.2016 17:14
  Komentarz do recenzji "Gakuen Handsome"
  A jak dla mnie to jakieś słabe było. Co prawda przez większość odcinka miałem uśmiech na twarzy ale to z racji zobaczenia tych krzywych mordek w ruchu, przy czym „ruch” w tym przypadku to mocne słowo. Właściwie momentami to nawet mnie oszczędności na grafice biły po oczach. Przez 12 odcinków będę się zastanawiał czy główny bohater w ogóle ma oczy.