Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

X-Men

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Sakakibara 14.08.2019 20:27
  Dynamika linii graficznej i intrygująca alternatywna historia!
  "X­‑men" z 2011 roku, w wersji serialu anime, to coś czego nawet współczesnym adaptacjom komiksowego świata Marvela brakuje! To wciągająca historia, która rozciąga się poza terytorium USA, sięgając do kraju kwitnącej wiśni. Segmenty dynamiczne anime wgniatają w fotel, przyszpilają nas do surowego grubego muru! Takie to jest niezwykłe! A wizualizacje mocy X­‑menów, rysowane w ostrej linie, zanurzone w głębokiej barwie, podkreślane szybkim cięciem montażowym?! One również wypadły niesamowicie! Jedynym mankamentem w całym 12­‑odcinkowym, awangardowym ,,superheroes story” X­‑menów był wygląd bohaterów na dalszym planie, lub gdy zmieniali oni pozycję i perspektywę w stosunku do oglądającego serial widza. Wolverine na ten przykład wyglądał groteskowo dziko!

  Anime to, mówiąc krótko, oceniam na: 8/10!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Tai16 25.04.2012 12:16
  X-Men - lepiej niż się spodziewałem
  Do tego anime podchodziłem sceptycznie po obejrzniu Iron Mena, który okazał się klapą i Blade'a, który był dość udany miałem mieszane uczucia. Rozmyślałem czy X­‑Men bardziej pójdzie w stronę klapy czy sukcesu. Jednak anime bardziej poszło w stronę porażki. Akcja była strasznie nużąca. Z postaci najgorszy był Cyklop – uznałem go za gościa z kompleksami. Najgorsza z całego anime była muzyka – każdy utwór brzmiał podobnie, że aż myślałem czy przypadkiem nie słyszę ciągle tego samego. Oceniam anime na 5/10. Do skończenia został mi jeszcze tylko Wolverine, który na razie prezentuje się o wiele lepiej od X­‑Men.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Ellerena 25.12.2011 20:48
  „Eche, jasne. Tak, bierzcie się z wspaniałych X­‑menów i zróbcie im taką krzywdę, jak Wolverin'owi” pomyślałam, jak usłyszałam o tym anime. Okazuje się, że nie jest aż tak tragicznie. Muzyka i kreska ratują sprawę. Sama fabuła i atmosfera nie odbiegają od tej stricte Marvelowskiej, tylko ta pierwsza jest szyta nieco grubszymi nićmi a przy tej drugiej nasypano za dużo cukr (nie, oczywiście że nie mówię o zakończeniu, gdzieżby!). Postaci naszej wspaniałej gromady są takie, jak zawsze, tylko Wolverina mało. Ale jego zawsze jest za mało;)
  Co nie zmienia faktu, że więcej niż 6,5 z zaokrągleniem w górę bym za to nie dała.
  Odpowiedz
 • Anielski_Pyl 19.10.2011 17:52:02 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  RWD 7.08.2011 04:12
  Po obejrzeniu całej serii
  Osobiście bardzo mi się podobało. Kreska ładna fabuła ciekawa[wiadomo jak w każdym anime/kreskówce o super bohaterach dobro zawsze zwycięża]
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Numriel 10.07.2011 10:58
  Byłem przekonany że Hisako jest postacią wymyśloną przez twórców tej serii…
  Nie zauważyłem niczego co by mnie zatrzymało przy tym anime do końca.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Nera 10.07.2011 01:58
  Wygląd postaci
  Od razu zaznaczam, że jeszcze nie oglądałam anime, ale mam nieodparte wrażenie, że wszystkich [tych ważniejszych] facetów ubrzydnili, tylko ze Scotta na siłę próbowali zrobić bisha. Nie mówiąc już o całkowitym braku podobieństwa. Summers jest zdecydowanie za ładny, Logan wygląda jak wilkołak z zaburzeniami proporcji ciała (jego włosy przynoszą mi na myśl Dragon Ball), a Beast nie wygląda jak rasowa bestia, tylko jak pies.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Orzi 27.06.2011 19:22
  Cieniutko
  Co mogę powiedzieć… Leżało prawie wszystko. Postaci płaskie jak kartka papieru (jedynie Wolverine trzymał poziom ze swoimi komentarzami), fabuła stereotypowa, chociaż na plus, że trochu zagmatwali… Ale nawet to musieli zepsuć topornym wyjaśnianiem każdego wydarzenia po kilka razy przez bohaterów (wiecie, „A więc to Ty jesteś złoczyńcą!”, „A więc dopadł go syndrom!”). Grafika nienajgorsza, muzyka ujdzie w tłoku, chociaż brzmi jak kalka poprzednich produkcji z serii Marvel Anime. Zdecydowanie najsłabsze z wydanych jak dotąd anime o superbohaterach, ale liczę na to, że na zasadzie sinusoidy Blade nie będzie taki zły. 3/10, dlatego, że środkowe odcinki były znośne.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Grisznak 27.06.2011 00:05
  Bolesne przeciętniactwo
  Owszem, to było lepsze od poprzednich „marvelowskich” anime, ale czy dobre? Nie. Fabuła równo zerżnięta ze starszych serii (początek – „Dark Phoenix Saga”, założenie głównej – „Muir Island Saga”), projekty postaci średniawe (Volvie lepszy, Beast gorszy), Emma First zrobiona na świętą i niewinną, finał rodem z Sailor Moon (gdy Armor zaczęła świecić, zacząłem się zastanawiać, czy jej zaraz skrzydła nie wyrosną). Do tego cały wątek z  kliknij: ukryte . Jak na taki potencjał, to raczej niezbyt dobrze.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  PiteR Tha Don 26.06.2011 23:23
  dobre anime
  Właśnie obejrzałem całe anime,teraz mogę czystym sumieniem napisać że to najlepsza anime morvela.Chyba się szykuje drugi sezon.Postacie wyglądają bardzo dobrze jak z komiksu,wreszcie worveline wygląda przyzwoicie tylko ta facjata bestii im jakaś nie wyszło.Fabularnie też jest dobrze,może fabuła nie jest zbyt oryginalna ale jest ciekawa i trzyma napięciu.Emma i Storm są prześliczne była też przed kilka sekund Rouge szkoda że tak mało.Ostatni odcinek był wyśmienity ponieważ było dużo mutantów.
  Ocena 8+/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  V-chan 14.05.2011 23:51
  :)
  Jest ok, muszę przyznać, ale nie jestem pewna czy podoba mi się wybór serii. Wolałabym zobaczyć Gambita, Piotra, Rouge… Emma jest wkurzająca i nie podoba mi się, ża akurat ona jest główną kobiecą bohaterką.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Miss L. 3.04.2011 21:19
  Hm!
  Zgadzam się z przedmówcą. Obawiałam się nieco jak to będzie się graficznie przedstawiać, ale póki co jest naprawdę nieźle. Klimat, przyjemne tła, postacie też przedstawiają się całkiem naturalnie (może z wyjątkiem twarzy Bestii). Z Wolverina nie zrobili przystojniaka o słodkiej buzi i słabym charakterze, dzięki im za to. Jest dokładnie taki jaki powinien być, nieco szorstki, ale poczciwy. Osobiście muszę też pochwalić dobór seiyū (Morikawa Toshiyuki jako Cyclop ). Jeśli tylko fabuła nie okaże się być najsłabszą stroną tego anime ( co jest w tym momencie moja największą obawą), seria ma duże szanse na sukces. No, ale to się jeszcze okaże w przyszłości.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Vic 3.04.2011 20:49
  Poczatek nawet niezly
  Po obejrzeniu pierwszego odcinka muszę powiedzieć, ze jestem mile zaskoczony ponieważ spodziewałem się czegoś w stylu Wolverine w wersji anime, gdzie zdecydowanie brakowało klimatu i jaj głównemu bohaterowi. Jednak X­‑Men prezentuje się dużo lepiej jeśli chodzi o odzwierciedlenie świata oraz podobieństwo postaci do tych z komiksów Marvela. Na razie jest za wcześnie żeby oceniać serie ale wrażenia po 1 odc. jak najbardziej pozytywne.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime