Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Iron Man

 • Avatar
  A
  Sakakibara 15.08.2019 10:00
  Ku dynamice, awangardzie i wyjątkowości. Ujmujący styl graficzny.
  „Iron Man” wraz ze swoją 12­‑odcinkową budową wypada w ujęciu całego sezonu bardzo, ale to bardzo dobrze. Historia Tony'ego w Japonii: zapoznanie się z potężnym wrogiem, Zodiakiem, wcale nie przeszkadzało postaci Iron Mana w ujęciu ogólnym – tego, jak w historii kultury komiksowej został on przedstawiony. Linia graficzna, która prowadziła animację jest iście fenomenalna! Nigdzie, w żadnym stylu sekwencji rysowanych ruchomych obrazów nie znajdziemy takiego oddania i dokładności w uwydatnieniu dynamicznych scen akcji, faz ruchu postaci, jeśli chodzi o kreację Iron Mana i przestawienie jego losów, jak w Anime, ba, w tym konkretnyn Aninn. Osobiście oceniłem ten serial – z nie lada zakończeniem i cliffhangerami w ostatnich dwóch epizodach – na: 8/10
 • Avatar
  A
  Grisznak 14.04.2011 14:13
  Kiszka
  Faktycznie, po świetnej adaptacji filmowej prosiło się wręcz o równie dobry serial. A co dostaliśmy? Przeciętniaka, może nie tak koszmarnego jak „Witchblade”, ale jednak dalekiego od tego, co dałoby się z „Iron Mana” wyciągnąć. A potencjał był znaczny – dorosłe, normalnie zachowujące się postaci (nawet harem Starka wypadał fajnie), potyczki międzykulturowe… Niestety, marna fabuła i brak logiki zabiły to skutecznie.
 • Avatar
  R
  Mistique 14.04.2011 14:06
  Lipa ;]
  Recenzja tak samo lipna jak samo anime :) Naucz się stosować odpowiednie wyrazy w odpowiednim momencie bo to się kupy nie trzyma. Dopiero wtedy zabieraj się za coś takiego jak pisanie recenzji ;)
  • Avatar
   616 14.04.2011 20:50
   Re: Lipa ;]
   Możesz podać jakiś przykład, bo chyba nie do końca rozumiem co masz na myśli.
  • Avatar
   PL 15.04.2011 00:30
   Re: Lipa ;]
   Aż czasem mam ochotę odpowiedzieć „Naucz się stosować przecinki w odpowiednim momencie, bo to się kupy nie trzyma. Dopiero wtedy zabieraj się za coś takiego, jak pisanie recenzji.” ^^"
   • Avatar
    PL 15.04.2011 00:30
    Re: Lipa ;]
    Bleh, pisanie komentarzy miało być. Późno już…
 • Avatar
  A
  Ciasteczkowy Potwór 14.04.2011 13:20
  I am not amused.
  Obejrzałam trailer przed właściwą serią.
  „To będzie SUPER.”
  Obejrzałam trailer po właściwej serii.
  „WHYYYYYYY!?”

  Obiecywano piękną grafikę,  kliknij: ukryte , fajerwerki, rozpierduchę i ładniejszą bohaterkę niż panie Tanaka i Nanami razem wzięte. I na tym się skończyło. Na obietnicach. 5/10.
 • Avatar
  A
  Daerian 26.12.2010 14:28
  Wyjątkowe rozczarowanie
  Być może byłem naiwny, ale po serii opartej na wyśmienitym filmie fabularnym oczekiwałem czegoś więcej. Tymczasem co dostałem? Kiepskiej klasy fanfika, tylko znacznie droższego w produkcji niż przeciętne dzieło tego typu.
  Seria fatalna, fabuła nieprzekonywująca, grafika paskudna, a co najgorsze – trzy autorskie Mary Sue. Tak jest, trzy podręcznikowe przykłady Mary Sue w serii, która ma 12 odcinków! Cud jakowyś, że w serii starczyło miejsca na Tony'ego Starka, chociaż mam wrażenie, że i tak twórcom przeszkadzał w opisywaniu badassowaości ich kapitana sił samoobrony i genialnej pani naukowiec (bez których jakoś nagle nie mógł sobie poradzić… naprawdę, typowe Mary Sue).
  Ogólnie, wrażenia wyjątkowo negatywne.
  • Avatar
   Kitsune 2.01.2011 22:55
   Re: Wyjątkowe rozczarowanie
   oj tak w pełni się z Tobą zgadzam. Anime jest koszmarne… Odcinki dłużą się i idą jak przysłowiowa krew z nosa, fabuła… jak dla mnie nie istnieje. Grafika niestety nie trafiła w moje gusta. Oczywiście Stark mówi po japońsku bo jakże by inaczej to takie naturalne…
   Spodziewałam się wiele więcej i z niecierpliwością wyczekiwałam tej serii… Moim zdaniem zmarnowany potencjał, temat… i niestety mój czas. Aż żal pewną część ciała ściska na myśl, że Marvell przyłożył do tego rękę
   • Avatar
    616 4.01.2011 01:31
    Re: Wyjątkowe rozczarowanie
    Aż żal pewną część ciała ściska na myśl, że Marvell przyłożył do tego rękę


    Jakbyś wiedziała o połowie rzeczy do których Marvel przyłożył rękę to by cię całą ścisnęło i skręciło z rozpaczy, wiem coś o tym :P
    • Avatar
     CoV 8.01.2011 18:48
     Re: Wyjątkowe rozczarowanie
     Ale fakt faktem, dno straszliwe zrobili z kapitana hełma.

     Dziś wyszedł Marvel Anime Wolverine…aż się boję oglądać.
    • Kitsune 9.01.2011 16:33:12 - komentarz usunięto
  • Avatar
   DuchDucha 14.04.2011 10:28
   Re: Wyjątkowe rozczarowanie
   IM jest oparty na komiksie, od którego początek wzięły filmy kinowe i serie.