Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Anne no Nikki

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Costly 13.11.2014 17:13
  Słaba adaptacja
  Jako anime samo w sobie wypada to przeciętnie, ale już jako adaptacja, niestety, nie wypada wcale. Nic dziwnego, tak po prawdzie. Dziennik Anne był przepełniony rzeczami małymi i jeszcze mniejszymi, opisanymi barwnie i dość szczegółowo, co dawało w sumie jako całość obraz życia ludzi w ukryciu. Wpisy z kilku dni, przedstawione szczegółowo, wystarczyłyby do zapełnienia czasu ekranowego jaki ma ten film. Tak więc w oczywisty sposób zaserwowano wyrywki. Pewnie jak dobre wyrywki by to nie były, niewiele mogłyby ukazać, a tu na dodatek są tu urywki w ogóle nie trafione.

  Z jednej strony życie w Oficynie jest tutaj jakby beztroskie i pozbawione strachu. Jak Lin fajnie wypunktowała w recenzji, nijak nie widać tu problemu z żywnością, jakieś starania o zachowanie ciszy widać tylko na samym starcie, a ponad to wszystko totalnie nie odczułem żadnego nawarstwienia napięcia z tytułu dwuletniego zamknięcia na małej powierzchni tylu ludzi. Równocześnie jednak wycięto całkiem te pozytywne strony tego jak ludzie potrafili sobie radzić w trudnej sytuacji, ile wynaleźć rozwiązań na codzienne dni.

  No i ten urywek z wojny, po lądowaniu aliantów w Francji – jakby spot zachęcający młodych Anglików do służby w wojsku.

  Dobre słowo jednak wyrzucę pod adresem samego przedstawienia Amsterdamu – tj. przedstawienia graficznego, bo to wyraźnie Amsterdam przed wojną. Ktoś na szczęście wysilił się i spojrzał na lokalną architekturę, nie serwując szoku kulturowego.
  Odpowiedz
 • odpowiedzi: 0 Jasiek 30.10.2013 16:53:35 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Slova 29.11.2012 16:33
  Anime jedyne w swoim rodzaju, ale zdecydowanie za łagodne. Albo to ja jestem przyzwyczajony do bardzo ponurej i brutalnej wizji holocaustu, jakiej nauczyłem się z naszej historii.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime