Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

3/10
postaci: 3/10 grafika: 8/10
fabuła: 3/10 muzyka: 5/10

Ocena redakcji

3/10
Głosów: 12 Zobacz jak ocenili
Średnia: 3,42

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 89
Średnia: 5,54
σ=1,93

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (IKa)

Wylosuj ponownieTop 10

Slayers Premium

Rodzaj produkcji: film (Japonia)
Rok wydania: 2001
Czas trwania: 30 min
Tytuły alternatywne:
  • スレイヤーズぷれみあむ
Gatunki: Fantasy, Komedia
Postaci: Magowie/czarownice; Pierwowzór: Powieść/opowiadanie; Miejsce: Świat alternatywny; Inne: Magia
zrzutka

Najnowszy z pięciu filmów kinowych Slayers. Niestety, zawodzi na całej linii.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Slayers Premium jest ostatnim filmem kinowym i jednocześnie ostatnim w moim rankingu. Twórcy za bardzo eksperymentowali, co nie wyszło produkcji na dobre. Wyważenie powagi i komizmu jest znacznie gorsze niż w Perfect czy nawet Gorgeous. Wciskane na siłę postacie i powtórzenie z małą przeróbką motywu z czwartego filmu – to główne grzechy Premium.

Fabuła może nie byłaby taka zła, gdyby nie fakt, że podobny motyw występował w Slayers Gorgeous – z tym, że miast smoków mamy tu do czynienia z ośmiornicami. Poza tym czas trwania filmu jest żałośnie krótki (30 min!), co jest poważną wadą. Jak zapewne się domyślacie, nie ma czasu na rozwinięcie jakiejś bardziej wymyślnej intrygi. Pozostawię to bez komentarza. Finał stoi na niższym poziomie niż Perfect czy Gorgeous, aczkolwiek nie jest tragicznie zły. Jednak ogólnie rzecz biorąc – rozczarowanie.

Pewne zmiany zaszły w kwestii bohaterów. Zamiast standardowego duetu Lina – Naga mamy kwartet znany z serii telewizyjnych. Miłe zaskoczenie, aczkolwiek i tu się można przyczepić. Niektóre postaci sprawiają wrażenie wepchniętych na doczepkę, a ich role są trzecioplanowe. Bo jak można inaczej określić to, że Xelloss pojawia się aż dwa razy i wypowiada dwie kwestie, nie mające nawet wpływu na przebieg fabuły? Czyżby chwyt marketnigowy w celu przyciągnięcia na seans gniota fanów i fanek Tajemniczego Kapłana? Przypomina mi to zjawisko zwane chałturą: sławna osoba pojawia się na chwilę, powie coś, tudzież zaśpiewa z playbacku, po czym znika z kasą. Podobnie rzecz ma się z Nagą. Kolejne rozczarowanie – tym razem tanimi chwytami.

Podobnie jak w przypadku Great, produkcję ratują przed jedynką kreska i muzyka. Tu poczyniono pewne zmiany, trudno powiedzieć, na plus czy na minus. Konserwatyści nie będą zadowoleni, jednak pozostali nie powinni kręcić nosem. Ciekawostką jest fakt, że Zelgadis ma na oku taki sam „zrost”, jak w mandze.

Ostatni film i ostatnie miejsce. Trudno o gorszą rekomendację. Premium niestety zawiódł mnie i polecić go mogę tylko zagorzałym fanom Slayers, którzy obejrzeli już wszystko związane z tą pozycją. Trója – oto, na co Premium zasłużył. Doprawdy szkoda, bo spodziewałem się produkcji na poziomie Perfect – i moje nadzieje spełzły na niczym.

Szaman Fetyszy, 7 kwietnia 2004

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Hal Film Maker
Autor: Hajime Kanzaka
Projekt: Rui Araizumi, Tetsuya Kumagai
Reżyser: Jun'ichi Satou
Scenariusz: Jun'ichi Satou
Muzyka: Takayuki Hattori

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Podyskutuj o Slayers na forum Kotatsu Nieoficjalny pl
Slayers: fanfiki na Czytelni Tanuki Nieoficjalny pl