Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Yokohama Kaidashi Kikou

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  PaSaT 30.09.2020 21:03
  Nigdy wcześniej nie widziałem równie pięknego anime.
  I jestem pewien, że już nigdy więcej nie zobaczę równie pięknego – bo takich serii po prostu nie ma więcej ani jednej sztuki (nawet The Thief and the Cobbler, chociaż stricte animacją stoi znacznie lepiej, nie uważam go za równie „piękne” dzieło). I pod tym względem to anime osiągnęło chyba jeszcze więcej, niż pierwotnie ktokolwiek by pomyślał – swoim pięknem i jednoczesną unikatowością w skali świata, fabułą i tym, że się już zestarzało – stało się dokładnie tym samym, o czym traktuje.

  10/10, klejnot nad klejnoty. Zmienił mój sposób patrzenia na świat i zostawił w sercu pustkę do wypełnienia czymś pięknym.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Slova 11.12.2014 12:07
  Zasnąłem chyba ze trzy razy na odcinek. Błogostan, 7/10, polecam na bezsenność.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Blue_Bell 29.07.2013 19:54
  Miło spędzony czas
  Te anime to dla mnie kolejny dowód na to, że nie należy ignorować starszych serii. Szukałam czegoś spokojnego, jak na zawołanie nawinęła mi się ta seria. Mimo niewielkich wad, wynikających ze zbytniego przynudzania, seria jest warta polecenia, szczególnie dla miłośników okruchów życia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Subaru 26.10.2012 14:03

  Dwa odcinki nudy.

  Zupełnie nie trafiły do mnie te zachwyty cyborga nad światełkami, kawą i robieniem zdjęć. I nie rozumiem, czemu bohaterką ma być właśnie cyborg. Po to, by usprawiedliwić, uwiarygodnić ten zachwyt na światem? A to zwykła dziewczyna by nie mogła być? Na poziomie postępu widocznego w tym anime obecność cyborgów w życiu ludzi jakoś mi nie pasuje, świat wydaje się bardzo prosty, bez technicznych nowinek, a tu nagle coś tak innowacyjnego. I nie do końca jestem przekonany, czy ktoś miał w ogóle pomysł na to anime… Bo wyszło to bardzo nijako.

  Nie nastawiałem się na żadną akcję, lubię okruchy życia, ale w tym wydaniu odbiłem się od nich jak od ściany. Zachwytów nie podzielam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  nekobasu 19.03.2012 22:10
  I think I will continue... watching this twilight world... as long as time flows
  wizualne haiku, łagodnie ukazujące piękno świata, który odchodzi. pozbawione choćby jednej niepotrzebnej sceny. nawiązując do komentarza Anandy do Mushishi: rzecz dla „ludzi o starych duszach”.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  wa-totem 3.01.2006 16:48
  samotność w erze zmierzchu
  Wyjątkowo piękne anime, istny klejnot, jeśli ktoś potrafi oglądać coś refleksyjnego  – spokojną opowieść bez wartkiej akcji…

  Spokojna, codzienna rutyna Alfy w krajobrazie opuszczonej krainy… Osobiście sądzę że całość ogromnie przypomina wizje niektórych japończyków, którzy już teraz narzekają że młodzi uciekają do wielkich metropolii, a mniejsze miejscowości i prowincja pustoszeje. Tu jednak nie ma nawet tej metropolii, a cicha prowincja Alfy mogłaby równie dobrze być wszystkim co zostało… jest oczywiste, że tak nie jest – samo jej istnienie, czy przesłany aparat. Ale niepewność jest…
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime