Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Makowe Wzgórze

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Tuvo 25.12.2022 13:03
  historycznie i sentymentalnie
  Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to anime to taki filmowy odpowiednich serii ''Syberia'' w muzycznym kontekście. Film bierze nas w trochę inną podróż niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni po oglądaniu wszystkiego magicznego, ale na pewno ma w sobie jakieś magiczne brzmienie i ślad po wcześniejszych produkcjach. Piękna muzyka, która niesamowicie pasuje do klimatu lat 70, w których dzieje się akcja. Nie ma się właściwie do czego przyczepić, to po prostu jest dobre.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Mementomoris 24.09.2020 12:57
  Przez lata kilkukrotnie wracałem do tego filmu. Za każdym razem oglądałem go z równie wielką przyjemnością. Nawet te drobne wątpliwości, które miałem przy pierwszym oglądaniu, wyrażone w poprzednim komentarzu (z 2012 roku), gdzieś znikły.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MiyuMisaki 29.07.2016 12:16
  Kolejna, pełna klimatu, obyczajówka od Ghibli
  Nie nudziłam się, w trakcie oglądania wszystkie moje wątpliwości i pytania zostały rozwiane. Chociaż przewidziałam zakończenie, to film miał w sobie dużo klimatu, był przyjemny, uroczy. Ciepła kolorystyka i kreska – super.
  8/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Subaru 15.04.2013 15:48

  Chyba tylko studio Ghibli potrafi robić takie filmy. Pełne niewymuszonego uroku, z prawdziwymi emocjami, realistyczne, a jednocześnie z bajkową atmosferą.

  Nie ma tu nie wiadomo jak skomplikowanej historii: uczniowie bronią stary budynek przed rozbiórką, a dwójka głównych bohaterów odkrywa niektóre fakty ze swojego dzieciństwa. Prócz tego trochę perypetii rodzinnych, więc niewiele tego.

  Jak zwykle wiarygodne kreacje bohaterów, nawet członkowie rodziny dziewczynki są dobrze przedstawieni, choć robią właściwie za tło. Niewiele o nich wiemy, ale patrząc na nich, od razu czujemy ten rodzinny, ciepły klimat. Wspólne posiłki, praca w domu – banalne rzeczy, ale ukazane w piękny, zajmujący sposób.

  Nie nudziłem się ani przez chwilę, bo to się naprawdę świetnie ogląda. I nie potrzeba patosu rodem z „Clannada” i wielkookich dziewczynek w spódniczkach, by zainteresować widza, by przejął się losem bohaterów bez sztucznego grania na jego emocjach.

  Grafika bez zarzutu.

  8/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Meido0 17.02.2013 13:31
  Super, super i jeszcze raz SUPER!
  Właśnie obejrzałam ^^. Od strony graficzno­‑muzycznej – bomba ;3. Przesłanie i akcja też SUPER.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Mementomoris 26.12.2012 10:39
  Film jest bardzo dobry, ale mam wrażenie, że przydałaby się jeszcze z godzinka, żeby dokładniej opowiedzieć niektóre wątki. W pewnych miejscach widać, że fabuła jest trochę pospieszona, by zmieścić się w czasie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  harpagon 24.09.2012 21:41
  ghibli
  A ja powiem, że jednak Ziemiomorze było lepsze. W tym zaś filmie zabrakło typowego dla studia Ghibli klimatu. Poszło to za bardzo w stronę poważnej dorosłej problematyki. Ambicje za bardzo wzięły górę. Pod względem technicznym również się zawiodłem. Spodziewałem się poziomu Pożyczalskiej Arietty, a wyszło na prawdę dużo słabiej. Najbliższa tej opowieści Mimi o Sumaseba miała czar i klimat. Tego własnie zabrakło mi w Kokuriko Saka Kara. Zgadzam się w pełni z oceną recenzenta.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Sulpice9 20.09.2012 20:42
  Dla mnie jeden z lepszych!
  Po „Opowieściach z Ziemiomorza” miałem nadzieję, że Hayao Miyazaki posłał syna do kąta i powiedział „Idź i wróć, jak nauczysz się robić dobre filmy”. I jakże miło się zaskoczyłem, gdy faktycznie tak się stało!

  Po pierwsze – animacja jest lepsza, widać poprawę w tłach (na drugim planie wreszcie coś się dzieje!), po drugie – mamy ogólną koncepcję i kilka ciekawych rozwiązań (to jedyny film nie­‑miyazakiego­‑ojca, który ma dobre, odpowiednio długie zakończenie). No i po trzecie – świetne wyczucie stylu i proporcji (zauważcie, jak łatwo można było ten film przerobić na pusty melodramat).

  Ogólnie, jak ktoś lubi te klimaty, polecam „Ucztę Babette” – duńskie arcydzieło, utrzymane w podobnym klimacie.

  Zaskakuję mnie tylko jedno – czy jestem jedyną osobą, która uważa, że główny wątek dotyczy nie zakochanej pary, a relacji Umi z ojcem? Czy może jestem przewrażliwiony? :D

  PS – jako, że jestem nowy na Tanuki, możecie mi wyjaśnić, czy tylko redakcja może pisać recenzje filmów?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Miner77 1.09.2012 12:05
  bardzo fajne kino dla każdego
  Studio Ghibli ponownie nie zawodzi, piękna grafika, interesująca historia z romansem w tle, muzyka (tutaj mógłbym się przyczepić ale generalnie nie jest źle), mocna pozycja dla fanów w/w studia i nie tylko. Nic, tylko oglądać, ode mnie 8/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kasieek9 4.08.2012 23:59
  Kochaaaam! Spodziewałam się dużo i nie rozczarowałam się ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  brewa1990 22.06.2012 23:30
  Kokuriko Saka Kara
  Wszystkim fanom studia Ghibli polecam z całego serca :)
  Spokojna, melancholijna opowieść, przedstawiona w pastelowych barwach. Jeżeli znacie i doceniacie poprzednie produkcje tego studia oraz wiecie czego się spodziewać, to jest to pozycja zdecydowanie obowiązkowa.
  Pozdro ;]
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime