Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

30-Sai no Hoken Taiiku

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Nuda i niestety nie śmieszne 8.01.2021 12:25
  Jeżeli w czasie kilkunastu minut oglądania „komedii” pojawia się jeden uśmiech na odcinek, a za to odczuwa się nudę i niesmak – pierwszy raz coś takiego przydarza mi się w trakcie oglądania jakiekolwiek komedii.

  Główna para potraktowana przez ich „opiekunów” jak mięso armatnie. W stylu „zalicz ją szybko, to nabiję sobie kilka punktów do statystyki”

  Do tego stałe molestowanie, presja i nacisk. Mobbing niemalże i streczycielstwo.


  Wątki, czy raczej otoczka yuri/BL może komuś przypadnie do gustu. Ale myślę, że wypadałoby o tym wspomnieć w tagach, czy recenzji.

  Jednak nie to wszystko było dla mnie powodem porzucenia tej serii w połowie.
  Myślę, że po prostu mój poziom zniesmaczenia i znudzenia osiągnął limit,
  a fakt, że potencjalny opiekun nie wspiera opiekowanego w Jego Pragnieniach, a wręcz je trywializuje i zniechęca chłopaka do starania o uzyskanie czegokolwiek poza zaliczeniem utraty dziewictwa i uprzedmiatawia relację bohaterów sprowadzając całość do… czynności fizjologicznej?

  Jeżeli glownemu bohaterowi zależałoby na takim przedmiotowym/fizjologicznym podejściu, to nie wykorzystywałby gumowej lalki, lecz żywego człowieka.
  A owi „bogowie seksu” przypominają tu raczej stręczycieli. Różnica jest taka, że profity nie są finansowe.


  Nazywanie tego komedią romantyczną to w moim mniemaniu czarny żart.  A do tego rozciąganie odcinków do 15 minut.

  Często gęsto nachodziła mnie ochota, aby przewijać.


  W sumie widzę, że wiele osób obejrzało to z radością. A Ja z nudą i z niesmakiem
  (i bynajmniej nie akcentami „instruktażu ecchi”, bo owe akcenty – to chyba jedyny zabawny mały plusik tego anime)

  Gdyby seria bardziej poszła w kierunku owego zabawnego instruktażu, a wycięła conajmniej połowę scen z tym w miarę młodo wyglądającym, acz starym satyrem /Alfonso/...
  Może dałoby radę dotrwać do końca tej produkcji.

  2/10 bo jednak jakieś (chyba) zalety tu były.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Katasza 7.07.2015 13:07
  Lekka, przyjemna komedia. Humor przedni, nic tylko się turlać ze śmiechu :-))
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  JPP 4.01.2015 10:32
  .
  Seria lekka, zabawna i miła w oglądaniu. Czego więcej trzeba?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Yumi Mizuno 24.12.2014 02:55
  Bóg walczy z dziewictwem
  Muszę przyznać, że zawiodłam się na tym anime i to po całej linii. Spodziewałam się czegoś więcej i być może właśnie na tym polegał mój błąd bo oczekiwałam humoru na poziomie z podtekstami na poziomie i wszystkiego na poziomie, a dostałam coś czego poziomem nazwać nie można.
  Denerwowała mnie kreska, zbytnia energiczność akcji, dziwne jej zwroty i postacie. Doceniam jednak wkład, kilka razy się zaśmiałam więc jest nadzieja, że po prostu to ja mam jakieś dziwne poczucie humoru a to anime nie jest takie złe. Sama uważam jednak oglądanie tego za czas zmarnowany.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kanaria. 23.06.2014 18:42
  „Moje hobby to zbieranie e-maili różnych ludzi”
  Humor serii powala na łopatki – przy scenie z hmmm , nazwijmy to – „biciem Fafiego” – myślałam, że spadnę z krzesła.
  Jeśli ktoś szuka serii dla poprawy humoru to trafił pod właściwy adres.

  Problem 30.- letniego prawiczka twórcy przedstawili jedynie w komiczny i prześmiewczy sposób, zabrakło więc w serii trochę poważnego podejścia do wątku i potraktowania Imagawy nie jak bezwartościowego, zakompleksionego faceta, który już dawno powinien „zaliczyć”, ale raczej jak samotnego człowieka, który co dzień stara się walczyć ze słabościami, bo przecież jak się okazało, wystarczy trochę chęci, a możliwe staje się możliwym.

  Tak czy inaczej serię bardzo dobrze się ogląda, nie ma tu bezwstydnych scen, a pozostają jedynie podteksty. Oczywiście w tej kwestii pokłon należy zwrócić ku małym pomocnikom głównej pary.

  No i brawo za Daigorou…on jest…genialny po prostu: „Nie zrobiłeś dużych postępów pomimo, że masz już dziewczynę od tygodnia. Pośpiesz się i ją zalicz.”


  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Subaru 3.04.2013 14:29

  Aaaa, fajne!

  Nowoczesne podejście do tematu, bardzo zabawna seria i żałuję, że tak szybko się skończyła. Tylko dwanaście odcinków, i to krótszych niż standardowe.

  Trzydziestoletni prawiczek… Nie powód do wstydu, ale tu jest to traktowane jako brzemię na tyle uciążliwe, że nadaje się mu wręcz nadnaturalny wymiar, próbując zaakceptować ten fakt w pewnych scenach…(„Książę Prawiczków”, hahaha).

  Dmuchana lala często się pojawia, pierwszy odcinek po prostu rozbraja. Gagi bywają pieprzne, ale o to chodzi. Naprawdę luzacko i zabawnie, a te nieudolne próby namówienia kobiety na randkę… to jeszcze nic, ale jak się z nią przespać? Grande Dramate.

  Mija jak z bicza trzasnął, lekka i przyjemna komedia, która może podobać się wszystkim. Choć polecałbym jednak pełnoletnim, mimo że scen gołych brak.

  Minusem jest to, że można było zrobić to ciut poważniej i może przekazać więcej jakiejś konkretnej wiedzy seksualnej? Dużym minusem jest bardzo uboga oprawa graficzna, budżet to anime dostało minimalny, i to widać. Tła nieruchome, animacja tylko tam, gdzie to absolutnie niezbędne, bo chętnie zastępowana gotowymi planszami.

  6/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Blue_Bell 24.02.2013 19:33
  one day
  dość dobra pozycja na nudne dni, jak moja dzisiejsza niedziela, przyjemnie się oglądało. Bohaterowie wręcz urzekający, historia ciekawa, kreska ładna, do muzyki zarzutów nie mam. Jeśli ktoś ma ochotę na chwilę dobrej rozrywki polecam!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  xraven 12.10.2012 02:46
  Bardzo dobra komedia, reszta wątków schodzi na drugi plan.Więc włącz i śmiej się na cały ry…pyszczek budząc lub wkurzając domowników :) polecam
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Diablo 22.02.2012 17:54
  Początek kiepski, ale...
  Po pierwszym odcinku miałem ochotę ten tytuł wyrzucić. Ale postanowiłem dać mu drugą szansę i obejrzałem kolejny odcinek… O na litości, ależ ten tytuł mi się spodobał:). Już od dawna się tyle nie uchachałem jak przy tym anime, a ile ciekawych rzeczy się człowiek z niego mógł dowiedzieć:P. Szkoda tylko, że zakończenie jest tak lekko smutnawe… Ale ogólne wrażenie pozostało mi wspaniałe.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  hakman4 7.02.2012 00:39
  Awww....
  Po kilku minutach oglądania tej serii, na widok scen jakie tam się rozgrywały tylko leciało „WTF!” i szczena w dół xD. Wiele w tym absurdów codziennego życia. Szczególnie wyśmiewa się tu starych prawiczków, którzy zachowują się jak dziewice :D. Takich problemów jakie miał bohater tej serii nabierały wielkiej wagi. O wybrance jego życia nie wspominając.
  Właściwie wejście bogów seksu jest nieprawdę zabójcze.
  Jak dla typowej haremówki , ecchi z instruktarzem „jak to się je i w ogóle” dobrze się ogląda. Zważając na treści zawarte w serii polecam osobom w wieku +18 ;D. Dobra siódemka na dziesięć dla tego anime.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maciejka 19.07.2011 00:26
  Obejrzałam jeden odcinek i stwierdzam, że taki typ humoru chyba jednak do mnie nie przemawia. W dodatku cenzura jest strasznie denerwująca – nie to, żeby nie było jej wcale, ale mogłaby być tyćkę subtelniejsza, bo w takiej formie, zasłaniając momentami pół ekranu, wzmaga irytację.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ya 17.07.2011 20:49
  hahahahaha
  Anime po prostu, khem, połknęłam na raz XD
  Humor po prostu cudownie zjechany i bez zbędnych ugrzecznień, boscy braciszkowie…no po prostu rządzą.
  Właściwie to żal mi głównych bohaterów, oni w sumie byli wbrew sobie nakłaniani do zbliżenia, to jest lekko chore, ale co tam. Dawno się tak nie uśmiałam. I nawet nie zauważyłam, kiedy dobrnęłam do końca. Polecam dla tych, co lubią ostry, zboczony humor w pozytywnym wydaniu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kysz 15.07.2011 15:49
  Zabawne- tylko tyle i aż tyle jak na nowe anime. Te 13 minut na epek był tak w sam raz. Możliwe, że jakby to trwało dłużej to już nie byłoby takie ciekawe i mogło zanudzić…mnie na pewno:P
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 1
  henshi 15.07.2011 13:17
  Autyzm
  i autystyczną Kuu­‑chan.


  Czy wiesz kolego, że autyzm to choroba i w żadnym anime takie postacie nie występują ? Pisząc w taki sposób robisz sobie żarty z ludzi faktycznie chorych.

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  PiteR Tha Don 3.07.2011 08:29
  Ahh ta cenzura
  Ten tytuł jest bardzo odmienny od reszty anime tamtego sezonu,bo traktuje o przygodach prawiczka i dziewicy plus pomoc bogów.Ter serii plusem są bogowie wygląd jak i charakter można się dużo pośmiać.Minusem jest że odcinki trwają zbyt krótko,najważniejszy minus to cenzura można powiedzieć że to anime to wielka cenzura,niestety ta cenzura bardzo wnerwia przy oglądaniu…
  Ocena 6/10

  Ps
  Koniec nie był zbyt udany xD
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Cymric 26.04.2011 18:00
  Ktoś popełnił tutaj mały błąd, odcinki trwają 13 minut, nie 24.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime