Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Uta~Kata

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  lasagna777 22.01.2015 18:14
  niespełnione nadzieje
  Miałam nadzieję, że to będzie bardziej mroczne. Akcja toczy się spokojnie, żeby nie powiedzieć leniwie, ale pod powierzchnią kłębią się silne namiętności i ponure sekrety, niczym w jakim Twin Peaks. Jednak wyjaśnienie całej tajemnicy okazuje się miałkie i błahe w porównaniu z szumnymi zapowiedziami. Twórcom zabrakło odwagi, aby skupić się na naprawdę drastycznych wątkach (np. Satsuki). Zamiast tego serwują nam mhroczne rozterki Ićki: Serce Manatsu krwawiło. Jeszcze wtedy nie wiedziałam… ktoś by pomyślał, że nie wiem co się jej stało… Tak samo oszukałam się na Oniisama E... Dziwne zachowanie rodziców, przyjaciółek, którzy zachowują się, jakby wiedzieli, również ma przyczynę prozaiczną. Do tego dwóch przesłodkich „bizonów”, z których jeden przypomina raczej piękne dziewczę – dla kogoś innego to zaleta, ale ja nie przepadam.
  Najgorsze jest zakończenie – wyraźnie robione w pośpiechu. I sama Ićka, która jest równie słodka jak Madoka… i równie ciapowata, w dodatku głowę ma nabitą banałami… kliknij: ukryte 

  Szkoda, bo ta historia miała potencjał.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Apokalipsus 10.07.2012 22:12
  Spoiler
  Cóż, po przeczytaniu kilku pierwszych akapitów recenzji byłem pod dużym wrażeniem i entuzjazm jaki z pewnością był obecny gdy ją pisałeś zaczął na mnie skapywać i miałem zamiar zabrać się za tą serią. Niestety byłeś chyba pod zbyt dużym wrażeniem opisywanego anime i z recenzji tekst zmienił w streszczenie. Nie mam już ani ochoty, ani potrzeby oglądać Uta~Kata, bo wiem co się stanie, o czym to dokładnie jest i jakie będzie zakończenie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  San-san 28.10.2011 20:06
  ;-/
  Przyznaję, że utknęłam w środku. Zdarza mi się to bardzo rzadko skoro już wciągnęłam parę odcinków, zazwyczaj kończę serię choćby dla przyzwoitości. W tym wypadku musiałabym narzekać na nadmiar czasu, by się za to zabrać.

  Po pierwsze zniechęciła mnie bohaterka, która nieco dramatyzuje. Myślałby kto, że nie wiadomo jak trudne i wyniszczające są te wezwania duchów. Krzywda jej się żadna tak naprawdę nie dzieje. Myślałby kto, że nadprzyrodzona umiejętność jaka jej przypadła w udziale i możliwość uczestnictwa w całym rytuale przyzwania ducha stanowią nie wiadomo jak ciężkie brzemię.

  Po drugie: niesamowite, potężne żywioły (personifikacje przedstawiają się dumnie, władczo i groźnie) są wykorzystywane do tak banalnych zadań, że to zakrawa na ich obrazę. Czy nie byłoby ciekawiej przywołać ducha żeby zrobił coś dobrego na wielką skalę, a nie:  kliknij: ukryte 

  Po trzecie: nudny schemat. Powtarzalny, przewidywalny układ każdego epizodu. (Nawet Princess Tutu choć z początku wydawała mi się podobnie schematyczna, w porównaniu z UK. znakomicie się obroniła)

  Plusem są bohaterowie. Manatsu jest o tyle bardziej sympatyczna, bo o wiele bardziej energiczna i pełna życia niż nieco drętwa Ichika.
  Przyjemni są też bliźniacy.
  Ukryty za firanką czarny charakter jest nudnawy. Poproszę o czarny charakter, który na to nie wygląda.

  Wszelkie głębokie myśli i nabrzmiałe patetycznością frazesy nie przekonują mnie. Są niezbyt zgrabną próbą udawania poetyckości i dramatyczności. Uważam, że nie kryje się za nimi zbyt wiele treści.

  Seria jest dla młodszego widza (gimnazjum?) który da się jeszcze nabrać na patetyzm.
  Odpowiedz
 • Hirakume 12.08.2010 16:19:07 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Apokalips 22.04.2010 15:00
  ???
  Anime sympatyczne. Niby człowiek zrozumiał o co chodzi. Ale doszukiwał się czegoś jeszcze. Recenzja(a raczej opis anime bo jest to jerden wielki spoiler) Uzmysławia że anime mówi tylko i wyłacznie o dorastaniu. O kurtynie która opada.

  Jedyne uczucie które pozostało to uczucie pustki. Było coś, a zostało.. nic.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kurt 29.03.2010 00:11
  7/10
  Anime ciekawe i przyjemne w odbiorze, zdecydowanie nie banalne . Dziwię się sobie że przez równe 6 lat (od kiedy seria wyszła) nie dałem jej szansy i dopiero niedawno obejrzałem z czystej ciekawości. Warto było. Oczywiście całość nie jest pozbawiona wad, największą jak dla mnie było zakończenie, ale nie były to na tyle rażące wady żeby zepsuły mi przyjemność oglądania .Seria lekko zakurzona ale graficznie jest nieźle, ładna kreska ,nasycenie kolorami ,dbałość o szczegóły . Co do muzyki to szczególnie ending „itsuka tokeru namida” wpada w ucho i myślę że wyróżnia się na tle pospolitej w anime kaszanki. Podsumowując – uta kata to ciekawa odskocznia od niekoniecznie udanych nowości, anime dość specyficzne i nie będące sztampą .

