Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

7/10
postaci: 6/10 grafika: 7/10
fabuła: 7/10 muzyka: 5/10

Ocena redakcji

5/10
Głosów: 4 Zobacz jak ocenili
Średnia: 5,25

Ocena czytelników

5/10
Głosów: 35
Średnia: 5,37
σ=1,79

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Bambosh Rider)

Wylosuj ponownieTop 10

Tales of Eternia

zrzutka

Anime fantasy, oparte na japońskim RPG o tym samym tytule. Jak na taką pozycję, zrobione jest całkiem ciekawie.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Reid, Farah, Keel i Meredy szukają sposobu na powstrzymanie zderzenia dwóch światów: Inferii i Celestii. Po wielu perypetiach docierają na Belcarnu – z pozoru spokojną wyspę. Jednakże skrywa ona wiele mrocznych tajemnic…

Tales of Eternia są oparte na grze pod Playstation, o tym samym tytule. Gra, podobnie jak jej poprzedniczki: Tales of Phantasia i Tales of Destiny, jest niezłym jRPG, jednakże sami dobrze wiemy, jak można zepsuć taką adaptację filmową. Na szczęście w tym przypadku obawy są bezpodstawne.

Fabuła nie opowiada całej historii zawartej w pierwowzorze. Z drugiej strony wprowadzenie nieobecnego w grze wątku wyspy Belcarnu jest ciekawym posunięciem ze strony autorów. Motyw tajemnicy wyspy jest ciekawie poprowadzony i potrafi zaskoczyć, mimo szablonowego układu „od spokoju i zabawy do strachu i powagi”.

Japońskie RPG słyną z rozbudowanych charakterów bohaterów. Tu niestety będziemy musieli obejść się smakiem. Częściowo jest to wina formy: w jRPG z reguły najwięcej o postaciach dowiadujemy się pod koniec rozgrywki, zaś wątek wyspy Belcarnu, gdyby wystąpił w grze, nie byłby nawet na półmetku głównej fabuły. Na szczęście jednak nie jest też tragicznie źle.

Kreska, animacja i efekty dźwiękowe stoją na dobrym poziomie. Przeniesienie bohaterów z gry do anime wypadło zadowalająco. Muzyka nie jest zła, aczkolwiek nie wzbudza nadmiernych emocji.

Pomimo kilku mankamentów Tales of Eternia jest pozycją wartą polecenia. Opowieść o Belcarnu nie odbiega od tych spotykanych w jRPG – co jest komplementem. Ja, wielbiciel gier z tego gatunku, daję siedem. Pozostali mogą odjąć punkt.

Szaman Fetyszy, 7 kwietnia 2004

Recenzje alternatywne

  • fm - 17 kwietnia 2007
    Ocena: 4/10

    Życie bohaterów świata fantasy nie zawsze obfituje w ekscytujące przygody. Ekranizacja wydarzeń, które w grze zostały skwitowane drobną wzmianką. więcej >>>

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Production I.G., XEBEC
Autor: Bandai Namco Games
Projekt: Meiju Maeda, Mutsumi Inomata
Reżyser: Shigeru Ueda
Scenariusz: Hiroyuki Kawasaki
Muzyka: Takanori Arisawa