Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Angel Heart

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Butka^^ 27.11.2015 01:31
  Zbyt duża zmiana
  Podchodząc do Angel Heart, miałem nadzieję na kontynuację City Hunter'a, no i otrzymałem ją, ale w nieco innym wydaniu niż się spodziewałem. Ogólnie rzecz ujmując nie bardzo mi się spodobało uśmiercenie Kaori, nawet jeśli dzięki temu Xiang Ying przeżyła. Być może było to spowodowane faktem, iż bardzo polubiłem Kaori, nawet jeśli czasami była wkurzająca. Gdy już oswoiłem się ze śmiercią wyżej wymienionej postaci, to nadal czegoś mi brakowało w tej serii. Była to otóż ilość komedii zawarta w serii. Poprzednie sezony, bez wątpienia, oglądałem głównie z powodu humoru, mimo powtarzających się bezustannie tych samych gagów, a w tym przypadku miałem wrażenie, że dramatyzm tej serii cały czas się rozrasta, co mnie nieco przytłaczało. Gdyby była to seria nie związana z City Hunter, to może spodobałaby mi się, bo nie byłbym wtedy zbytnio przywiązany do Kaori oraz Ryo, który odgrywał dość ważną rolę, aczkolwiek zbyt rzadko moim zdaniem pojawiał się, ale jednak jest to niewątpliwie kontynuacja i z tego też powodu czuję się nieco zawiedziony. Przy okazji, nie mam pojęcia, czy to był celowy zabieg, czy nie, lecz było parę sytuacji pokazujących przeszłość głównych protagonistów City Hunter'a, które nie zgadzały się z tymi przedstawionymi własnie w City Hunterze, np.  kliknij: ukryte  Trochę to dziwne i moim zdaniem nie do końca przemyślane.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  gost 1.09.2011 20:29
  Marazm Anioła
  Bardzo ciekawie się zaczyna i toczy do 6 odcinka. Wyważenie proporcji pomiędzy sentymentalizmem a akcją bardzo dobre, ładna kreska, nienajgorsza muzyka dla fanów lat 80­‑90. Niestety od 6 odcinka zaczyna się robić nieznośnie sentymentalnie. Rozumiem, że właśnie przemiana osób powiązanych z Kaori jest treścią serii, ale problem w tym, że na każdy szczątek akcji w odcinku przypadają tony rozmyślań, retrospekcji i tp. Jest to samo w sobie w miarę sympatyczne, dlatego przemęczyłem się do 26 odcinka, jednak ile można! Właściwie każda dynamiczniejsza scena jest pretekstem do refleksji na resztę odcinka. Jak wspomniałem jest to sympatyczne, jednak opowiadanie w kółko o tym samym powoduje, że mam coraz mniej serca do Serca Anioła.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  pm 8.03.2010 16:37
  Wspaniałe
  Niemal pod każdym względem dzieło doskonałe. Stary dobry City Hunter powraca w nowej odsłonie i jakże urzekającej. Piękna historia, wysoki poziom emocji i wykonanie powodują, że to anime dla tych którzy pokochali postacie z dawnej serii i chcą jeszcze raz wrócić do shinjuku. Do wad zaliczam jedynie okresowe rozciągnięcie niektórych wątków. Polecam.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime