Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

7/10
postaci: 7/10 grafika: 8/10
fabuła: 7/10 muzyka: 7/10

Ocena redakcji

7/10
Głosów: 5 Zobacz jak ocenili
Średnia: 6,80

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 2
Średnia: 6,5
σ=1,5

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Bezimienny)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Mujin Wakusei Survive

Rodzaj produkcji: seria TV (Japonia)
Rok wydania: 2003
Czas trwania: 52×25 min
Tytuły alternatywne:
  • Uninhabited Planet Survive
  • 無人惑星サヴァイヴ
Postaci: Obcy, Uczniowie/studenci; Miejsce: Inne planety; Czas: Przyszłość; Inne: Supermoce
zrzutka

Zapraszamy do najnowszego reality show. Grupa przypadkowo wybranych uczniów i cała bezludna planeta do odkrycia. Kto odpadnie jako pierwszy?

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Szkolne wycieczki. Wreszcie można wyrwać się z ciasnych ławek, zobaczyć kawałek świata, a do tego wszystko najzupełniej legalnie. Wycieczki były, są i będą jedną z podstawowych radości w życiu każdego ucznia, niezależnie od tego, czy do zwiedzenia jest muzeum, galeria, czy np. inny układ planetarny. Najważniejsze, żeby się dobrze bawić. Byle tylko nie za dobrze. Pamiętajcie, drogie dzieci: w zoo nie należy karmić zwierząt, a w kosmicznej kapsule ratunkowej, w czasie burzy grawitacyjnej, nie bawić się w pilota i nie naciskać kolorowych guzików na pulpicie sterowniczym. Jeśli będziecie mieć naprawdę dużo szczęścia, przypadkowo uruchomiona kapsuła nie zostanie rozerwana przez szalejącą na zewnątrz zawieruchę, a wy zamiast zginąć w ciemnej pustce kosmosu, zostaniecie wyrzuceni na małą wysepkę pośrodku oceanu, na zdolnej do podtrzymania życia, ale niezamieszkanej planecie w niezbadanej części galaktyki.

Nie ma co się załamywać, grupa młodych, inteligentnych (choć wychowanych w cieplarnianych warunkach kosmicznej kolonii) ludzi z pewnością poradzi sobie z tak prostymi sprawami, jak zdobywanie żywności, budowa schronienia, walka z miejscową fauną o właściwe miejsce w łańcuchu pokarmowym i zorganizowanie powrotu do domu. Co takiego? Że niby science­‑fiction bez kosmitów? Spokojnie, kosmici też się znajdą…

Pomysł Uninhabited Planet Survive sprowadza się do wysłania w kosmos grupy małoletnich Robinsonów. Nic oryginalnego, temat był już wałkowany parokrotnie na przestrzeni dobrych kilkudziesięciu lat. Mimo to tę pozycję, choć może nie będące dziełem wybitnym, ogląda się przyjemnie. Akcja serialu została podzielona na kilkuodcinkowe, zwarte epizody, podporządkowane problemowi głównemu, czyli powrotowi młodych rozbitków na łono cywilizacji. Fabuła pozostaje jednak prosta, a chwilami staje się prymitywna. Niewątpliwymi atutami serii są ładna grafika i przyjemna ścieżka dźwiękowa, nie rekompensują one jednak w pełni niedociągnięć merytorycznych. Wszystko to sprawia, że Uninhabited Planet Survive jest produkcją plasującą się „w wyższej warstwie stanów średnich” (choć pod koniec robi się nudnawo). Podejrzewam, że w zamyśle twórców odbiorcami miały być osoby w wieku około 13­‑15 lat. Starsi mogą obejrzeć, jeśli akurat nie mają nic lepszego do roboty i chcą przyjemnie spędzić wieczór, ale nic ponad to.

Eltanin, 18 listopada 2004

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Madhouse Studios, Telecom Animation Film
Projekt: Hisashi Eguchi, Teiichi Takiguchi
Reżyser: Yuuichirou Yano
Scenariusz: Shouji Yonemura
Muzyka: Takefumi Haketa