Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

4/10
postaci: 5/10 grafika: 5/10
fabuła: 4/10 muzyka: 3/10

Ocena redakcji

4/10
Głosów: 3 Zobacz jak ocenili
Średnia: 3,67

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 61
Średnia: 5,66
σ=2,3

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Taur)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Tajemnica przeszłości OVA

Rodzaj produkcji: seria OAV (Japonia)
Rok wydania: 1996
Czas trwania: 3×25 min
Tytuły alternatywne:
  • Fushigi Yuugi OVA 1
  • Mysterious Play OVA 1
  • ふしぎ遊戯
zrzutka

Głównym bohaterom nie dane jest żyć w spokoju i cieszyć się miłością. Czeka ich kolejna przygoda, tym razem nieco udziwniona i zdawałoby się, nie do końca logiczna…

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Miaka wraz z przyjaciółmi odwiedza grób Suzuno, kapłanki Byakko, przy okazji zatrzymując się przy pomniku kapłanki Genbu. Nagle Tamahome w tajemniczych okolicznościach zostaje wciągnięty z powrotem do księgi i trafia do Kounan. Okazuje się, iż minęło tam już 50 lat, a historia wojowników Suzaku przeszła do legendy. Nie wiadomo czemu wszyscy biorą bohatera za Nakago… Wkrótce rozgrywa się decydująca, tragiczna w skutkach walka.

Ciąg dalszy serii telewizyjnej według mnie jest dość naciągany, jeśli chodzi o fabułę – równie dobrze całość można było zakończyć wraz z poprzedniczką i nie mącić już więcej ani nie zakręcać nic na siłę. Projekty postaci zostały minimalnie zmienione, zapewne w celu „postarzenia” bohaterów. Warto dodać, iż twórcy znudzili się krótką fryzurką Yui i narysowali jej na głowie coś, co wygląda po prostu tragicznie. W kilku miejscach widać wyraźnie różniącą się od reszty ingerencję komputera. Muzyka jest nieco gorsza niż w poprzedniczce, ale nie jest źle.

Anime to, wraz z drugą z serii OAV, swojego czasu wyświetlane było na antenie Canal+ i Hyper, z tłumaczeniem sugerującym, że odpowiedzialna za nie ekipa nigdy nie widziała na oczy serii. Radzę nie popełniać tego błędu i wcześniej zapoznać się z historią przedstawioną w Fushigi Yuugi, gdyż niewiele można bez niej zrozumieć.

Każdy odcinek został dodatkowo zaopatrzony w (teoretycznie) bardzo śmieszny kilkuminutowy dodatek, który we wspomnianej wyżej polskiej wersji na szczęście zwyczajnie sobie darowano.

Pozycja raczej dla fanów Fushigi Yuugi, reszcie polecam zakończyć oglądanie na serii TV.

Ka_tka, 30 sierpnia 2004

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Studio Pierrot
Autor: Yuu Watase
Projekt: Hideyuki Motohashi
Reżyser: Hajime Kamegaki
Muzyka: Yuusuke Honma

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Fushigi Yuugi: fanfiki na Czytelni Tanuki Nieoficjalny pl