Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Kimi ga Nozomu Eien ~Next Season~

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Miszczu 6.09.2011 03:37
  Ahhh
  Ova zaspokaja poczucie niesmaku po serii TV w pewnym stopniu.Miło się oglądało no i wkońcu zakończenie dla Haruki :) polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Satsuki-san 9.05.2010 17:10
  lepsze
  OAVka moim zdaniem jest dużo lepsza od serii TV, nie tylko od strony graficznej, ale też dlatego, że do samego końca kibicowałam Haruce ^^ No i masz, alternatywne zakończenie, to było coś, na co czekałam i nie zawiodłam się ^^
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Azag 13.06.2009 23:01
  Nuda
  Ta seria OAV jest poprostu nudna. Poza 5 minutami na początku i 5 minutami na końcu od nadmiaru gadaniny chce sie spać. Dialogi były do tego stopnia monotonne, że kilka razy się zamyśliłem i musiałem cofać film. Kwintesencją tego było odcinek 2,w którym autorzy w mizerny sposób streścili serię TV – czułem głód dalszej histori, a oni zapchali mi gębę mdłą watą cukrową.

  Zgadzam się z recenzentem – charaktery postaci wyidealizowano, a dramatyzm spłycono (niemalże do zera). Postacie nawet jak płakały (jeśli można te „strugi” nazwać płaczem) to i tak wyglądały na zadowolone. Seria TV jest perłą gatunku, głównie przez „brutalność” zachowań i bezpośredniość przekazu – czego tak bardzo brakuje innym pozycją. W Next Season ograbiono tę pozycję z tak ważnego atutu.

  OAV, jak na OAV, nie grzeszy również pod względem graficzym. Opening niby jest fajny, ale już o nim zapomniałem.

  Nie oszukujmy się, oceniamy tę serię tak wysoko tylko w kontekscie serii TV, patrzymy przez kontekst lubianych bohaterów itp – gdyby serii TV nie było zapewne wrzucilibyśmy Next Season do sterty chłamu.

  KGNE jest dla czymś wyjątkowym. Uważam się za fana. NIE jestem zadowolony! Można to obejrzeć, a potem najlepiej o tym zapomnieć.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Prox 21.02.2009 19:20
  Świetne
  Oglądałem w lecie ;) Moim zdaniem 8/10 :)

  Ładniejsze od strony graficznej i ten opening i klimat. Achhh ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Countach 20.02.2009 08:17
  Może być
  Ja również kibicowałem innej pani, więc na wieści o Next Season zacierałem ręce.

  Alternatywne zakończenie jest pod każdym względem poprawne, aczkolwiek można czuć niedosyt. Widać wyraźny podział na odcinek­‑epizod. Przez to jeśli w połowie odcinka poczułem znużenie, wiedziałem, że do końca już nic ciekawego nie zobaczę.

  Takayuki zrobił się nadzwyczaj trzeźwo myślącym człowiekiem. Wiadomo – upływ lat, psychika się zmienia, jednak tutaj chyba lekko przesadzono. Różnica w stosunku do serii TV jest zbyt duża. Haruka też stała się bardziej poważna. Całe szczęście, że oszczędzono scen z kelnerkami, które pasują do tej serii jak pięść do nosa. Co prawda pojawiają się, ale na bardzo krótko.

  Graficznie OAV prezentuje się dużo lepiej od serii TV, nie ma tylu uproszczeń i tandetnej animacji, ale miękkie przejścia tonalne we włosach nadzwyczaj mnie drażnią. Wolę ostry błysk. Muzycznie jest w miarę dobrze, choć nie mogę powiedzieć, że opening i ending wpadły mi w ucho. Nie pasują zbytnio do klimatu.

  Fani powinni być zadowoleni. 7/10
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime