Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Honzuki no Gekokujou: Shisho ni Naru Tame ni wa Shudan o Erande Iraremasen

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Zomomo 3.05.2020 20:31
  Jako wielbiciel isekai podchodziłem do tej serii jak do jeża, głównie za sprawą nietypowej fabuły i zarzutów dotyczących wątku religijnego. W końcu się udało i cała seria okazała się być wyjątkowo sympatyczna i wciągająca. Recenzja bardzo dobra, chociaż wątek religijny został, moim zdaniem, wyolbrzymiony. Wątek ten, w odniesieniu do całej serii, nie ma aż tak ważnego znaczenia, a reakcja głównej bohaterki jest typowa dla przeciętnej Japonki, dla której religia znaczy nie więcej niż tradycja. Mogę się jednak zgodzić, że był zbędny i fabułę można było poprowadzić w ciekawszy sposób, np. rozwijając wątek magii. Generalnie, w pierwszej serii niewiele dowiadujemy się o zasadach rządzących tym światem, dotyczy to szczególnie religii i magii. Wydaje się, że magia ma tu kluczowe znaczenie, jednak informacje o niej są mocno limitowane, może druga seria wyjaśni nam więcej. Trudno mi się też zgodzić z autorką recenzji, co do spójności i logiki wykreowanego świata. Jak na standardowe, rpg­‑owe średniowiecze, wydaje się być często zbyt prymitywny, na tym tle bohaterka, która przeczytała setki książek z prawie każdej dziedziny wiedzy nieco rozczarowuje, bo powinna wywołać znacznie większą rewolucję, i na to skrycie liczyłem, może doczekam się w drugiej serii. Mimo wszystko gorąco polecam, ocena liczbowa recenzentki, jak dla mnie, bardzo trafna.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Cintryjka 26.03.2020 17:46
  Klimatycznie przypomina mi to momentami Knight's & Magic. Tu też głównym bohaterem jest młodociany, zisekaiowany geniusz­‑wynalazca. Tylko poziom rozwoju technicznego jest zdecydowanie wolniejszy.

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kenavru 1.03.2020 14:53
  Czytałem niedawno mangę, nawet nie wiedziałem że zrobili juz z tego anime. Zdecydowanie polecam tą pierwszą – jakość bez porównania lepsza. Tutaj animacja wygląda jak z lat 90
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Impos 9.01.2020 05:56
  Jeden z lepszych isekajów, jakie widziałam. Sensowne wykorzystanie wiedzy z naszej rzeczywistości, przemyślany i realistyczny świat (istnienie warstw społecznych nie ogranicza się jedynie do dziwniejszych strojów i imion u szlachty), świetnie pokazane relacje między postaciami. Ujęło mnie też to, że choć ostatecznie okazuje się, że bohaterka  kliknij: ukryte .
  Z chęcią obejrzałabym więcej serii reprezentujących ten typ realizmu, także w tych bardziej nastawionych na akcję…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Alt_TruIsta 30.12.2019 14:27
  Dobra, ciekawa seria z dobrze napisanymi postaciami – tu na pewno postać pewnego kupca na pewno zapamiętam. Ogólnie oglądając serie czułem jakbym cofnął się w czasie o jakieś 15 lat ;p. Jak powstanie jej kontynuacja, to na pewno chętnie ją obejrzę.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime