Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Oceny

Oceniane są kategorie: Postaci, Fabuła, Grafika, Muzyka, Całość. Chyba nie muszę tłumaczyć, jakie plusy i minusy może mieć każda z tych kategorii? Nie ma obowiązku wystawiania tych ocen, jeśli ktoś "nie czuje się na siłach" czegoś ocenić. Konieczna natomiast jest ocena całościowa. Uwaga: nie jest to średnia arytmetyczna z ocen cząstkowych! Chodzi o ocenę całości (najbliżej jej do tego, co można nazwać "przyjemnością oglądania"), a jak wiadomo, nawet najlepsza muzyka nie uratuje chały kompletnej - natomiast zawyżałaby jej średnią. Druga uwaga: to jest ocena recenzenta, a nie przewidywana przez niego ocena, jaką dałby "ogół".

Poniżej krótkie "wprowadzenie" do poszczególnych stopni dla oceny całkowitej - może się przydać przy decydowaniu.

  1. Absolutne ZERO, nie oglądać, choćby dopłacali. Nic nie reprezentuje, żadnej przyjemności z oglądania, wręcz przeciwnie - wywołuje tylko i wyłącznie negatywne odczucia...

  2. Właściwie nic w tym dobrego nie ma, niewielkie zalety i występujące w małej ilości, ilość wad zaś bardzo spora. Oglądanie tego to... no nie wiem, kara?

  3. Słabe anime, ma w sobie coś dobrego, są rzeczy warte uwagi, ale poza tym wady sprawiają, że tylko fanatycy gatunku/serii siądą i toto z radością obejrzą.

  4. Nie za dobrze, aczkolwiek zdarzają się już wyraźne zalety, tyle że ogólne wrażenia są nadal negatywne. Można obejrzeć - tylko po co, skoro jest wiele znacznie lepszych serii?

  5. Przeciętniak. Nie wyróżnia się z tłumu, ma trochę zalet i sporo wad (które zwykle wciąż przeważają nad tymi pierwszymi). Można obejrzeć - nie rozczaruje, ale żadnych większych emocji nie wzbudzi.

  6. Niezłe, niezłe... lecz do czołówki wciąż daleko. Ilość zalet i wad mniej więcej się równoważy, dlatego seria jest już warta uwagi - lecz to jeszcze nie "to".

  7. Dobra seria, posiadająca wciąż swoje wady, ale potrafiąca zainteresować, zaskoczyć (pozytywnie). Obejrzenie nie będzie stratą czasu.

  8. Bardzo dobra seria - zalet sporo, niewiele istotnych wad. Coś ją wyróżnia, i to dość znacząco. Oglądać!

  9. Niemal ideał, doskonałość. Liczba znaczących zalet całkowicie przesłania niewielkie i nieistotne wady. Oryginalna, ciekawa, zaskakująca, przyjemna w oglądaniu seria. Nie obejrzenie byłoby błędem...

  10. ...tu zaś nie obejrzenie jest grzechem. Wad brak. Albo mikroskopijne. Zalet mnóstwo. Ciekawa i piękna seria - pod każdym względem. To anime przejdzie do historii. Choćby nie wiem, ile czasu minęło i co się wydarzyło - zawsze będziesz je mile wspominać. PERFEKCJA.

Skala ocen autorstwa Vela, oparta na skali ocen z działu Gamewalker w CD-Action.