  Dla zniesmaczonych zakończeniem na pocieszenie jest jeszcze special, który moim zdaniem ładnie zamyka całość .

  Co do recenzji kon­‑chana to dobrze że nie czytałem przez seansem, bo faktycznie za duży spoiler (co nie zmienia faktu ,że recenzja dobra).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  dawidssj34 21.03.2010 20:52
  ocena dobra
  wszystko byłoby piękne w tym anime gdyby nie zakończenie
  które zepsuło wszystko
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Jarmac1 16.03.2010 07:23
  Całkiem przyjemnie się oglądało, szkoda tylko zakończenia. Liczyłem że będzie ono ciekawsze.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  fm 15.03.2010 15:07
  nie jest tragicznie, ale seria zmarnowana
  Jakby twórcy bardziej się postarali, wyszłaby im niegłupia dekonstrukcja podgatunku magical girl. Trzeba co prawda przymknąć oko (a czasem oba) na fanserwis, czyli transformacje, liczne ujęcia na majtki, stroje kąpielowe, żeby nie wspomnieć o  kliknij: ukryte  w piątym odcinku. Nie to jednak rozkłada serię. W pewnym momencie Ichika bardziej niż z konsekwencjami własnych decyzji zmaga się z tym, że zamiast porządnego amuletu dostała jakąś rozregulowaną, chińską podróbkę. Jak w końcu dostała jakiś wybór, to nie wiedziałem, czy się kompletnie załamać, czy też śmiać –  kliknij: ukryte  Niestety finał poświęca sens na rzecz większego melodramatyzmu, więc nie dane mi było się wzruszyć.

  Co do recenzji alternatywnej (tej Kon­‑chana), lepiej ją czytać, jak już ma się za sobą serię. Dostarcza jednak zbyt wiele szczegółów na temat przebiegu fabuły, ze szczególnym uwzględnieniem ostatniego odcinka, który został właściwie omówiony krok po kroku (pomijając drobne niedopowiedzenia). I nie mam na myśli tylko tego, na co zwracał uwagę wcześniejszy komentator.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 1
  Liquid.pl 13.03.2010 09:35
  panie co pan robisz!!!
  Recenzja świetna, budująca nastrój, ale w momencie gdy zaczyna się

  Seria kończy się… kliknij: ukryte 

  to tak jak dostać kubeł zimnej wody, nie wiem czy to zamierzony efekt, ale źle się stało że w recenzji dajesz taki wielki spoiler, psujący przyjemność z bycia zaskoczonym przez zakończenie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ShyGuy 10.07.2009 16:46
  mało ciekawe
  Cóż, przyznam, że jestem pełen podziwu dla osób, którym ten tytuł się podobał i ocenili go dość wysoko.
  Osobiście nie znalazłem w tym anime nic co byłoby warte uwagi. Zachęcony dużymi pozytywami i pierwszym odcinkiem z trudem przełknąłem kolejne odcinki, chyba do 8, aby potem przejść do przedostatniego licząc chociaż na ciekawe zakończenie. Problemy, które starali się poruszyć tutaj twórcy były dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Ichika zachowywała się, tak, jakby do 14 roku życia trzymana była pod kloszem chroniącym ją od wszelkich, drobnych, ludzkich słabości (grzeszków). Powody, dla których popadała w depresję były jak dla mnie co najmniej śmieszne.
  Strona graficzna przyzwoita i bardzo kolorowa. Do tego przyczepić się nie można było. Strona dźwiękowa – bardzo dobra, OP i ED do wielokrotnego odsłuchu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Myszula 20.05.2008 22:14
  Przyjemne
  Polubiłam, bardzo nawet :) Seria przyjemna, lekka i nie wymagająca od widza wysilania szarych komórek :D A zarazem wcale nie nudna i mająca w sobie coś, co kazało oglądać do końca. Zdecydowanie polecam i, jak pisał recenzent, nie tylko fanom gatunku.
  Polubiłam też bohaterów. Wydawali mi się w sumie trochę banalni, ale naprawdę ciekawi (to się chyba wyklucza xD).
  Muzyka oczywiście też wspaniała. Jestem zachwycona zarówno openingiem jak i endingiem i sam OST też nienajgorszy wszakże.

  Ogólnie anime bardzo dobre, polecam gorąco na poprawę humoru :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Tehanu(Kamcia1904) 9.07.2007 20:47
  Jedna piosenka...
  Całkiem miłe, przyjemne, nie wymagające zbytniego myślenia anime, a w dodatku z deczka wzruszające. Zwłaszcza w ostatnim odcinku, gdy nasza Ichika zrobiła to, co zrobiła ;p Muzyka wrecz genialna Sevage Genius o ile się nie mylę.
  Przyjemnie ogląda się je szczególnie latem. Rok temu oglądałam i ta pora roku jest najlepsza :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  enevi 3.06.2007 12:35
  bardzo dobre
  Wbrew pozorom niebanalne i poruszające anime. Naprawdę warto obejrzeć. Ciekawe postaci i śliczny ending.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nekoi 2.06.2007 23:52
  Pieknie anime...
  ... po prostu śliczne. Wspaniała muzyka[ah ta Savage Geniuska xD] i same zakończenie… znów ryczała jak bóbr.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ichika 21.05.2005 16:33
  --S-U-P-E-R--
  Uwilbiam Uta Kata!To moje jedno z ulubionych Anime!Świetny opisss.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime