Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Medalikon Horror Show 2019

Komentarze

Dororo [2019]

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ZSRRKnight 3.06.2019 22:06
  21
  Kurde, Mappa jednak potrafi zrobić świetną animację walki (nie pierwszy raz w tej serii). No i cieszę się, że teraz aż do końca będzie ciągła akcja. Pojedyncze historie były spoko, ale nie zawsze potrafiły tak wciągnąć. Jednak ciągła fabuła zdecydowanie ożywia to anime.
  No, i w tym odcinku była kolejna wersja endingu. Warto zobaczyć, chociażby ze względu na końcowy kadr.
  I jestem już pewien, że jeżeli zakończenie nie będzie rozczarowujące, Dororo zostanie jedną z najlepszych bajek tego roku.
  Naprawdę solidna robota.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ZSRRKnight 20.05.2019 20:07
  19
  Jeden z najlepszych odcinków do tej pory. Pomysłowy, dobrze zrealizowany, rozwijający relację Dororo i Hyakkimaru. Właśnie przez połączenie takich epizodów i tych skupiających się na akcji, bardziej poważnych, to anime nadal jest interesujące i wciągające.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maxromem 20.04.2019 13:07
  Dwunasty odcinek mocno przyspieszył tempo akcji i myślałem, że po nim wreszcie coś zacznie się dziać w sprawie Hyakkimaru i jego rodziny – że przeniesiemy się z epizodycznego siekania potworów w ciągłą fabułę. Twórcy jednak wyraźnie mieli inny pomysł.

  Niestety, co raz bardziej nudzą mnie kolejne odcinki rozwiązywania problemów z potworami przez Hyakkimaru. Schemat ten oczywiście może przynieść ogromny sukces jak np. w Mushishi, ale Dororo brakuje atmosfery, reżyserii i technicznego wykonania, żeby po jakimś czasie to wszystko nie stało się po prostu stęchłe.

  Mam nadzieję, że coś się ruszy z miejsca, bo powoli tracę zainteresowanie. A, i nowy opening brzmi jak wyciągnięty z Naruto, kompletnie nie pasuje do tej serii.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 8.04.2019 20:10
  13 odcinek
  Miło wrócić do serialu. Szkoda tylko, że  kliknij: ukryte  Ale scena  kliknij: ukryte  zabawna. :)
  Bardzo podoba mi się nowy ending. Zwłaszcza początek pięknie brzmi, choć też przejmująco smutno.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Ephant 2.04.2019 22:13
  24 odcinki?
  ..ale przecież po 12­‑tym aż się prosi, żeby zakończenie w 13tym :O dziwne rzeczy
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 14
  Ancietejka 1.04.2019 17:34
  [link]  – można już posłuchać drugiego openingu. Osobiście mam déjà vu, ale nie potrafię powiedzieć, z jaką inną piosenką mi się kojarzy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 26.03.2019 10:16
  12 odc
  Ajajaj, ale to źle wyszło. Mnóstwo materiału poszło w krótkim czasie i pełno skakania z kwiatka na kwiatek.

  W założeniu miało to chyba dodać dynamiki, ale w praktyce wyszło jak zawsze. Nie da się dobrze pokazać historii przy takiej chaotyce.

  Kiepski odcinek.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ZSRRKnight 25.03.2019 20:54
  12
  Dużo się wydarzyło w tym odcinku. Mam trochę wrażenie, że aż za dużo, ale może to wina reżyserii, która, według mnie, nie była idealna. No i druga część sezonu zapowiada się naprawdę interesująco. A i drugi opening będzie wykonywać ASIAN KUNG­‑FU GENERATION, więc jest hype.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  rocklee_pl 23.03.2019 01:50
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maxromem 16.03.2019 11:48
  Wszystko naprawdę spoko, ale to jak koślawie rysowani są ludzie w 10. odcinku osiągnęło jakieś apogeum. O ile tła są ładne, a miejscami nawet bardzo, to ludzkie gęby to jakaś porażka. Nawet jak są na pierwszym planie to czasami wyglądają okropnie. Do tego jeszcze nawet ich wygląd nie jest stały i od sceny do sceny potrafią się nieznacznie zmieniać.

  Nie wiem czy ten odcinek to filer, czy nie – mangi nie znam. Może to po prostu taki zapychacz, więc nie włożyli w niego za dużo wysiłku. Ale kurde no, ciężko się to ogląda przez te krzywe ryje.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 9
  Kamen 26.02.2019 11:13
  Coś dużo tych fillerów…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 26.02.2019 10:27
  odcinek 8
  Widok Hyakkimaru z kwiatkiem w ręce był rozczulający. :) Już nie mówiąc o tym,  kliknij: ukryte 
  Za tydzień będzie super odcinek –  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  rocklee_pl 21.02.2019 09:14
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  MrParumiV18 12.02.2019 12:15
  Dororo po 6 odcinku
  Ło matulu, ten ending tak niesamowicie pasuje do zakończenia historii z 5 i 6 odcinka, że się aż wzruszyłem. No i widać też, że sam tytuł ma swoje początki w latach 90, bo czegoś takiego, takiego bez krzty współczucia i jednocześnie wyłamującego się z obecnie znanych nam schematów, już bardzo rzadko można doświadczać w teraźniejszych seriach. Można nawet uznać, że to taka perełka pod tym względem, pomimo tego iż ma swoje oczywiste wady. Seria ma swoje momenty feelsowe (mam nadzieję, że mogę się tak wyrazić) i to najważniejsze. A wracając na koniec do samego endingu to amazarashi to jednak jest genialny – nie żebym w to kiedyś wątpił.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 8
  Nikodemsky 11.02.2019 15:57
  Może mi ktoś wyjaśnić  kliknij: ukryte 

  No i  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 5.02.2019 03:25
  5
  OK, seria faktycznie wyłamała się z nudnego schematu. I nie ukrywa trudnych tematów. W sensie od początku domyślałem, się, co robi Mio, ale i tak fajnie, że seria pokazuje okrucieństwo i bezwzględność wojny. I to, do czego człowiek musi się posunąć, by przeżyć.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  rocklee 5.02.2019 03:21
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Impos 4.02.2019 22:34
  5
  Ciężko się pisze komentarz do czegoś, w czym jak na razie wszystko mi się podoba, ale muszę przyznać, że potężna dawka realizmu z 5 odcinka robi wrażenie…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Tassadar 31.01.2019 00:04
  Czyżby pierwsza adaptacja dzieła Tezuki, która ma własny, „nowoczesny” styl sprawdzający się udanie? Byłoby miło, bo niełatwo zaadaptować jego komiksy i mieć jaja, żeby zmienić tak dużo według własnej wizji i adaptować bez kija w zadzie oraz wiszącego nad sumieniem Komitetu Poprawnego Szacunku dla Dzieł Mistrza. Oby to przekonało Japończyków, że warto coś więcej wziąć na warsztat. O Adolfów nie śmiem prosić, ale twórczość Tezuki jest tak różnorodna, że choćby i tylko skopiować pomysły, to starczyłoby jej na kilkanaście seoznów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 14
  yapi-kun 30.01.2019 18:39
  Jedno z najlepszych anime w tym sezonie, każdy epizod ogląda się z przyjemnością, a wszystko to przez niesamowity klimat i niespieszne tempo. Wyborne anime dla koneserów, ciekawe, ile będzie odcinków, MAL nadal milczy w tej sprawie. Uradowałbym się na dwa coury.

  Wytłumaczy mi ktoś powiązanie demon – posąg? MC po zabiciu demona odzyskuje jedną część swego ciała zabraną przez niego przy narodzinach. Śmierć demona zwiastuje pęknięcie jego posągu w świątyni. Mam rozumieć, że zaszlachtowany demon to akurat ten, któremu poświęcono posąg? Jeśli tak, to trochę za dużo tych zbiegów okoliczności, bo co odcinek MC ubija akurat tego osobnika, który mu zabrał część ciała. Coś mało tych demonów pałęta się po Japonii (w którym regionie toczy się akcja? jakoś nie pamiętam), w świątyni tych posągów jest raptem kilka…

  Mimo wszystko robi się coraz ciekawiej,  kliknij: ukryte  Ciekawi mnie też, kim jest ta dziewoja z openingu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Saarverok 30.01.2019 03:53
  4
  Po początkowym hajpie przyszedł moment refleksji i w zasadzie nie do końca czuję flow. Może główny bohater ma być kukłą bez emocji a Doror w tym wszystkim ma być translatorką wydarzeń, ale w tym smutnym kraju, gdzie wiecznie jest brzydka pogoda i cały czas w tle przewija się okrutna „wojna” nie doświadczam być może niewidocznej głębi tego anime. Bo to niby jest dobre anime, takie z tych refleksyjnych i w ogóle. Natomiast oglądam  kliknij: ukryte  jakbym oglądał ciuchy z second­‑handu, czyli bez większych emocji. Czemu to miało służyć? I pytanie do publiczności – to, jakie demony zabrały poszczególne części ciała głównego bohatera ma jakiekolwiek znaczenie, czy jest to randomowa fantazja? Bo być może w tych potworach jest jakaś przypisana historia, której nie widać na pierwszy/drugi rzut oka?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 14.01.2019 23:03
  OK… i see what you did there.
  Wycięto największy kretynizm z mangi. Hyakkimaru jest w anime bardzo dysfunkcjonalny. W mandze był dysfunkcjonalny na niby. Ma to swoje konsekwencje, bo wycina dialogi z jego udziałem, co jest moim zdaniem pewnym problemem dla prowadzenia fabuły.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Tamago-chan 11.01.2019 23:27
  Co do anime to zobaczymy jeszcze co z tego będzie po kilku odcinkach. Pierwszy nie ukrywam, nie przekonał mnie do siebie do końca. Dopiero ending… No właśnie, widzę że dla większości jednak opening był lepszy , a ja dopiero po usłyszeniu endingu zakochałam się i zobaczymy co z tej miłości będzie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  MrParumiV18 11.01.2019 01:20
  Dororo po 1 odcinku
  Pomijając fakt, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym pierwszym odcinkiem i na pewno będę oglądał dalej min. ze względu na klimat, to wracając, ja przyszedłem tutaj tylko po to aby podzielić się z wami moją jedną opinią…
  Opening to sztosiwo nad sztosiwami! Coś naprawdę niesamowitego, szczególnie muzyka! Party is over! ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 10.01.2019 21:44
  Jest ok. Nie jestem fanem designu głównych postaci. Z drugiej strony czasem ta stylizacja na Tezukę bardzo fajnie wygląda. Ogólnie to jeśli chodzi o Dororo, najbardziej podobają mi się charadesigny Samury (no i te są zajęte, wiec nie dla psa kiełbasa). Tła są fajne.
  Podoba mi się zawiązanie akcji. Zobaczymy jak to pójdzie dalej.
  Z braku laku przeczytałem mangę, więc w zasadzie wiem czego się spodziewać. Jestem ciekawy interpretacji.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime