Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

7/10
postaci: 7/10 grafika: 8/10
fabuła: 7/10 muzyka: 4/10

Ocena redakcji

6/10
Głosów: 2 Zobacz jak ocenili
Średnia: 5,50

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 17
Średnia: 7,06
σ=1,59

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Costly)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Magister Negi Magi Negima!? Summer Special!?

zrzutka

Dzieciaki, nie róbcie tego w domu, czyli krótki pokaz efektów niewłaściwego używania magii. Na dodatek z przyjemnymi konsekwencjami dla samego winowajcy.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Jest to już druga OAV dodana do serii Magister Negi Magi Negima!?. Tym razem bardziej udana. Nodoka wraz z Yuue odnajdują księgę magii, a w niej bardzo interesujące zaklęcie. Dzięki niemu Nodoka będzie mogła dowiedzieć się, kogo los przeznaczył na partnera jej życia. Zaklęcie tworzy czerwoną linię, która łączy ciekawską uczennicę z Negim Springfieldem. Niestety, okazuje się, że zaklęcie to nie działa wcale tak, jak wyobrażały sobie młode adeptki magii.

W przeciwieństwie do Spring Special!? tym razem dostajemy dawkę humoru i przygód naszych bohaterów na poziomie najlepszych odcinków serii telewizyjnej. Choć także tutaj bez wyróżnika ecchi się nie obejdzie, to motywy te nie przysłoniły prezentowanych gagów.

Po raz kolejny twórcy nie omieszkali zaoferować fanom serii pokazu uczennic w strojach kąpielowych – tym razem głównym miejscem akcji jest ośrodek spa. Być może dzięki innemu autorowi scenariusza zabieg ten nie odniósł takich skutków jak w przypadku pierwszej OAV dołączonej do serii.

GANSIS i SHAFT po raz kolejny uraczyły nas dobrym wykonaniem od strony technicznej, co jak do tej pory konsekwentnie robią we wszystkich produkcjach o naszym nieletnim czarodzieju. Dla fanów serii telewizyjnej jest to naprawdę miły dodatek, zachowujący zarówno jej humor, jak i przyjemny nastrój.

Costly, 16 marca 2009

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: GANSIS, SHAFT
Autor: Ken Akamatsu
Projekt: Kazuhiro Oota
Reżyser: Shin Oonuma
Scenariusz: Katsuhiko Takayama
Muzyka: Kei Haneoka