Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Zrzutki

Zrzutki mają dawać ogólne wrażenie o grafice serii. Powinny pochodzić z własnoręcznie złapanych zrzutek lub z Internetu. W tym drugim przypadku proszę o podanie nazwy i adresu strony, z której zostały wzięte - wszystkie muszą pochodzić z jednej strony i mieć takie same proporcje (np. nie mogą być przycinane w różne kształty). W grę wchodzą tylko kadry z anime, nie zaś np. arty (nawet oficjalne) czy tapety.

Nie trzeba wybierać samych zbliżeń twarzy bohaterów, ale lepiej unikać zbyt szczegółowych obrazków - nie zawsze są czytelne dla osób nieznających tytułu. Z drugiej strony detale typu zbliżenie oka to też przesada - niewiele wnosi, nawet jeśli jest ładne. Nie chodzi też o to, żeby koniecznie dać pełen przegląd bohaterów, czasem lepiej pokazać np. jakieś tło czy efekty specjalne, a także na przykład mechy albo potwory (jeśli się pojawiają). Zrzutki powinny być też w miarę zróżnicowane, tj. żeby np. większość nie przedstawiała tej samej bohaterki w różnych pozach, nawet jeśli jest bardzo ładna. W granicach rozsądku należy unikać super-deformed. Są serie, w których zrzutka tego rodzaju jest niezbędna, ale dla większości to nie ma sensu - po ujęciach super-deformed trudno jest ocenić kreskę czy wygląd bohatera.

Do recenzji wchodzi zazwyczaj 12 zrzutek - w przypadku tytułów z wybitną grafiką lub tasiemcowych, z bardzo licznymi bohaterami, może być ich więcej, ale w granicach rozsądku. Spośród nich 4 wybierane są na stronę recenzji, pozostałe widoczne są po kliknięciu linku "Więcej kadrów". Zrzutka główna jest dodawana oddzielnie, ale zazwyczaj zamieszczamy także jej powiększoną wersję wśród dodatkowych zrzutek.

Obowiązkowo do każdej recenzji musi zostać dostarczone 5 zrzutek - główna i 4 boczne. Pozostałe (te spod "Więcej kadrów") są mile widziane, ale jeśli z jakichś powodów ich dostarczenie nie jest możliwe lub nie ma sensu, ich brak nie dyskwalifikuje recenzji. Można też wysłać więcej zrzutek (w granicach rozsądku), do wyboru. Zrzutki należy przysyłać spakowane (do postaci archiwum rar lub zip), w formacie JPEG, niepomniejszone. W miarę możliwości dobrze jest wskazać typy na główną i boczne.

Do łapania zrzutek nadają się m.in.: Media Player Classic, BSPlayer, VirtualDub.