Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Dawno, dawno temu

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Maxromem 12.03.2017 22:37
  Podchodząc do seansu nie wiedziałem w ogóle czego się spodziewać. Dlatego, kiedy fabuła zbacza na bardziej dramatyczna ścieżkę byłem dosyć zaskoczony, szczególnie biorąc pod uwagę w miarę sielankowy i przygodowy nastrój pierwszej części. Ale nie powiem, podobało mi się.

  Przede wszystkim zachwyca świat przedstawiony. Rozumiem, że recenzja ma już 12 lat, ale muszę tu nie zgodzić się z autorką – obecność karabinów czy czołgów nie ma żadnego związku z tym, czy ta produkcja jest fantasy, czy też nie. Bo niezaprzeczalnie „Windaria” jest filmem fantasy. W dodatku fantasy z ciekawym światem. Szybujący po niebie statek – niemalże – kosmiczny, zbierający dusze zmarłych, jego kapitan, który musi pełnić swoją wartę przez 10 lat, czekająca na niego ukochana, drzewo przynoszące dobre wspomnienia, miasto nad brzegiem morza z systemem kanałów i śluz, żadna z tych rzeczy nie odgrywa jakiejś specjalnej roli, ale to wszystko składa się na wrażenie spójnego, wyrazistego i w miarę unikalnego miejsca akcji.

  Muzyka tez niczego sobie. Żadnych nagród nie wygra, ale ładnie podkreśla to co dzieje się na ekranie.

  Animacja zdecydowanie dobra, trzyma poziom nawet na dzisiejsze standardy, a od wielu sezonówek jest znacznie lepsza. Projekty postaci niestety są już dosyć leciwe i mało szczegółowe. Sceny akcji raczej średnie, z wyjątkiem momentu starcia, które jest bardzo dobrze przedstawione. Biorąc pod uwagę, że nie jest to stricte film akji, to do historii i postaci to tu jest dobrze, ale z małymi zgrzytami pojawiającymi się co jakiś czas. Niektórym końcówka może się wydać przedramatyzowana i mógłbym się z taką opinią zgodzić. Chociaż mi jakoś strasznie to nie przeszkadzało.

  Ogólnie film podobał mi się i mogę z czystym sercem polecić go osobom szukającym czegoś niezobowiązującego intelektualnie, ale dobrze wykonanego i z dobrym zakończeniem. Idealny seans po dniu nauki czy w pracy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  harpagon 12.10.2016 03:56
  odnośnie oceny
  Obejrzałem dzisiaj ten film i z pewnymi spostrzeżeniami autorki mogę się zgodzić, np. dwojaki charakter fabuły, trochę to bałagani przekaz. Graficznie jak na tak starą produkcję jest na prawdę dobrze, szczególnie bardzo ładna kreska przykuwa uwagę. Ale ok, obiektywnie na tle różnych produkcji z tamtego okresu dałoby się lepiej. Natomiast tło muzyczne jak i sama warstwa udźwiękowienia jest moim zdaniem na wysokim poziomie i zasługuje na mocna 8­‑kę, nie zaś na 5. Pomimo błędów, to anime ma w sobie cos magicznego, czego brakuje wielu nowszym produkcjom.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Scarlet 24.06.2007 14:01
  Windaria
  Waściwie to sięgnęłam po ten tytuł dlatego, ze jest starszy a ja lubie starsze, dawno zapomniane proukcje, których nikt z moich znajomych nie widział. No, ale ok wracam do komentowania. Anime, mimo swoich lat,nie wygląda na bardzo stara produkcję, oczywiście wszytko dzięki kresce. Musze jadnak zgodzić się w pełni z autorem recenzji co do fabuły. Byc moze anime robione było na szybko i zabrakło czasu na dopracowanie szczegółów. Sama nie potrafię ocenić. Jednakże każdemu chętnemu polecam, choćby dlatego aby zapoznać się z czymś starszm ^-^
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime