Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Jaren Frey

 • Avatar
  Jaren Frey 17.05.2010 18:52
  Re: Cześć i dzięki za spoilery
  Komentarz do recenzji "Higurashi no Naku Koro ni Rei"
  Została oznaczona…
 • Avatar
  Jaren Frey 15.05.2010 12:24
  Re: Muzyka
  Komentarz do recenzji "Higurashi no Naku Koro ni Rei"
  Przyznaję, na temat muzyki nie napisałem nic (pomijając opening). Szczerze powiedziawszy wystawienie oceny muzyce zajęło mi najwięcej czasu i musiałem obejrzeć serię jeszcze raz, żeby móc to zrobić, a nawet po obejrzeniu biłem się z myślami. Pewnie wywołam kolejną lawinę, ale mój problem z muzyką w Rei polegał na tym, że… ona ledwo tam była. Pojawia się dosłownie kilka razy i jest tak mało charakterystyczna, że nie miałem pewności, czy przypadkiem nie słyszę tylko dwóch utworków puszczanych na przemian. Nie zrozumcie mnie źle, bardzo cenię dzieła Kenjiego Kawai i uważam go za mistrza tworzenia klimatu w anime, przy pomocy dźwięku, ale tutaj jego muzyka wmieszała się w tło tak mocno, że jej wyłączenie w zasadzie nie zrobiłoby różnicy. Może jest to nie tyle krytyka samej muzyki, co sposobu jej użycia, dlatego wolałem ten temat przemilczeć, ale skoro padło pytanie, muszę odpowiedzieć.
 • Avatar
  R
  Jaren Frey 14.05.2010 20:27
  Decyzje odnosnie recenzji
  Komentarz do recenzji "Higurashi no Naku Koro ni Rei"
  Chciałbym, żeby było jasne, że jeżeli redakcja uzna za stosowne zamianę tej recenzji na inną, lub po prostu jej usunięcie, to ja nie będę miał żadnych pretensji. Rozumiem, że recenzje mogą się podobać, lub nie, ale skoro moja okazała się w jakiś sposób kontrowersyjna, to czytelnicy Tanuki, powinni zadecydować o jej przyszłości… Ja osobiście szukam w recenzjach szczegółowych informacji, który moment serii był według autora rozwiązany dobrze, a który źle, a gdy oglądam film/anime, lubię się dogłębnie zastanowić nad tym, co się dzieje na ekranie i przede wszystkim: czy ma to sens, a jeśli nie, to, dlaczego.

  Jedno tylko mnie niepokoi… zamiast merytorycznych kontrargumentów (wyjątek: girl­‑san, której wskazówka dotycząca sceny z matką Riki była jak najbardziej przekonująca), zaczęły się jakieś docinki personalne. Nie, nie jestem hardcorowym fanem Higurashi, a Rei bardziej mnie rozśmieszyło niż zdenerwowało. Po prostu lubię oglądać filmy/anime, i mówić, dlaczego mi się podobają, lub nie.

  Tyle napisawszy kończę i mam nadzieję, że nie będę już musiał niczego sprostowywać. Wszelkie decyzje odnośnie recenzji pozostawiam wam- czytelnikom i redakcji, bo przecież wspólnie tworzymy ten portal.
 • Avatar
  R
  Jaren Frey 13.05.2010 18:28
  Krótkie sprostowanie
  Komentarz do recenzji "Higurashi no Naku Koro ni Rei"
  Na wstępie zaznaczę, że nie mam zamiaru się bronić, każdy ma prawo wyrazić własną opinię o mojej recenzji i w sumie opinie negatywne też mnie na swój sposób cieszą.
  Nie chcę jednak zostać źle zrozumiany. Pojawiła się opinia, że dawka brutalności mogła być za mała, jak dla niektórych. Cóż, ja tak nie uważam. Gdyby powstała seria pokazująca tylko radosne życie bohaterów po tragicznym czerwcu, związki między nimi, lub ich zwykłe radości i problemy w normalnym szkolnym życiu, bez nawet jednaj kropli krwi, prawdopodobnie bardzo bym ją polubił. Moja negatywna opinia wynika przede wszystkim z braku logiki i spójności serii. Jak zaznaczyłem fabuła od drugiego odcinka w górę była bardzo obiecująca.

  I jeszcze tylko jeden szczegół:
  LadyGiniro- masz absolutną rację! Nie mam prawa decydować, czy czytelnik może obejrzeć to anime, czy nie i wiem o tym. Mój komentarz na ten temat był całkowicie niepotrzebny, gdyż zmienił się z odradzania serii do zabraniania. Za ten błąd przepraszam. Oczywiście nie mam zamiaru nikomu mówić, co ma robić, a co nie. Jednak, gdybym jeszcze mocniej ograniczył spoilery (wersja, którą czytacie na stronie i tak została [za moją zgodą i przy mojej współpracy] pocięta), nie mógłbym ani wytknąć zwykłych błędów logicznych, ani napisać, co w serii było dobre, a co złe, czyli nie mógłbym napisać nic, poza opisaniem grafiki i muzyki.