Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Seitokai no Ichizon

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Bez zalogowania 18.01.2023 03:38
  Po pierwszym odcinku :)
  Na razie pierwszy odcinek za mną i dla mnie to było bardzo zabawne. Nie jest to humor, przy którym można śmiać się głośno, raczej taki, że cały czas ma się uśmiech na twarzy.

  Połączono tu (według mnie) trzy elementy: komedię (przynajmniej wstęp jest mocno komediowy), do tego dodano satyrę i sarkazm, i na okrasę mnóstwo sparodiowanych serii. Im więcej się obejrzało wcześniej, tym większa szansa na ich wyłapanie. Ale i tak uważam, że pierwsze skrzypce grają: komedia szkolna i satyra na serie haremowe.

  Jest to jednak anime, które moim zdaniem potrzeba będzie porcjować :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ruka 24.08.2015 17:46
  Zaczęło się naprawdę fajnie ale z czasem brak zmiany otoczenia i przegadanie całe odcinka zaczynało nudzic.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Zagadkowy 26.11.2014 02:17
  Żeby parodia była dobra nie wystarczy porzucać losowych nawiązań do scen i liczyć na dobry efekt.Niestety w tej produkcji otrzymujemy coś takiego.Większość akcji dzieje się w pokoju samorządu więc główną bronią powinny być postacie.Tutaj postacie są troszkę nijakie.Brakuje elementu zaskoczenia i jest trochę nudno.Mówię oczywiście o obu sezonach,gdzie ten drugi jest jeszcze gorszy.Może lepiej jakby zrobili z tego romans.Niestety seria mnie zawiodła.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 7
  Asmitha 12.06.2013 05:00
  czasem mam wrażenie że ludzie nie mają pojęcia co oglądają anime naprawdę piękne, czasem przynudza ale po obejrzeniu tej oraz następnej serii uznaje je za jedno z lepszych
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Subaru 11.10.2012 12:48

  Dwanaście odcinków o niczym.

  Perypetie samorządu szkolnego, marzenia o damskim haremie, grupka plastikowych, wielkookich dziewcząt.
  To anime miało być parodią, ale niestety nic z tego nie wyszło. Żarty są po prostu żałośnie nieśmieszne. W efekcie „Seitokai” traci to, co miało być głównym atutem, czyli humor. Jest niskich lotów, zupełnie nie bawił, przynajmniej mnie.

  Bardzo lubię gatunek parodii, ale w tym wypadku wyszło to miernie. Dziewczęta są do bólu szablonowe, a o głównym bohaterze można powiedzieć tylko tyle, że jest maniakiem haremów, nic więcej sobą nie reprezentuje, jest zupełnie nijaki.

  Większość scen rozgrywa się w sali samorządu i są to przydługawe, mętne treściowo dialogi. Można się porządnie wynudzić.
  Twórcy nie mieli też żadnego pojęcia jak pokierować akcją, by cokolwiek się działo, by akcja poszła do przodu. Dostajemy więc anime pełne głupich i nudnych dialogów, właściwie pozbawione fabuły.

  Nie polecam. 4/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Ojojoj 26.08.2011 17:01
  ocb
  „więc pierwszy odcinek zaskoczył mnie przede wszystkim tym, że byłem w stanie go obejrzeć do końca”

  Kurde czemu rzadko trafiam na obiektywna rcenzje?

  Czesto oglada sie cos dla przyjemnosci a nie by doszukiwac sie fabulu niewiadomo jak skomplikowanej..
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  lubiemaslo 10.01.2011 14:40
  Hm...
  Bardzo podoba mi się to anime. Nie wiem czemu, jest ocena 3, lub 2. Anime jest nowe, dajcie mu szansę!
  Humor i parodie były najlepsze. Razem z kuzynką śmiałyśmy się do łez z momentem z „Death Note”, „Higurashi No Naku Koro Ni” i z Kena – „Evolution…”. Dużo gagów, ładne postacie, muzyka znośna a parodie – udane! 10/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  bakemono 13.11.2010 03:19
  Mi sie spodobało ;] humor był znośny ,początek trochę lepszy niz koniec,a liczne nawiązania do innych serii(m.in. Jigoku Shoujo,Death Note,Power Rangers,HNNKN,Kuroshitsuji)nieraz sprawiały wybuchalem smiechem bądź facepalmowałem sie ;P Nie oczekiwałem zbyt wiele po anime które rozgrywa się przeważnie w jednym pokoju lecz po zakończeniu(swoją drogą wyszło na to że głowny bohater jest czymś w rodzaju- ja wiem -Prometeusza) poczułem dziwną pustke(czytaj niedosyt) jakbym przywiązał się jednak trochę do bohaterów.Seria o niczym ale sympatyczna i myśle że obejrzenie kolejnych 12 epizodów nie byłoby by dla mnie problemem.8/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Altramertes 23.06.2010 23:13
  Warto dać szansę
  Seitokai no Ichizon zdecydowanie nie jest pozycją wybitną. Humor jest raczej nieskomplikowany, nawiązania mało wyszukane, a fabuły nie ma. Mimo tego pozycję ogląda się bardzo przyjemnie, tak jako parodie, jak i zwykłą komedię szkolną. Osobiście wolę traktować ten tytuł jako to drugie, bo daje tego pozytywnego kopa i może niebyt wyrafinowanie, ale potrafi wzruszyć (mimo wszelkich niedociągnięć).
   kliknij: ukryte  nie było według mnie elementem psującym kompozycje, jako że wątku nie pociągnięto dalej, co miało swój specyficzny urok. I choć sami twórcy przyznają, że anime jest o niczym, to z chęcią obejrzałbym kolejnych 12 odcinków.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  erus 27.01.2010 22:55
  Moim zdaniem trochę niedoceniona pozycja.

  Zacznę może od tego, że obejrzałem po przeczytaniu tej recenzji – bo mimo tego, że nie przypadła może tak do gustu recenzentowi to wyłożył na stół wszystko tak jak było. No i fajnie, tak ma być. Ogólnie z ocenami się zgodzę, bo kreska wyjątkowa nie była… muzyka tak samo (nawet OP średni), a fabuły jakiejś konkretnej też brak. Ogólnie dobra recenzja, ale to jest raczej parodia haremu, więc trzeba to zaznaczyć :) ...

  Jednak co do postaci, które są co by nie powiedzieć atutem tej serii są naprawdę żywe i prawdziwe. Żadnych sztucznych lolitek, wszystko zgrabne, nie wchodzące w schematy. Po prostu twórcy pokazali, że można pokazać coś niezwykłego przez tyle odcinków, w których głównie wszystko działo się w jednym pokoju. Humor był konkretny, sytuacyjny z licznymi nawiązaniami. Takie przemyślane i „inne” rozwiązania mi się podobają. Ogólnie postać głównego bohatera (jak zaznaczono dobrze w recenzji) jest tutaj najciekawsza, z drugim dnem – jego historia (szkoda tylko, że nie ukazana bardziej szczegółowo).

  Teraz ... dla kogo to jest? Ciężko powiedzieć komu to przypadnie do gustu. Na pewno jest trochę ambitniejsze niż zwykłe komedyjki szkole – trzeba mieć trochę obycia w różnych tytułach. Jednak zgodzę się również w tej kwestii z recenzją – obejrzeć pierwszy odcinek i samemu zdecydować :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  michi 21.01.2010 18:58
  Głupie parodie i nudne odcinki
  Anime nawet się nie umywa do K­‑On. Nie wiem czy recenzent by ocenił K­‑On 10/10, ale Seitokai było wyjątkowo przeciętne pod względem humoru i nawet 3 gwiazdki na 5 to za wysoka ocena.
  Nie lubię większości parodii, a tym bardziej parodii anime.
  Nie śmieszyło mnie pokazywanie scen z dużo lepszych serii.

  Jakoś w K­‑On nie nudziłem się ani przez chwilę. Tam każde zachowanie przyciągało do anime no i ta muzyka najwyższej klasy.

  Natomiast w Seitokai był kilka odcinków lepszych, a reszta była nudna. Brak muzyki był faktycznie wadą tego anime choć i tak dużo by nie pomogła takim postaciom.
  Poza przewodniczącą nie podobały mi się.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  slet 19.01.2010 23:09
  Wspaniałe anime, szczególnie jeśli poszukujesz jakiś parodii, można się nieźle pośmiać pod warunkiem że nie poszukujesz niczego poważnego, wprawdzie od czasu do czasu pojawiają się poważniejsze wstawki ale nie są one bynajmniej najsilniejszą stroną serii- według mojej opinii także jej nie przeszkadzają chociaż anime byłoby jeszcze lepsze gdyby twórcy z nich zrezygnowali

  7/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Mati_Akumu 19.01.2010 21:04
  pierwszy odcinek był świetny parodia za paradią, drugi t
  rochę słabszy, trzeci jeszcze gorszy, na pozostałych zaśmiałem sie tylko pare razy, oglądałem e anime do końca z nadzieją na poprawe niestety sie jej nie doczekałem
  gdyby całe nime bylo jak pierwszy odcinek oceniłbym 10/10 a tak będzie 5/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Golonka Marek 17.01.2010 08:55
  Humor
  Popieram mego przedmówce, jedno z nielicznych anime z tak wysokim poziomem humoru (mnie w każdym bądź razie to bawiło)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Liquid.pl 3.01.2010 01:28
  1000/10
  Wyśmienite anime, śmiechu jest za dużo co odcinek.
  Prze fantastyczne nawiązania do innych anime (air, kanon, KGNE) także do gier. świetny kawał komedii.

  Gdy doskwiera ci rzeczywistość, pogrąż sie w tym anime a wszystko stanie się różowe.

  W czasie oglądania, dawkuj, bo będziesz się musiał z konsultować z lekarzem lub farmaceutą.
  Efekty uboczne będąc wystawionym na większą dawkę anime:
  Bóle brzucha, bóle mięśni szczęki i policzków, przyczyną bezpośrednią jest śmiech.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime