Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

8/10
postaci: 6/10 grafika: 8/10
fabuła: 7/10 muzyka: 6/10

Ocena redakcji

8/10
Głosów: 10 Zobacz jak ocenili
Średnia: 7,50

Ocena czytelników

8/10
Głosów: 53
Średnia: 7,96
σ=1,64

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Eltanin)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Cardcaptor Sakura: Fuuin Sareta Card

Rodzaj produkcji: film (Japonia)
Rok wydania: 2000
Czas trwania: 90 min
Tytuły alternatywne:
  • Cardcaptor Sakura Movie 2: The Sealed Card
  • 劇場版 カードキャプターさくら 封印されたカード
Gatunki: Przygodowe
Widownia: Kodomo; Postaci: Magical girls/boys, Magowie/czarownice, Uczniowie/studenci; Pierwowzór: Manga; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Magia
zrzutka

Czy można jeszcze coś dodać do zamkniętej serii magical girls bez popadania w dłużyzny i powtórki? Okazuje się, że tak.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

No i stało się to, co stać się musiało. Madhouse Studios popełniło drugą kinówkę Cardcaptor Sakura. Że niby już nic się nie da wymyślić w temacie? Ależ da się, spokojna głowa. Oto nasza stara znajoma (oczywiście względnie stara – nadal ma jakieś 11­‑12 lat) Sakura. Najpotężniejsza czarodziejka na Ziemi, dziewczę o złotym sercu i w ogóle (a zwłaszcza w ogóle). Osiągnęła wszystko, co się tylko dało. Dysponuje mocami, o jakich inni mogą najwyżej pomarzyć, a nawet znalazła prawdziwą miłość (choć nie ma odwagi się do tego przyznać). Wiedzie spokojne życie zwykłej uczennicy gimnazjum. To znaczy, wiodła do dnia, w którym magiczne karty zaczęły znikać, a w powietrzu dało się wyczuć aurę potężnej i złowrogiej mocy. Jakby tego było mało, jak piorun z jasnego nieba pojawia się nagle wspominana wcześniej miłość, w osobie Shaorana Li, który wraz z ze swoją eks, Meilin, postanowił wpaść z wizytą.

Teraz Sakura musi zmagać się nie tylko z mrocznymi siłami magii, pomału, lecz skutecznie, pozbawiającymi ją jej własnej mocy, ale także z burzą uczuć… Oczywiście nie będzie sama – Shaoran i Meilin to tylko część zespołu. Pojawi się też Strażnik Pieczęci, Ognista Bestia i Pożeracz Dowolnej Ilości Ciastek – Kerberos, a także jego wierny, aczkolwiek nieco oziębły kompan, dwojga osobowości Yukito/Yue i ulubienica fanek yuri, Tomoyo. Razem stawią czoła złu i ukarzą niegodziwców w imieniu Księżyca… Oj, przepraszam, to nie ta seria.

Cardcaptor Sakura: Fuuin Sareta Card wypada całkiem dobrze na tle serii telewizyjnej, a wręcz wspaniale w porównaniu z pierwszym filmem. Może fabuła nie jest zbyt rozbudowana, ale pamiętajmy, że to jednak film dla dzieci i szukanie w nim ponadczasowych przesłań i ukrytych treści byłoby głupotą. Całość jest dość spójna, ciekawa i dobrze skonstruowana. W przeciwieństwie do pierwszego filmu, nie ma się wrażenia, że jest to sztucznie rozdmuchany odcinek. Do tego dochodzi grafika, utrzymana w dotychczasowej konwencji serii, taka, jakiej po produkcji CLAMPa należało się spodziewać. Czyli „śliczna”, ze wszystkimi wadami i zaletami tego określenia, ale znacznie bardziej dopracowana, a przez to przyjemniejsza dla oka. Szczególnie rzuca się w oczy nacisk położony na grę światła.

Jeśli komuś podobała się oryginalna seria telewizyjna, z całą pewnością może śmiało sięgnąć po ten film, ale dopiero po obejrzeniu całego serialu. Bez tego spora część treści ma szansę być niezrozumiała.

Eltanin, 16 marca 2005

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Madhouse Studios
Autor: CLAMP
Reżyser: Morio Asaka
Scenariusz: Nanase Ookawa
Muzyka: Takayuki Negishi