Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Macross Plus

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Maxromem 5.09.2017 15:37
  Dobra OAVka, naprawdę dobra. Zgadzam się z recenzją Avalleny, jednak jak większość sci­‑fi sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat, Macross Plus wymaga od widza w dzisiejszych czasach na przymknięcie oczu na zeerust ([link].

  Mimo wszystko, seria i tak godna polecenia nawet jak nie oglądało się SDF Macross.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Marilee 31.03.2013 17:56
  Moim zdaniem jest to bardzo dobre anime. Nie oglądałam wcześniejszych części i to anime traktuję zupełnie jak coś oddzielnego. Kreska jaką zostali narysowani główni bohaterowie, zupełnie mnie satysfakcjonuje. Być może dlatego, że przepadam za seriami z lat 90­‑tych.
  Fabule nie mam nic do zarzucenia, jedynie mam wątpliwości co do głównej postaci Myung.  kliknij: ukryte .
  Bardzo spodobała mi się postać Isamu. Klarowna i łatwa do zrozumienia ale nie banalna.
  Muzyka była elektryzująca. Zwłaszcza partie śpiewane na kilka głosów.
  Seria jest dobra. Polecam i żałuję, że nie została wydłużona np do 10 odcinków.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  michal9o90 23.08.2012 21:17
  Obejrzałem i mam mieszane uczucia.
  Obejrzałem dzisiaj Macross Plus, po uprzednim, (tak jak kolega Antanaru) przeczytaniem przychylnych recenzji, jednak szczerze powiedziawszy mam mieszane uczucia, bardziej się zawiodłem niż zachwyciłem, i zastanawiam się czy oglądałem to samo anime co inni, autor tej recenzji musi chyba być zagorzałym fanem Macrossa Plus, ponieważ ta seria jest dość przeciętna. jedyne z czym mogę się zgodzić to grafika i modelowanie 3D, które jak na czasy powstania robi mocne wrażenie, natomiast cała reszta to w skrócie lekko mówiąc kupa…

  Fabuła wymyślona ni w pięć ni w dziesięć, nie mająca właściwie celu, autor zdaje się, chciał powielić schemat z SDFM (jednak wyszło na odwrót, głównym wątkiem stał się wątek romantyczny, spychając wszystko na dalszy plan), właściwie to anime, oglądałem tylko w celu dowiedzenia się, o co poszło przyjaciołom wiele lat temu, przynajmniej w tym aspekcie liczyłem na coś naprawdę wstrząsającego i znowu się przeliczyłem, otrzymując przyprawiającą o śmiech i politowanie odpowiedź.  kliknij: ukryte 

  Odrobinę oczywiście przesadzam z tym co jest w spoilerze, jednak robię to specjalnie, ponieważ ta krótka historyjka nie jest godna następcy Super Dimension Fortress Macross, jedynie nieudolnie próbuje skopiować schemat. (Do tego w tych wszystkich kontynuacjach irytuje mnie to, co było również bolączką oryginalnego Macrossa, że ludzkość to chyba różdżką buduje te miasta, 30 lat? i Mieszkamy na iluś planetach (jak zostało nas tylko 50tys? plus trochę zentradi, przychodzi od razu na myśl, jak to autor recenzji stwierdził, że to bardziej kontynuacja filmu kinowego aniżeli serii TV, do tego na ziemi nie widać śladów tak zbombardowanej i zniszczonej planety? Tylko widzimy piękny zielony glob? WTF?!

  Od strony muzycznej też kiepścizna, o ile jedyna śpiewana przez Panne Myung oryginalna jej piosenka, jest dość ciekawa i utrzymana w konwencji Macrossa (chodź bliżej jej do macross zero) o tyle cała reszta, to są tylko nieuzasadnione piski i jęki, na szczęście lepiej się już prezentuje podkład muzyczny do zwyczajnych scen, walki, itp tu jest w porządku, chodź też nie powala jak na macrossa, jedynie ostatni odcinek wypada jakoś lepiej i czuć jakikolwiek klimat macrossa.

  Osobowości większości postaci zbyt nijakie, w sumie najciekawszy to był Isamu i ten haker Yang.

  Jedynym naprawdę wciągającym aspektem serii są walki naszych mechów, które są naprawdę fascynujące nawet jak na 21 wiek. A reszta to jedynie kilka scen mnie odrobinę wzruszyło, które nawiązywały w mniejszym – większym stopniu do Macrossa i naszej Minmay. Nikt też mi nie powie, że to wina długości serii, bo nawet tak krótki macross zero potrafił ze mnie łzy wycisnąć, a przy plus siedziałem na tym swoim krześle jak jakieś bezduszne zombi.

  Podsumowując, seria bardzo przeciętna, miła dla oka, nie koniecznie ucha, ogólnie nie polecam, jest stratą czasu, jedynie zagorzałym fanom Macrossa, którzy ucieszą się z walk mechów i paru nostalgicznych dla nas scen.

  Ocena 5/10.
  Odpowiedz
 • Anielski_Pyl 20.12.2011 21:06:19 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  gilgamesz2 17.04.2011 13:28
  DOŚĆ NARZEKANIA !!!!
  Osobiście dużo narzekam na to że za długo za nudno, postacie nie są interesujące czy źle skonstruowane.Tutej też ponarzekam, ale skromnie ponieważ jest tym razem za krótko ale cała reszta miażdży.Postacie sumiennie oddają ludzkie emocje i ogólnie są świetnie zrobione graficznie bosko,a o muzyce chyba nie wypada nie wspomnieć że jest genialna, wręcz legendarna. Naprawdę warto obejrzeć tą część Micross bo raczej jest najlepsza.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Gundamofil 1.11.2010 21:21
  haters gonna hate
  Kiedy czytam negatywne opinie na temat Macross Plus to nóż otwiera mi się w kieszeni, obejrzałem wszystko co możliwe w tym uniwersum i tylko SDFM/DYRL i Plus były warte uwagi.

  Wersja kinowa Plusa jest nawet lepsza od OVA.
  Odpowiedz
 • odpowiedzi: 2 Anielski_Pyl 1.11.2010 18:12:42 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Antanaru 22.07.2010 13:55
  M+/-
  Postanowiwszy obejrzeć wszystkie Macrossy, dotarłem wreszcie do Plus. Widząc bardzo przychylne recenzje i oceny na różnych stronach, byłem ciekaw jak wygląda prawdopodobnie jedyny Macross, który bierze siebie na poważnie.

  Zaskoczył mnie, ale niestety raczej negatywnie. Chyba przez długi czas będę się zastanawiał czy na pewno oglądałem to samo, co osoby go zachwalające. Niewątpliwie animacja jest dobra jak na tamte czasy i ciekawie jest zobaczyć Macrossa z przygnębiającą atmosferą.

  Jednak przyznam się, że w ogóle nie czułem, że oglądam Macrossa. Fabuła nie była w stanie mnie wciągnąć. Była bardzo pobieżna, czego nie można do końca wytłumaczyć długością serii. Nie widziałem gdzie zmierza akacja i, przede wszystkim, nie widziałem po co. Fabuła nie była nudna, ale raczej nijaka. Podobnie postaci, których osobowości były niewiele bardziej złożone niż osobowość mojego trawnika, a ich historie równie zajmujące. Prawdę mówiąc również muzyka, która winna być znakiem rozpoznawczym Macrossa tu, poza głównym motywem, nie była zbyt zachwycająca.

  Ot po prostu kolejna seria z niezłą akcją, niezłą grafiką i niezłą fabułą, którą nieźle się ogląda. Ale nieźle to za słabo na Macrossa.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Krzych Ayanami 21.03.2010 10:08
  Muzyka
  Z M+ pochodzi chyba jeden z najlepszych utworów z anime w ogóle. „Information High” jest absolutnie wyjątkowe i zupełnie się nie zestarzało.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  mrt 16.09.2009 20:45
  .....
  Najlepsze połaczeniemecha i muzyki w historii anime.Najlepszy wśrud wszystkich anime w swiecie Macrossa.POLECAM.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Dżordż 16.10.2008 17:52
  Macross
  Zdecydowanie najlepszy film z cyklu Macross jaki oglądałem. Polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  m 16.06.2006 02:46
  pytanka
  chodzi o wersję kinową filmu. mam pytanie odnośnie 2 spraw:  kliknij: ukryte  sorówa wiem że to temat na forum ale jestem ciekawy. Film świetny.POLECAM
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime