Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Ponyo

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Nacia 8.03.2014 23:11
  Szału nie ma.„W krainie Bogów” było zdecydowanie lepsze. Jednak nie jest to raczej tragiczne anime, dla którego ocena 1/10 jest zdecydowanie za wysoka. Jest to lekkie anime, dobrze je się ogląda, jednak nie jest to jakieś arcydzieło. Większość ludzi chwali grafikę, która akurat mi akurat do gustu nie przypadła, ale przecież ludzie są różni, mają inne upodobania. Małe dzieci na pewno będą zachwycone, a starsze (przynajmniej większość)-niekoniecznie. Kto jak kto, traktuję to w kategoriach bajki dla dzieci. Bardzo fajnej bajki, ale nie czegoś najlepszego czy wybitnego.
  Odpowiedz
 • Asmitha 28.08.2013 23:07:27 - komentarz usunięto
 • Bolek Lolek to ja 26.04.2013 20:40:58 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  harpagon 24.11.2012 13:41
  + piękna gra kolorów
  + niesamowity dynamizm scen
  + bardzo dobre udźwiękowienie
  + w sumie ciekawy zamysł z początku
  + interesująca grafika (taka jakby retro, ale w nowym stylu).

  - ogólnie mówiąc nie wiadomo dokąd to zmierza i jaki ma w gruncie rzeczy nieść przekaz. Były dłużyzny, kompletnie niedorzeczne sytuacje i inne momenty, w których się odechciewało oglądać. Słowem dla dzieci, które chcą sobie pooglądać bez zrozumienia. Ja będąc dzieckiem wolałbym jednak historyjkę, która coś w sobie ma.

  5/10 to maks.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Empira 6.01.2012 23:30
  lekkie wtf
  Jestem zdziwiona, że coś takiego wyjdzie ze studia Ghibli. Naprawdę. Nie spodziewałam się czegoś tak słabego. Zamiast tak jak zawsze usiąść i z radością oddając sie kolejnym projektom pana Hayao, tak teraz zadawałam sobie w myślach pytanie: „kiedyż to się skończy?” Oczywiście, było kolorowo, całkiem przyjemnie, radośnie, optymistycznie, ale jak już ktoś powiedział, postacie i ogólna grafika była po prostu brzydka.
  Podobnie fabuła. Nie jestem w stanie wychwycić istoty tego filmu. Japońska syrenka Ariel?
  Serio, nie nadążam.
  Muzyki wpadającej w ucho też zabrakło.
  Na pewno nie obejrzę to po raz kolejny, tak jak resztę produkcji Ghibli.
  Ocena 4/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Gabiszoon 11.07.2011 17:19
  ...
  Bardzo fajne, ale mogło by być lepsze:)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  tamcia15 2.03.2011 22:17
  mam nieco mieszane uczucia po obejrzeniu ego filmu – z jednej strony niesamowita gra kolorów, która sprawiła, że siedziałam wbita w fotel oraz świetna muzyka, z drugiej… cóż, nie czuć tego błysku co przy Totoro, Spirited Away czy innych dziełach Ghibli.
  chociaż co jak co, ale sama postać Ponyo mnie urzekła, a w gruncie rzeczy dzieci doprowadzają mnie do szału.
  i tak film godny polecenia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Sousuke 11.02.2011 03:10
  Chciałbym odnieść się tylko do strony graficznej, z tego co pamiętam z dawno oglądanych Mononoke Hime, Spirited Away, Ruchomy Zamek Hauru, i mając jeszcze przed oczami ostatnie emisje z TVP Kultury Nausicaa'i i Laputy to to jest po prostu brzydkie, jakkolwiek jeszcze same krajobrazy dają radę, tak postacie i szczególnie woda podczas sztormu są straszne. Nie wiem skąd taki spadek formy u Ghibli :/
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Cinna 10.09.2010 18:40
  Mnie zachwyciła paleta kolorów użyta w filmie te jasne wręcz wibrujące barwy! Zaś sceny podwodą np. dom czarnoksiężnika po prostu mnie urzekły.

  Zgadzam się z recenzentką że jest to głównie skierowane dla dzieci. Ja osobiście obejrzałam raz i byłam zachwycona ale nie wiem czy z takim samym skupieniem lub chęcią obejrzałabym po raz drugi.Za to moja 4 letnia siostra ogląda go 5 raz z rzędu i podejrzewam,że jutro usłyszę :„Ja chce Ponyo!”
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Qashqai 7.09.2010 23:40
  Film mnie nie zawiódł, był uroczy. Nie jest to na pewno najlepszy twór Ghibli i Miyazakiego, ale i tak bardzo mi się podobał. Miło się go oglądało. Animacja jak zwykle na wysokim poziomie, ładne kolory. Dużo momentów, na których zachichotałam. Najzabawniejsza była ta narzekająca babcia~ Fujimoto też był śmieszny i miał taki swój urok, mimo że nie było czuć jego miłości do córki :). Ogółem stawiam 8/10 ^^
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blue 18.06.2010 13:40
  niezłe , graficznie i muzycznie na poziomie ale bez fajerwerków, troche zmarnowany potencjał i świetne pomysły bez szczegułowego dopracowania, wiem że wszystkie te wady występują w związku z grupą dacelową, ale bądzimy szczerzy jakie dziecko teraz wychowane na tonach chłamu doceni tą baśń
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kika 18.05.2010 23:47
  arcydzieło :)
  Przepiękna bajka, obejrzałam jednym tchem :) Oczu nie moge oderwać do tej pory :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Satsuki-san 9.05.2010 16:48
  *.*
  Absolutnie przecudowne! Generalnie nic nie mam do dzieci, ale te w anime zazwyczaj mnie denerwują – nie tutaj! Ponyo była taka słodka, w ogóle przepiękna baśń ^^ Pan Miyazaki utrzymuje poziom, tak trzymać ^^
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  hakman4 21.03.2010 12:36
  Bajeczkowo...;)
  Obejrzało się a to dzięki temu,że był ogryzek na tym serwisie.Bardzo piękna opowieść o bliskiej więzi jakie mogą powstać.Świetnie przedstawiony wodny świat.Szczerze mówiąc ja sam bym chciał mieszkać nad dużym akwenem wodnym ;)xD.Szkoda,że nie ma wydawanych i ekranizowanych takich dzieł u nas w Polsce.Są pewne wady jakie może każdy wyrobiony widź zauważy.Na prawdę polecam każdemu młodszemu widzowi zapatrzonemu w amerykańskie kreskówki pełne przemocy(jak nie patrzeć to jest jej sporo),pokemonów,bakunganów i itd na wybranym znanym kanale dla młodszych.
  Naprawdę wato nawet dla starszego wyjadacza xD 8/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Agathe 21.03.2010 12:06
  Załamka
  Dzieciaki chodzą tyko na Alicje 3D a nie napiękne i klasyczne kino. Miała małą ząłamke bo na tym filmie była jedynie grupa studentów i moi przyjaciele. Ale szczerze film bardzo mi się podobał. Bardzo piękny i poruszający. Mistrzu umie zrobić dobry film który zawsze trafi w moje gusta.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime