Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Melmothia

 • Avatar
  Melmothia 31.07.2018 14:53
  Re: do recenzji...
  Komentarz do recenzji "Kono Sekai no Katasumi ni"
  Nie widzę powodu do zmiany. Dlaczego uważasz, że „ku temu” będzie lepsze?
 • Avatar
  A
  Melmothia 8.04.2018 17:05
  Komentarz do recenzji "Akkun to Kanojo"
  Ommm… Panienka uważa, że pan, który ją obrzuca werbalnym kałem jest słodki. Nie mam pojęcia, do kogo, poza fetyszystkami, masochistkami oraz sfrustrowanymi panami jest skierowana ta seria. A może to ma być prześmiewcze, tylko do elementu ujawniającego tę prześmiewczość jeszcze nie dotarli? Coś jest bardzo niepokojącego w tej relacji, coś więcej niż tsundere pan, bo tacy już byli, takie panie również, ale z jakiegoś powodu ich relacja wydaje mi się po pierwszym odcinku bardziej patologiczna od innych podobnych.
 • Avatar
  A
  Melmothia 8.04.2018 16:48
  Komentarz do recenzji "Uchuu Senkan Tiramisu"
  Meh. Tak bardzo meh, że nawet nie chce mi się sprawdzać, czy drugi odcinek będzie ciekawszy. Żartom brakuje jakiejś pointy, tak jakby był element boke, ale zabrakło tsukkomi.
 • Avatar
  A
  Melmothia 8.04.2018 16:41
  Komentarz do recenzji "Omae wa Mada Gunma o Shiranai"
  Ups, nie mieszkam w Gunmie. A to oznacza, że większość żartów mnie nie śmieszy, nawet jeśli je rozumiem, bu. Dość hermetyczne toto.
 • Avatar
  Melmothia 6.04.2018 21:12
  Komentarz do recenzji "Yuuri!!! on Ice"
  Jeśli będziesz widzieć w tym shounen­‑ai, to będzie shounen­‑ai, jeśli nie będziesz widzieć, to nie będzie. Ja jestem w grupie niewidzących w Yuri on Ice shounen­‑ai, ino shounen­‑aicowy fanserwis :D
 • Avatar
  Melmothia 3.02.2018 21:44
  Komentarz do recenzji "Boruto -Naruto Next Generation-"
  Poprawione.
 • Avatar
  Melmothia 10.08.2017 10:44
  Komentarz do recenzji "Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri [2016]"
  Serio musisz tyle narzekać, Melmothia?


  Nie muszę, mogę. Przecież po to są komentarze… Dlaczego Ci to przeszkadza?

  A jeśli chciałbyś porozmawiać o serii, to przepraszam, to komentarz sprzed ponad roku, nie potrafię przywołać na powrót tych wrażeń :D
 • Avatar
  Melmothia 25.11.2016 13:57
  Re: 16, nie 15 osób
  Komentarz do recenzji "Cheer Danshi!!"
  Poprawione :)
 • Avatar
  Melmothia 16.07.2016 19:14
  Re: Modowe babole :|
  Komentarz do recenzji "91 Days"
  Ale moda w tamtych latach była naprawdę charakterystyczna...
 • Avatar
  A
  Melmothia 15.05.2016 12:56
  Komentarz do recenzji "Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri [2016]"
  Mam wrażenie, że obejrzałam sprint przez fabułę. Gdzieś tak w okolicach połowy serii z odcinka na odcinek zaczęło się to oglądać coraz gorzej, momentami wydawało się, że jakieś fragmenty zostały wycięte, a reszta posklejana na szybko. Wszystko, co prawda, było w pełni zrozumiałe, ale ściśnięcie do granic możliwości (przede wszystkim spraw politycznych, chociaż mam wątpliwości, czy w przypadku tej marionetki Tyuule słowo „polityka” w ogóle ma prawo funkcjonować) sprawiało wrażenie zanimowanego na odwal się, a obrazu na koniec dopełniły nowe pary (ale gdzie, ale kiedy?). I co się stało z tym dziennikarzem? Po co w ogóle go tam wsadzili? Żeby pokazać, że Siły Samoobrony są cały czas obserwowane (plus sceny z panem o podłużnej twarzy i martwym wzroku) i nie mogą sobie pozwolić na nieprzemyślane decyzje? Tylko dlaczego ten wątek został potem zamieciony pod dywan? Nie zrobił praktycznie różnicy swoją obecnością…
 • Avatar
  Melmothia 5.05.2016 20:03
  Komentarz do recenzji "Hai to Gensou no Grimgar"
  Zignoruję to „łopatologicznie” i uznam, że ta chamska odzywka tylko przypadkiem Ci się wymknęła, bo masz gorszy dzień, a nie dlatego, że jesteś bucem.

  Rozumiem doskonale, o czym piszesz – i tak, specjalnie wybrałam tylko ten fragment, ponieważ używasz w nim ogólnego stwierdzenia, jak najbardziej mogę z nim dyskutować.

  nie mówiłem o jakości samego produktu, lecz jego jakości wykonania, czyli stronie technicznej

  W jaki sposób zbija to to, co ja napisałam? A o tym, że na „jakość produktu” składa się wiele elementów, w tym strona techniczna (a tą w przypadku książek jest język, który u Katarzyny Michalak leży i kwiczy zarzynany) nawet nie będę wspominać.

  Drugie:
  I znowu nie zrozumiałaś wypowiedzi, w któej chodziło o to, że skoro adaptacja nie cieszyła się zainteresowaniem, to nie zachęci do książki, czyli nie spełni swojej roli.

  Nie odnosiłam się do tego, bo to jest tak oczywiste, że chyba bardziej się nie da… To w ogóle nie jest kwestia do dyskutowania, po diabła to piszesz po raz kolejny? Przecież temu nie zaprzeczam.

  Jeden z Twoich argumentów brzmiał
  A jeżeli pomija wiele istotnych kwestii, to raczej kiepsko spełnia swoją rolę

  Odnosiłam się tylko do tej części. Czego nie zrozumiałam? Czy pod „kwestiami” miałeś coś innego na myśli niż wątki/sceny z light novel? Jakim cudem, skoro wyszło od cięcia materiałów? O, od tego:
  Poza tym, po co mieli kupować serię, która bezlitośnie cięła materiał źródłowy i zamiast fabuły wrzucała pokazy slajdów do muzyki?

 • Avatar
  Melmothia 5.05.2016 19:18
  Komentarz do recenzji "Hai to Gensou no Grimgar"
  nikt nie będzie płacił za kiepsko wykonany produkt

  <przypomina sobie książki Katarzyny Michalak na listach najlepiej się sprzedających>
  <takoż przypomina sobie E.L. James>
  <krztusi się>

  Widzę, że jesteś idealistą :)

  I z wcześniejszego Twojego postu:
  Mamy do czynienia z 4­‑godzinną reklamą pierwowzoru, która ma zachęcić do czytania. A jeżeli pomija wiele istotnych kwestii, to raczej kiepsko spełnia swoją rolę.

  Nah, większą zachętą do sięgnięcia po książkę/mangę (dla mnie przynajmniej) byłby fakt, że jest w niej o wiele więcej, bo wszystkiego nie zanimowali. Ale też wolałabym, żeby Grimgar był dłuższy, bo małe prawdopodobieństwo, że wyjdzie w Polsce light novel.

  Żeby nie było całkiem poza tematem. Grimgar uważam za udany. Nie zapierał tchu, nie miał szczególnie ciekawej akcji, olał całkiem przedstawiany świat i jego prawa, ale nie to było w nim istotne. Był ładny graficznie (i tak, zauważyłam wpadki, ale kilka takich nie wpłynie znacząco na ocenę całości, najwyżej jednego elementu), kładł duży nacisk na docieranie się relacji między postaciami oraz odnajdywanie się przez nie w całkiem nowej sytuacji – i trafiły do mnie właśnie te aspekty socjologiczne, a na dokładkę – spokojny klimat wspierany przez tła.
 • Avatar
  Melmothia 3.05.2016 18:06
  Re: Do recenzji
  Komentarz do recenzji "Dagashi Kashi"
  Dziękuję, poprawione.
 • Avatar
  Melmothia 3.05.2016 16:25
  Komentarz do recenzji "Hai to Gensou no Grimgar"
  Poprawione, dzięki za zwrócenie uwagi.
 • Avatar
  A
  Melmothia 3.04.2016 19:16
  Komentarz do recenzji "Endride"
  To jest tak głupie, że aż śmieszne. Ale sama chyba nie dam rady tego dalej oglądać, drewniane postaci to dla mnie jednak trochę za dużo, nie pomoże tutaj nawet wysparkliwanie z siebie kolorowych broni. Ale nie powiem, seans grupowy mógłby być całkiem udany.
 • Avatar
  Melmothia 26.03.2016 22:06
  Re: Dobre~
  Komentarz do recenzji "Haikyuu!! Second Season"
  Well, właśnie w tym tkwi haczyk – to nie są randomy :D
 • Avatar
  A
  Melmothia 26.03.2016 22:04
  Komentarz do recenzji "Miasto beze mnie"
  Frustrujące to było. Bardzo. Za samą gamę emocji, jakie ta seria wywołała we mnie, oraz za oglądanie jej jak na rozżarzonych węglach oceniam ją bardzo pozytywnie. Mimo tych wszystkich mniej udanych momentów, mimo udawania, że szukamy sprawcy, podczas gdy wszyscy widzowie  kliknij: ukryte , mimo pierwszych odcinków zdecydowanie lepszych od całej reszty… Rany. Rany, rany, rany.
 • Avatar
  Melmothia 19.03.2016 20:32
  Re: Zniesmaczonam :|
  Komentarz do recenzji "Valkyrie Drive -Mermaid-"
  Niestety, jeśli tekst został zaakceptowany, to ja mogę sprawdzić go tylko językowo, nie mogę zaś cenzurować lub łagodzić tekstu, nawet jeśli jest wulgarny. To już sprawa autora, że będą go mieć za takiego a takiego (to nie do tego konkretnego tekstu, a ogólnie). Przyznam też szczerze, że już na tyle dziwnych zwrotów i opinii natrafiałam w recenzjach, że chyba się uodporniłam i po tej „mleczarni” zwyczajnie prześlizgnęłam, nie zauważając jej obraźliwego wydźwięku… Jeśli autor poprosi o zmianę, to zostanie to zmienione.
 • Avatar
  Melmothia 1.03.2016 19:17
  Komentarz do recenzji "Digimon Xros Wars: Toki o Kakeru Shounen Hunter-tachi"
  Dziękuję za zwrócenie uwagi, poprawione.
 • Avatar
  A
  Melmothia 23.01.2016 18:37
  Komentarz do recenzji "Dance with Devils"
  Męskie unisono w kółeczku „kochamy cię!”... Jeszcze się nie nauczyłam, że nawet jeśli seria o panience otoczonej stadem panów zaczyna się – jak na ten rodzaj anime – w miarę obiecująco i nie szoruje od razu po dnie, zagrzebując się w błocie po czubek, to kolejne odcinki na pewno to nadrobią. Głupia, miałam nadzieję, że skoro panienka wydawała się na początku w miarę rozgarnięta, to i cała seria będzie znośna. Ale pal licho panienkę i to, że – tak jak większość przed nią – zatacza się w tę stronę, w którą popchnie ją dany pan, można było się przecież tego spodziewać. Tylko dlaczego ci panowie byli tacy nijacy? Czy widz docelowy pogubiłby się w postaciach i relacjach, gdyby panowie mieli więcej cech, poza zainteresowaniem główną bohaterką (i może jeszcze brakiem talentu wokalnego)? No, wiem, wiem, że to typowe dla tych serii, ale powinny być chyba jakieś granice? Jakiekolwiek? Nawet liczne fazowo głupie fragmenty (z różową piosenką głównej pary lecącej przez niebo na czele) nie są w stanie naprawić tego, jakie to było nudne. I, omg, ta jakże skomplikowana fabuła! To przeszło poza poziom totalnego odmóżdżacza i wskoczyło na „przewij…um, oglądam dla oczków Urie i pierwszych trzech sekund endingu”. Jedyne, co w tej serii jest, to potencjał fazowy, ale mnie jakoś nie złapało.

   kliknij: ukryte 
  Czy scenariusz miał tyle zdań?
 • Avatar
  Melmothia 11.01.2016 17:22
  Re: A ja raczej podziękuję
  Komentarz do recenzji "Sekkou Boys"
  Prawda, prawda? Szczególnie Tomokazu Sugitę z tym cudnym łypem spod zmarszczonego czoła, idealnie mu dobrali, eee… rzeźbę XD
 • Avatar
  A
  Melmothia 26.12.2015 19:32
  Komentarz do recenzji "Kagewani"
  To absolutnie nie zasługuje na 8. Nie mam pojęcia, dlaczego tak wysoko to oceniłam. Palce same kliknęły. Chcę drugi sezon.

  Chyba potrzebuję więcej horrorów.
 • Avatar
  Melmothia 25.12.2015 19:09
  Re: Zasadniczo pobieżnie całkiem jako tako może być, ale bez rewelacji
  Komentarz do recenzji "Starmyu"
  tamakara napisał(a):
  specjalnie wyolbrzymiam, nie musisz mi tłumaczyć
  Przecież robię dokładnie to samo, a teraz Ty próbujesz mi tłumaczyć :D No, może nie do końca to samo, bo nie wyolbrzymiam, a raczej nieszkodliwie sobie żartuję z Kyoto Animation, w którym wszelkie założenia fabularne są zazwyczaj tylko pretekstami (jak we Free, ale już nie do końca w Hibike Euphonium, acz tam też chodziło raczej o relacje między postaciami niż klub orkiestry dętej) do czegoś innego. Nie brałam w ogóle pod uwagę, że ktoś się o to na serio oburzy.
  jak kiedyś napisałam, co myślę o heteronormatywności serii sportowych to się zbiegło stado oburzonych, więc nie będę rozwijać

  Nie będę szukać, więc nie wiem, co myślisz :D

  Żeby nie było tak całkiem nie w temacie: muszę nadrobić Starmyu >.>
 • Avatar
  Melmothia 25.12.2015 16:39
  Re: Zasadniczo pobieżnie całkiem jako tako może być, ale bez rewelacji
  Komentarz do recenzji "Starmyu"
  tamakara napisał(a):
  Noooo jeśli we free nie ma pływania, to w hq nie ma siatkówki…

  Ale Haikyuu jest shounenem stricte sportowym i jak najbardziej traktuje o siatkówce (tylko w puchatej otoczce), podczas gdy Free jest serią Kyoto Animation. To dwa całkiem różne gatunki, trudno nawet porównywać… Zaś High School Star Musical jest z tego samego garnka, co wszelkie Shounen Hollywoody czy Uta no Prince­‑samy.
 • Avatar
  Melmothia 15.11.2015 18:15
  Komentarz do recenzji "Subete ga F ni Naru: The Perfect Insider"
  Y, serio? o_O

   kliknij: ukryte