Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Bardzo przyjemne okruchy z magią 17.07.2021 02:20
  Nastrojowe, delikatne, a magia wykorzystywana do spełniania marzeń i pragnień.

  Ciekawe obyczajowe okruchy, polecam dla tych, którzy potrzebują relaksu i spokoju.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Elfik 1.12.2013 00:37
  Wreszcie trafiłam na anime, które przypadło mi do gustu. Obejrzałam w dwa dni. Piękne, wzruszające, delikatne, łagodne. Bez przemocy,  kliknij: ukryte  itd, za to pełne ciepła. Takie właśnie lubię. Ciekawe spojrzenie na magię, zupełnie inne z jakim do tej pory się zetknęłam. Nie przeszkadza mi ta powolność w anime, brak gwałtownych akcji. Muzyka piękna, no może za wyjątkiem wstawek z salsą, ale to kwestia gustu. Postacie ciekawe, a główni bohaterowie przesympatyczni, dają się od razu polubić. Momentami bardzo wzruszające, miałam łzy w oczach oglądając sceny przedstawiające  kliknij: ukryte  Szczerze polecam to anime chcącym obejrzeć serię delikatną, pełną ciepła.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Carnivall 16.02.2013 01:06
  Rozumiem, jeśli ktoś uważa, że anime jest po prostu nudne. Faktycznie, akcja nie toczy się jakoś szybko, bohaterowie nie są oryginalni a fabuła bynajmniej nie jest przewrotna.
  Jednakże podobał mi się sposób przedstawienia magii z trochę innej perspektywy, inaczej, niż zwykle się to dzieje – jako narzędzie do walki. Tutaj magia jest swego rodzaju wzbogaceniem codzienności, a jednocześnie jej nieodłącznym elementem, swego rodzaju „pomocą domową” na szerszą skalę. Trochę jak w wydaniu Molly Wesley (pomijając te chwile, gdy walczyła).
  Soundtrack nie zachwycał, animacja czy grafika także niespecjalnie. Nie powiem, żeby anime oglądało się z zapartym tchem, ale sama się sobie dziwię – zapłakało mi się trochę przy ostatnim odcinku.
  7/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kanaria. 29.06.2012 08:57
  Yume i jej magia
  No cóż,patrząc na daty wystawionych komentarzy ( i ich ilość) sądzić można,że Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto nie jest zbyt popularnym anime.
  Szczerze? Nie dziwię się.
  Ta produkcja jest po prostu niesamowicie nudna.Tak,wiem,że nie miała być porywająca,ale nie potrafiłam odnaleźć w niej ani jednego elementu,który podobałby mi się w takim stopniu by wystawić ocenę wyższą niż 6.
  Fabuła nie jest może zła,ale bądź co bądź,kiepsko poprowadzona.
  Przykład?  kliknij: ukryte  Był to wątek,chyba najbardziej interesujący z całej serii,a zupełnie nie rozwiązany czy wyjaśniony.Szkoda.
  Bohaterowie.Nie polubiłam żadnego.Yume może nie była aż tak bardzo szablonowa,ale pod koniec i tak zaczęła odgrywać sceny.Ile można?
  Kogo mamy dalej? Nauczyciel Masami.Oczywiście tajemnicza przeszłość (z dodatkową traumą),czyli nic oryginalnego.I nie wiem czemu,ale strasznie nie lubiałam jak ciągle powtarzał „Yume­‑chan,Yume­‑czan” – irytowało mnie to.
  A Angela? Chyba najnudniejsza,a jednocześnie najciekawsza postać. kliknij: ukryte 
  Problemy głównych bohaterów jak i tych epizodycznych,też nie były jakieś spektakularne.Typowe „Nie chcę zawieść swego nauczyciela” czy „Będę bronił przyjaciół z dzieciństwa,pomimo,że mam już 30 na karku”
  Zakończenie jak dla mnie mogło być lepsze. kliknij: ukryte 
  Tam na dole,użytkownicy chwalą seiyuu głównej bohaterki.To już kwestia gustu,bo mi mowa Kikuchi przypominała mowę robota – beznamiętna,pozbawiona ekspresji.Bohaterka nie umiała (nie mogła?) nawet podnieść głosu,szczególnie w sytuacjach gdzie powinna to zrobić.

  A plusy?
  Piękna piosenka z openingu i endingu.
  Brak  kliknij: ukryte 
  Każdy z bohaterów miał swoje 5 minut (ale to czy wykorzystane to już inna historia)

  A kreska? Nie podobała mi się.
  Reasumując,anime jest na swój sposób przyjemne,ale myślę,że docenią go tylko naprawdę zagorzali fani gatunku.
  Pozostałych może zanudzić na śmierć.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  podkladek0713 13.07.2011 23:28
  ciekawe.
  ta seria przedstawia magię i magów zupełnie pod innym katem niż dotychczasowe oglądane przeze mnie anime. Tak mi sie wydaje :D podobało mi sie, taka lekka seria przed pójściem spać ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kelly 8.08.2006 13:02
  świetne
  Rzeczywiście świetne oraz nietypowe. Magia na poważnie. Ciepły, wzruszający niekiedy, niekiedy wydobywający łezkę serial. Szczerze polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  XRay 26.01.2006 09:43
  wątki
  Również odniosłem wrażenie że kilka postaci z czołówki wogóle nie pojawia się w serii. Może faktycznie planowali 26 odcinków i czołówkę zrobili na wyrost. No ale nie zmienia to faktu że jest to jeden z seriali do których uwielbiam wracać co jakis czas.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  wa-totem 24.06.2005 01:30
  bardzo piękna seria....
  Nie sposób nie podpisać się obiema rękami…

  Dodałbym jeszcze tylko, że tytuł angielski brzmi nieco dezorientująco i idiotycznie. „Mahou Tsukai ni Taisetsu na Koto” należy przetłumaczyć jako „To, co najważniejsze dla Magów” (ech ten polski… „Things important to a Mage” brzmi lepiej -__-).

  Warto też powiedzieć, że seiyuu podkładająca głos główniej bohaterki – Aoi Miyazaki – odwaliła kawał naprawdę dobrej roboty! Słuchajcie uważnie – ten „wsiowy” akcent japońskiej prowincjuszki (i ultra­‑kawaii przeciąganie 'shi' w 'su'... „watasuno neguse ga nai…” ^_^) jest naprawdę wyśmienity! Nie wspominając o tym jak próbuje rozmawiać po angielsku z Angelą, która uparcie odpowiada w perfekcyjnym japońskim… normalnie, boki zrywać. Dla mnie – w równym stopniu uczta dla uszu co fantastyczne muzyczne ilustracje w tej serii…
  Gdyby nie to że co najmniej dwa wątki „pozostawiono odłogiem” wystawiłbym 10 z pełnym spokojem…
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime