Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

World Destruction ~Sekai Bokumetsu no Rokunin~

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Fausto 11.02.2013 18:10
  Adaptacja filmu z gry
  Jako gracz(najpierw gram potem oglądam anime) muszę powiedzieć, że to anime nie jest zwykłą reklamówką gry, ale jej bardzo udanym uzupełnieniem.

  Tak właśnie powinny wyglądać anime zaczerpnięte z gier!
  Nawet odmienne zakończenie nie psuje charakteru filmu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Lyneel 18.07.2011 22:51
  nieźle :)
  to mnie zaskoczyło – oto bohaterka wyrusza z misją nie ocalenia świata, lecz go… zniszczenia. Z początku myślałam, że źle zrozumiałam, ale jednak. Ciekawa odmiana ;) Stąd wyciągnęłam wniosek, że twórcy chcieli być oryginalni, jednak chyba niekoniecznie o to chodziło.
  Niestety. Anime nie jest szczególnie odkrywcze. Niby oferuje ciekawe miejsca i krajobrazy, lecz w rzeczywistości miałam wrażenie, że wszystko to było łatwo wymyślić i stworzyć – co nie zmienia faktu, że wciąż otrzymaliśmy klimatyczne fantasy. Bo klimat, moim zdaniem, WD posiada;) Często kojarzyło mi się z Gurren Lagann, jednak w przeciwieństwie do niego WD w całości obejrzałam. Fabuła prosta (na upartego po 2odcinku można przewidzieć całość :P), ale przecież występuje, a i bohaterów da się lubić. Podobał mi się wątek konfliktu ras. Teoretycznie nic szczególnego, lecz nieźle to zrealizowali. Jednak cóż, przede wszystkim WD – znów, przynajmniej moim zdaniem – posiada to „coś”. I to coś sprawiło, że naprawdę mi się podobało :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ruka 18.02.2011 23:39
  A mi się bardzo podobało to anime .CZas zleciał mi przy nim strasznie szybko.Nawet nie zauważyłam a byłam już przy 12odcinku.Ciekawe z odpowiednimi kolorami i grafiką ,która mi się podobala.Muzyka nie zachwycała a op i ed nie są utworami które chciałabym jeszcze usłyszec.POdobały mi się wszystkie postacie .Zreszta w tym anime było ich dośc dużo.Aligator. bibliotekarz itp itd.Polecam ,ale nie każdy znajdzie tu to czego chce .7/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blue 5.09.2010 12:59
  Można obejrzeć ...
  ..., ale po co.

  Jestem nieco rozczarowana serią. Z tych 13 odcinków zaledwie 3 były w miarę dobre.
  Uważam, że niewykożystano tu całego potencjału. Przecież realia tego świata, aż się prosiły o lepsze, głębsze od strony psychologicznej zarysowanie konfliktu dwóch ras. Nie powiem , próbowano jakoś się za to wziąść. Ale nie było to zbyt przekonywujące.
  Z drugiej strony seria niesprawdza się jako rozrywka. Przeciętne żarcikiy nie załatwią sprawy. Walki mogłyby być bardziej widowiskowe. A przedewszystkim lepiej zanimowanę.
  Co do grafiki to trąciła kiczem, a projekty postaci czasami stawały się zbyt kanciastę. Muzyka nie ma się wcale lepiej. Opening jak i ending mozna posłuchać, ale w pamięć nie zapadną.
  Żeby nie było, że tylko ganie.
  Znalazłam jeden mocny punkt tego anime- postaci. Naprawdę można było ich polubić. Do tego są kosekwentni, a ich decyzje zawsze wypływały z ich natury.
  Odpowiedz
 • dany 29.08.2009 15:05:22 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Illparazzo 6.08.2009 20:45
  Nieco powyżej średniej
  Nie jest to może jakieś wybitne dzieło, jednak moim zdaniem wyróżnia się pozytywnie w tłumie innych (pseudo)fantasy jakich dosyć sporo.
  Jego podstawową zaletą jest długość, 13 odcinków to akurat tyle, żeby pojedyńcze odcinki filierowe nie zdążyły zanudzić. Zresztą wbrew pozorom nawet te odcinki mają swoje miejsce w postępie akcji.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  THeMooN 2.08.2009 11:58
  Przeciętniak
  Nie wyróżnia się z tłumu, ma trochę zalet i sporo wad (które zwykle wciąż przeważają nad tymi pierwszymi). Można obejrzeć – nie rozczaruje, ale żadnych większych emocji nie wzbudzi.

   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime