Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Zetsuen no Tempest ~The Civilization Blaster~

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Iskierka 31.03.2013 17:19
  Fuwa Aika
  Ta seria stała się jedną z moich ulubionych. Najbardziej przyczyniły się do tego postaci; Yoshino, Mahiro, Aika. Trochę było mi szkoda, bo przez pewien czas zwodziłam się nadzieją, że  kliknij: ukryte Według mnie, mimo, że z wiadomych powodów nie uczestniczyła w przebiegu anime „normalnie”, to była postacią niesamowitą, bo cały czas widać było jej wpływ. Jak na razie jest u mnie na równi z taką, dajmy na to, Senjougaharą za Bakemono, albo i wyżej.
  Początkowo całą seria traciła dla mnie na mocy przez nieco zaplątaną zależność Drzewa Rodzaju i Exodus, ale po jakimś czasie przyzwyczaiłam się, a nawet przyznaję, że pomogły mi zrozumieć, pod jakim rodzajem presji- nieludzkiej, potężnej – znaleźli się magowie.
  Całość podbiła mnie także tym, że postaci po prostu „myślały”. Były w stanie przenitować każdą sytuację pod odpowiednim kątem i tak dalej. Szczególnie polubiłam pod tym względem Yoshino, który mimo nie posiadania żadnych specjalnych mocy, był a stanie wywrócić świat do góry nogami :)
  Pod względem grafiki nie zauważałam większych wpadek, seria jest pokazem całkiem solidnie wykonanej pracy.
  Ze ścieżki dźwiękowej najbardziej polubiłam opening Spirit Inspiration. Przyznam szczerze, że rzadko zwracam większą uwagę na muzykę w tle, ale mogę za to pochwalić pracę większości seiyuu, szczególnie Aiki i Hanemury.

  Serii daję 9/10 i wpisuję ją w moje ulubione. Tak mnie wciągała akcja, że czekanie na nowe odcinki było nie raz gehenną.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Blue_Bell 31.03.2013 13:27
  THE CIVILIZATION BLASTER
  Niby seria rokuje na anime sezonu, ale jednak nie.
  Tym co prawdziwie polubiłam w tej serii jest specyficzna znajomość Yoshino i Mahiro, a także charaktery niektórych postaci. To wszystko zebrane do kupy daje się znieść, poza tym fabuła oparta wokół magów  kliknij: ukryte  sama w sobie jest dobra, jedynie niektóre wątki poboczne ją przytłaczają.
  Podobały mi się również cytaty z dzieł Szekspira, (niestety nie znam „Burzy” a szkoda) które klimatycznie pasowały idealnie.
  Ze strony graficznej anime prezentuje się naprawdę dobrze, aż świetnie mogłabym powiedzieć. Muzyka nie najgorsza, 1OP genialnie dopasowuje się do serii, drugi niekoniecznie.
  Nie zniechęcam do obejrzenia ani nie polecam. Jednym się spodoba, innym może do gustu nie przypaść. Na mnie dużych emocji nie wzbudziło.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Mementomoris 28.03.2013 22:15
  Ostatni odcinek świetny. Cała akcja została zrzucona na pierwszą ćwiartkę, więc zostało dostatecznie dużo czasu na przyzwoity epilog. Teksty lecą nieziemskie. ^^
  Seria ma ode mnie 9/10 a do tego miejsce w top3 ostatnich dwóch sezonów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  crenno 10.03.2013 16:55
  anime jest beznadziejny, mimo że bohaterowie maja  kliknij: ukryte  do tego ta logika tego drzewa i powtarzanie wciaz tych samych cytatow

  1. Spoilery się ukrywa.
  2. Prosimy pisać po polsku…
  Moderacja
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Mementomoris 10.02.2013 01:29
  Anime nadal jest świetne, mimo że wkroczyło w fazę komediową.
   kliknij: ukryte 
  Po 17 odcinkach nadal z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój fabuły. Kto wie co jeszcze może się okazać i jaką bombę twórcy zrzucą na widzów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Rusifero 4.02.2013 19:20
  TO ZERO!
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Mario666 12.01.2013 14:10
  WTF?!
  Przeskoczyli o miesiąc. I już mamy więcej bólu głowy niż mogło się nam wydawać.
  13 odcinek, nie wiele się różni od pierwszego, bo po zakończeniu odcinka mamy podobną liczbę pytań do zadania twórcom. ?????????????????????????????????? I jeszcze więcej się znajdzie. :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  TakiTam 25.12.2012 14:40
  Bawi mnie to że od 3 odcinków bohaterzy stoją w jednym miejscu, a mi nadal się to podoba. Zahaczamy o podróż w czasie także aż samo się nasuwa że (to nie jest spoiler, wyłącznie moje spostrzeżenie które jednak może okazać się trafne)  kliknij: ukryte  Na razie seria na duży +.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Iskierka 24.12.2012 21:10
  :)
  Po 12 odcinku stanowczo proszę o więcej. Niektóre rzeczy przyprawiają mnie o uczucie zagubienia, na przykład  kliknij: ukryte . Najbardziej za to trafiły do mnie charaktery postaci i co najlepsze – specyficzna przyjaźń Yoshino i Mahiro. Żadna przyjaźń do końca życia, nic wyidealizowanego, jak zwykle w anime bywa – tutaj na jakieś wzajemne zbliżenie trzeba było zapracować także i kłótniami. Poza tym urzekły mnie przemyślane dialogi i manipulacje słowne – coś, co bardzo ciężko dziś spotkać, wystarczy spojrzeć na szaraczka pod tytułem Code Breaker, gdzie mogłam kilka sekund przed wypowiedzieć następną kwestię postaci i prawie nigdy się nie mylić. Nie skreślam tego anime i plasuję je nieco powyżej średniej takę za wprowadzające nastrój fragmenty z Szekspira. 7/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  szczurNocny 25.11.2012 13:51
  Warte uwagi
  Jak dla mnie to anime na czas obecny ( 6ep ) może nie wybitna ale soldina rzemiesnicza robota. O ile motyw „magii” może budzic mieszane uczucia to główni bohaterwie nie raża idlotyzmem i budzą sympatię („kazdy na swoj sposób”). Poza Btoom i Psycho­‑Pass chyba jedyne konkretne pozycje tego sezonu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Bolo666 13.11.2012 21:52
  Średniak nad średniakami. Akcja na marnym poziomie. Takie 5/10 bym powiedział.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  Mementomoris 12.10.2012 22:41
  Seria rokuje na anime sezonu. Nie ma tak ciężkiego klimatu jak Btoom! ani Psycho­‑pass, ale za to więcej akcji.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime