Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Casshern Sins

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 9
  Kurubuntu 6.05.2021 03:15
  Trochę dziur...
  Ładne, nieprzeintelektualizowane, postapo, no ogólnie fajne, ale boli trochę fabuła… Wydaje mi się, że początkowy zamysł twórców na późniejszą cześć anime była inna niż to co dostaliśmy.  kliknij: ukryte 

   kliknij: ukryte 

  To po cholerę był ten cały motyw?  kliknij: ukryte 

  Szkoda, bo historia jest angażująca i prosta, i pewnie przez to mi to tak doskwiera…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Majstersztyk 27.09.2019 05:28
  Nie ma drugiej takiej serii…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ryuki 20.04.2015 21:05
  Ha, pomyśleć, że nigdy tu komentarza nie napisałam. Cóż Casshern jest dla mnie dziwnym zwierzęciem. Z jednej strony to idealny przykład dlaczego bardziej cenię prostotę fabularną niż obwijanie w bawełnę symboli prostego przekazu. Z drugiej nie potrafię się na to anime wkurzać.

  Właśnie co do wspomnianej fabuły, nadziwić się nie mogę jak w tak genialny sposób udało się twórcom przez 24 odcinki powtarzać jeden i ten sam motyw w kółko. Nieważne czy do tego używali malowania miasta, budowania wieży czy walk, wszystko kończyło się na kliknij: ukryte  To by mi nie przeszkadzało gdyby nie odczucie, że autorzy z jakiś dziwnych powodów próbują ten prosty przekaz zakopać pod symboliką by wyjść „ambytnie”( nie mówię, że tak było tylko takie odczucie miałam ). No oprócz tego były jeszcze te dwa odcinki koło siebie gdzie ta sama postać nauczyła się tej samej lekcji podwójnie, raz we śnie( czy czym tam był ten monolog ) a raz na jawie… O i oczywiście nastąpił zgrzyt z moim własnym podejście co do kwestii nieśmiertelności, całkowicie przeciwnym z twórcami( nie widzę w niej klątwy ).

  Jednak najgorsze były postaci. Żadna z nich nie miała w sobie czegokolwiek interesującego i kiedy ich problemy mogły dawać jakieś odczucia ich brak ikry mocno to tępił. Zwłaszcza główny bohater. Z powodu bycia osobą mocno skupiającą się na głównej postaci, moja przyjemność z seansu dzięki jego nijakości mocno ucierpiała.

  Z tego co mi się podobało to na pewno część tych krótkich historii miała fajny klimat. Zwłaszcza odcinek w którym Casshern spotkał po raz „pierwszy” człowieka( btw, najfajniejsza postać w anime jak dla mnie ). Chociaż akurat z powodu tego, że ludzie nadal istnieją i pewnie mają normalny cykl życia ten tekst z końcówki stracił sens. Oprócz tego oczywiście bardzo ciekawa grafika i niesamowita animacja bardzo dobrego studia. W taki sposób anime zyskało ode mnie 7/10 na mal'u. Jednak podobnie do Fantastic Children nigdy ponownie go nie obejrzę bo moja ocena walnie bardzo mocno w dół. Teraz jeszcze byłoby gorzej bo jeśli uważam, że Space Dandy w jednym odcinku w drugim sezonie podobny motyw zrobił lepiej niż Cassern w 24… yeah.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maxromem 20.04.2015 11:51
  Tytuł, który zdecydowanie nie jest dla wszystkich, co zresztą widać po komentarzach.
  Jednakże, jak dla mnie jest to jedne z najlepszych anime jakie oglądałem, a na pewno najlepsze jakie oglądałem od dłuższego czasu. Istotą świetności tej serii jest według mnie prosta fabuła i przekaz i arcysolidne wykonanie (serio, grafika i muzyka to cudo).
  Osoby, które chcą obejrzeć jakąś głośną przygodówkę, niech spróbują czegoś innego, tak samo Ci, którzy chcą czegoś bardziej wymagającego. Ale jak masz ochotę na niezobowiązującą, ale za to piękną historię, uderzaj w ciemno!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrHybryda 1.10.2014 00:10
  Przeciętne
  W sumie nic odkrywczego w tym anime nie było. Pozytywne” melancholijny charakter, apokaliptyczny klimat i dość oryginalne rozważanie na temat sensu/celu życia i śmierci. Tylko czy trzeba było to rozciągać na 24 odcinki? W ośmiu spokojnie można było zawrzeć to samo. Byłoby zwięźlej i bez zapychających serię akcji walk, które po 2­‑3 odcinkach niczego nowego już nie wnosiły.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Madt 24.05.2013 17:31
  Niezwykła seria, oczarowała mnie przede wszystkim klimatem (melancholijny) oraz wykreowanym światem. Jeśli ktoś lubi postapo w każdym wydaniu to zachęcam do obejrzenia. Do plusów można dodać też świetny OST (choć openingi i endingi niezbyt mi się podobają), którego często słucham. Rzadko mi się zdarza, żeby długo wspominać to co obejrzałem – w tym wypadku tak właśnie jest. :) Ode mnie ocena 8/10. Polecam!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  shinook 5.12.2012 18:08
  Anime dla estetów. Najważniejszymi budulcami nie są słowa, ale obraz i dźwięk. Ujęcia twarzy bohaterów. Drobne zmiany mimiki. Prosty, a zarazem jak głęboki przekaz. Odcinek 3. – fenomenalny.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Subaru 17.04.2012 12:03

  „Nie mogę umrzeć, ale czy potrafię żyć?”

  Seria będąca przenośnią, zamyśleniem nad sensem życia, jego końcem. Nieśmiertelny bohater przemierza świat, a raczej to, co z tego świata zostało.
  Seria o tym, ile warte jest życie wieczne, o tym jak powinno się umierać, o wartości każdego życia i pysze tych, którzy czują się bogami. Niby banalnie, to już wielokrotnie było, ale jest tu ukazane z ciepłą prostotą, to trafia.

  Seria bardzo ciekawa graficznie, z pewnością trudna w odbiorze. Skłania do rozmyślań, mimo że w każdym odcinku są jakieś walki, to nie jest to seria akcji. I nic nie jest podane na tacy, widz musi sam wydać osąd, musi sam zadecydować, jak daną postać, dane zachowanie ocenić.
  Przez sporo pierwszych odcinków Casshern po prostu przemierza pustkowia, napotykając na swojej drodze różne istoty, każda z nich niesie ze sobą pewna prawdę, historię. Przyznam, że około 14 odcinka seria zaczęła mnie nużyć, w momencie, kiedy właściwie pojawił się stały watek, zmierzający do zakończenia.

  Ostatnie odcinki dosłownie pochłonąłem, było już bardzo interesująco.
  W ucho wpada przecudna piosenka, „Path”, pojawiająca się pierwszy raz w ósmym odcinku, potem słychać ją co jakiś czas w smutniejszych momentach.

  Seria na pewno niezwykła, polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A R
  Iskierka 13.12.2011 18:19
  Bardziej niż samo anime spodobała mi się recenzja! Takie stwierdzenia jak coś w stylu- charakterystyka Cassherna to- ,,Casshern ma doła. Dół jest wielki… " powaliła mnie. Albo coś o pseudonaukowym bełkocie filozoficznych rozmyślań ukazanym w ciągu pytań- ,,Czym jest człowieczeństwo?”, ,,Czy maszyna coś tam coś tam” i na końcu ,,Czy wyłączyłam piekarnik?” trafiają w moją ironiczną naturę i ekscytują ją. Samo anime średnie i rzeczywiście można powiedzieć, że to setna woda po kisielu tematyki postapokaliptycznego świata i ujęcia człowieczeństwa… No i te poemy alias wycie do księżyca… Ale preentsceriny nadają się na świetne tapety…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  aotoge 29.11.2011 19:12
  Jednak postaci oszczędne w przekazywaniu swoich myśli robią na mnie największe wrażenie. Pod tym względem osoba Cassherna i jego historia drogi są jednymi z ciekawszych, jakie poznałam. Wydaje się nawet, że tylko roboty były tu w stanie tak sugestywnie oddać typowo ludzkie pragnienia i słabości.
  Casshern jest jedną z tych postaci, które nie są zbudowane na tym, co i jak mówią, ale na tym, czego powiedzieć nie umieją – z niewiedzy czy nieumiejętności ubrania myśli w słowa. I to główny powód, dla którego jest to postać tak ciekawa.

  Serii tej wyrządzono jedną krzywdę w toku realizacji pomysłu:  kliknij: ukryte 

  Z pomniejszych zalet: fryzura Cassherna, jego piękne, smutne spojrzenie i ostatnia minuta całej serii, która skłoniła mnie do podniesienia oceny o cały jeden punkt.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Aloy 30.10.2011 18:24
  Bardzo ciekawe
  Cóż, gdyby nie kilka drobnych wad (słaby środek, chwilami nużące sceny walk, wepchnięte w fabułę zupełnie bezsensownie), to anime dostałoby się do mojej topowej dziesiątki. Mimo, że tak się nie stało, jestem pod dużym wrażeniem Casshern Sins. Ujęły mnie przede wszystkim oprawa graficzna, wspaniałe projekty postaci, znakomite tła. Muzyki słuchałem z przyjemnością. Jednak największym plusem tej serii jest jej szlachetna prostota przekazu. Wielkie Pytania nie pojawiają się na ustach bohaterów lecz w głowach odbiorców. Stworzenie „anime­‑traktatu filozoficznego”, który się nie narzuca – to wielkie osiągnięcie i za to polubiłem Casshern Sins. Oglądałem z przyjemnością i zarazem poczuciem niedosytu, irytując się, że tych kilka wad wymienionych także w recenzji, odsuwało ode mnie (chwilami) całą frajdę. Koniec gadania – co zadowala wszystkich, nie zadowala nikogo. Ja jestem zadowolony.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  Nieważny 2.09.2011 22:48
  Aha...
  No to się nasłuchałem! Zamiast o Casshern Sins to się naczytałem o Ghost in the shell: Innocence, Ergo Proxy,Gundam'ie, a nawet o Higurashi! Recenzja jest miejscami żałosna. Rozumiem porównać raz, dwa ale nie pięc czy więcej razy. Nie rozumiem po co od razu ta ironia, wypisywanie słów zaczynając z dużych liter i wytykanie palcami. Swoją drogą, że porównania też wydają się nie co dziwne.
  Może sie to i owo nie podobać, ale po co to wspominać i wciskać, że się nie podoba. Miała być recenzja a wyszło ... narzekanie na inne anime. Takie rzeczy to można w komentarzach pisać, a nie w recenzji do zupełnie innego anime.
  Odpowiedz
 • odpowiedzi: 7 Anielski_Pyl 27.08.2011 11:30:32 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Lyneel 17.07.2011 15:32
  tytuł do lubienia lub nie - ale na pewno się wyróźnia
  zacznę od tego, że seria potrafiła mnie czasem naprawdę drażnić, ale ogólnie wrażenia są bardzo pozytywne, a raczej – anime tego nigdy nie zapomnę. Niesamowicie podobał mi się sposób przedstawiania i odkrywania świata, który często kazał się widzowi domyślać niektórych rzeczy, nie zaś mówił o nich otwarcie.
  Zaletę ( przynajmniej dla mnie) stanowiło też opowiadanie odrębnych historii na tle osi fabuły – to serię wzbogacało i pozwalało zatrzymać się, pomyśleć, zorganizować w głowie elementy układanki, a nawet odkryć nowe. To również jeden z nielicznych tytułów, w których równie szybko potrafiłam się wczuć w sytuację bohaterów i przeżywać dramaty razem z nimi (może poza przypadkiem Cassherna, gdyż jego dramat był niestety zbyt dramatyczny ;) ). Chyba na zawsze zapamiętam też Sophitę i Margo, a co do samego Cassherna – cóż, nie zamierzam piać z zachwytu, jednak zdołałam mu współczuć i z uwagą śledzilam jego losy. Sądzę, że on jak i reszta postaci są dobrze skonstruowane i stanowią zalete serii.
  No, ale teraz najważniejsze… Nawet, jeśli komuś sama historia nie przypadnie do gustu, warto obejrzeć choć dwa odcinki dla grafiki ( z pewnością oryginalna, a osobiście mam słabość do wszystkiego, co się wyróżnia ;) ), unikatowego nastroju oraz… muzyki. Szczególnie poruszył mną ost Luny – z początku nie zwróciłam na niego uwagi, ale po kilku razach, gdy zaczęłam kojarzyć go z niektórymi obrazami, stał się jednym z moich ulubionych. Naprawdę znakomity.
  Cóż, anime to na pewno nie spodoba się każdemu, ale i tak zachęcam. Przyznaję, że sama ledwie przebrnęłam przez pierwszy odcinek, potem też zdarzały się gorsze chwile, jednak było warto. Dużo więcej z tego anime wyniosłam niż straciłam. A to, co wyniosłam, należy do jednych z moich lepszych wspomnień ;D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  marheva 26.03.2011 18:30
  Odliczanie w dół...
  Kilka pierwszych odcinkow:
  Prostota troche jak w Kaiba, kreska naiwna, ale ze swietna animacja. Wedrowka obiecujaca klimat conajmniej jak w Ergo Proxy z ciekawymi epizodoami.
  Intrygujace intro dokladajace maly kawalek puzzli do historii, wiec chce sie ogladac dalej i tak powiedzmy do 10 odcinka.
  I co potem? Powtorka z Soul Eatera – robi sie z tego zwykla przygodowka, dopiero od 21 odcinka dzieje sie jeszcze cos interesujacego, wszystko posrodku serii jest do bólu przewidywalne i śmierdzi sztampą.

  Trzeba mi było doczytać reckę do końca, bo do tej serii potrzebna jest instrukcja obsługi;)
  Gdyby przycieto odcinki do istotnych rzeczy to byloby calkiem niezle.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  m.bond666 23.03.2011 20:48
  Rewelacyjne anime. Genialny ciężki klimat i świetna muzyka. Polecam wszystkim! 10/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  zensc 17.02.2011 17:12
  Idealny środek usypiający
  Absolutnie najnudniejsze anime jakie kiedykolwiek obejrzałem!!! Od dzisiaj będzie ono dnem do którego będę porównywał wszystko co obejrzę. Jak dla mnie można spokojnie obejrzeć odcinek 1,10 i 24 i nie straci się kompletnie nic z „fabuły”.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blue 6.07.2010 12:07
  graficzne cudo, nasiąknięte czymś więcej
  początkowo nie przypadł mi ten tytuł do gustu, ale im dalej tym lepiej, wsiąkłam całą sobą w opowieść,

  krótko mówiąc, napewno te anime jest piękne, ale niełatwe w odbiorze, oglądanie sprawia przyjemność, ale z posmakiem goryczy,czegoż innego można oczekiwać po świecie pełnym rozpadu
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kalin34 6.03.2010 16:20
  Naprawdę dobra solidna seria warta obejrzenia jeden z lepszych tytułów w klimatach apokaliptycznych. Wydaje się mi,że przesłanie na pierwszy rzut oka może być banalne lecz po głębszym zastanowieniu można dojść do wniosku że jest tam ukryte coś więcej.
  Moja ocena: 8+/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Schultz 23.02.2010 21:18
  Anime skojarzyło mi się trochę z Ergo Proxy.. Lecz muszę przyznać, ze jest od tego tytułu nieco lepsze, przede wszystkim dzięki cudownej grafice. Nawet nie będę o niej pisać, bo tego nie da się opisać – trzeba zobaczyć. Ujęła mnie także powoli idąca do przodu fabuła, pozwalająca spokojnie zastanowić się nad każdym odcinkiem. Muzyka może nie jest najlepszą ,jaką słyszałam w anime, lecz kilka motywów zdołało wpaść mi w ucho(a opening podśpiewują sobie pod nosem do dziś. Nie jest może cudowny, ale strasznie się mnie uczepił. ). Ogólnie jest to jedna z najlepszych produkcji, jakie oglądałam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ciastek 7.02.2010 12:28
  Nie da się ukryć, że to anime ma proste przesłanie, które mimo trudnego odbioru, można „poczuć” wewnętrznie.
  Jeżeli będziesz cały czas blaskiem, który się nie wypali, oślepniesz.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Takasugi 22.12.2009 17:27
  Hmm
  Obejrzałam tą serie tylko i wyłaczmoe ze wzgledu na kreske bo mnie oczarowała, choć nie przepadam za takimi klimatami typu roboty i miechy, ale muszę przyznać, ze seria była dobra. Muzyką byłam zaskoczona zahipnotyzowała mnie swym pięknem, zdarzało mi sie nawet wzruszyć na niektórych scenach ogólnie seria godna uwagi ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  hakman4 22.11.2009 13:09
  Charekterystyczne cechy...
  Te anime oprócz dobrej fabuły ma tez grafike od chodzącą od standardów tworzenia anime.To zdecydowanie dzięki wieku tytułu który powstał w latach 70.
   kliknij: ukryte 

  Zamaskowano spoiler.
  Moderacja

  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  SGA 7.10.2009 00:18
  „Casshern ma doła”...raczej „Autor za dużo czasu siedzi na 4 literach”.
  Bez wątpienia Casshern nie jest postacią banalna tak, jak to Autor próbuje wmówić czytelnikom. Sęk w tym, że to anime operuje przede wszystkim obrazem i klimatem. Słowa są tam na tyle rzadkie, że aż pomijalne.

  Wystarczy niedrogi autorze trochę wyobraźni. Nadętym pismakom w sferze anime SGA mówi NIE!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Tensiu 3.10.2009 17:01
  Klasa!
  Dawno już nie oglądałem anime, przy którym łezka zakręciła się w oku. Cholera, to jest naprawdę świetne anime, z całkiem wiarygodnymi, choć stosunkowo prostymi postaciami. Każdy ma swój cel, każdy chce go zrealizować. Przyznać muszę, że przynajmniej dwukrotnie zmieniałem zdanie o postaciach. Taka, na przykład, Luna – niby chce naprawić świat, ale czy na pewno w „dobry” sposób? Albo Dio, który na pierwszy rzut oka nienawidzi Cassherna, po czym okazuje się, że jest zupełnie inaczej.
  Grafika trzyma naprawdę wysoki poziom, tła szczegółowe, postacie charakterystyczne, a walki, cóż, widać, że Casshern ma moc. Widać, że został stworzony jako maszyna do zabijania. W pojedynkach z Dio widać doskonale, iż obaj mają ogromną moc.
  Szalenie spodobały mi się odgłosy walk. Muzyka wpada w ucho, nie przeszkadza, ale daje o sobie znać, podkreślając to, co się dzieje.
  Nie spodobało mi się natomiast to, jak skończyły pewne osoby, ale to już wina mojej wrażliwości, a nie twórców.
  Jest to anime godne polecenia, nawet mimo paru wad, które jednak giną pod naporem zalet.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime