Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

8/10
postaci: 9/10 grafika: 7/10
fabuła: 8/10 muzyka: 8/10

Ocena redakcji

7/10
Głosów: 13 Zobacz jak ocenili
Średnia: 7,15

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 101
Średnia: 7,08
σ=1,49

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (IKa)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Slayers Special

Rodzaj produkcji: seria OAV (Japonia)
Rok wydania: 1995
Czas trwania: 3×29 min
Tytuły alternatywne:
  • Slayers: Book of Spells
  • スレイヤーズすぺしゃる
Gatunki: Fantasy, Komedia
Postaci: Magowie/czarownice; Pierwowzór: Powieść/opowiadanie; Miejsce: Świat alternatywny; Inne: Magia
zrzutka

Seria OAV opowiadająca o przygodach rudowłosej czarodziejki imieniem Lina Inverse. Tym razem bez spółki znanej z serii telewizyjnych, za to z występującą w kinówkach Nagą.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Slayers Special to pozycja bardzo ciekawa i z pewnością warta polecenia każdemu, kto miał już do czynienia ze Slayersami i komu się ów tytuł podobał. Jednak w porównaniu do serii telewizyjnych komizm wynika nieco z czego innego. Brak tu pewnej postaci o niskim ilorazie inteligencji, mamy za to Nagę, której śmiech byłby w stanie wystraszyć najgorsze, co na świecie może czyhać. Mamy też dalsze naśmiewanie się z wieku oraz wyglądu głównej bohaterki.

Nie brak jest genialnych jak na komedię pomysłów, z których niewielu można by się w komedii spodziewać. Twórcy anime potrafili dobrze wybrnąć z nawet najgłupszego z pozoru konceptu, takiego jak chociażby próba skrzyżowania głównej bohaterki z kilkoma gatunkami, co daje efekt iście niespodziewany. Warto dodać, że seria ta znacznie różni się od filmów kinowych pod względem zakończenia: poszczególne odcinki nie są zamykane klasycznym już dragu slavem, a mimo to daje się odczuć siłę głównych postaci.

Rysunek bohaterów, a także reszty postaci drugoplanowych, podobnie jak ich otoczenia, początkowo może się wydać dość słaby. Trzeba jednak pamiętać, że seria liczy sobie już prawie dziesięć lat, może to więc zostać odpuszczone. Brak jest również efektów komputerowych oraz próby manipulacji otoczeniem za pomocą grafiki komputerowej – z czym mieliśmy do czynienia w ostatnim filmie kinowym i co nie okazało się najlepszym pomysłem twórców.

Podsumowując: serię naprawdę miło się ogląda, ale jest przeznaczona raczej dla widzów, którzy ukończyli trzynaście lat, lubią świat fantasy, oraz nie są im obce inne pozycje z cyklu Slayers.

Ryuzoku, 8 kwietnia 2004

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: J.C.STAFF
Autor: Hajime Kanzaka
Projekt: Rui Araizumi, Takahiro Yoshimatsu
Reżyser: Hiroshi Watanabe
Muzyka: Takayuki Hattori

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Podyskutuj o Slayers na forum Kotatsu Nieoficjalny pl
Slayers: fanfiki na Czytelni Tanuki Nieoficjalny pl