Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

First Kiss Monogatari

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  @leksy12 26.09.2012 17:06
  Można było zrobić ciekawą oavkę z ładną grafiką, muzyką i ciekawymi postaciami. W końcu to jest OAV, więc mieli tyle czasu, ile potrzebowali. Postaci, fabułę i muzykę można jakoś przeboleć, ale jest coś, co było lepsze we wszystkich innych anime, jakie oglądałem. Chodzi mi o grafikę. Szczerze mówiąc, lepiej wychodziły serie z lat siedemdziesiątych. Postaci są kańciaste i mają jakieś takie dziwne oczy, włosy z resztą też. Animacja była po prostu okropna. Gorzej się chyba niedało. Raz postać jest obok drzewa, rusza nogą i już jest 2 metry dalej. Jak już wspominałem, serie z lat siedemdziesiątych takie jak Syrenka Mako wychodziły zdecydowanie lepiej. Za garfikę 1/10, a za całokształt 2/10. Ostatecznie widywałem już gorsze anime, ale nie polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Pazuzu 13.04.2012 09:38
  Podsumowanie
  Najlepiej to anime podsumuje fakt, że pierwszy raz je oglądając, gdzieś w połowie przerwałam i poszłam spać. Tak po prostu. I nie było mi szkoda. 2/10

  I niniejszym kończę maraton kiepskich anime, czas zająć się normalnymi tytułami.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  San-san 1.04.2012 22:57
  Podsumowanie
  Mamy do czynienia z czymś do określenia czegoś potrzebuję 12 słów:
  Perła, Rewelacja, Imponujące, Majstersztyk, Ambitne, Atrakcyjne, Perfekcyjne, Romantyczne, Inspirujace, Liryczne, Impresywne, Subtelne.

  Takie własnie jest FKM.
  Pozdrowienie wszystkim!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  amarlagoon 1.04.2012 14:41
  To nie może być koniec! NIE!
  Takie krótkie, a tak mnie wzruszyło, rany… Pozbierać się nie mogę. Żadnej magii, mechów, aniołów czy innego syfu tego typu. Realizm, samo życie. I oto właśnie chodzi. Jestem pewna, że jeszcze nieraz będę wracać do tej krótkiej, ale jakże pięknej OAV'ki ;(
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Okami399 1.04.2012 13:25
  The Best!!!
  Najlepsze anime jakie w życiu oglądałam i czemu musiało się tak szybko skończyć a ja chcę po prostu kontynuacji i kropka. Ja nie wiem jak można dawać takie słabe oceny tylko patrzeć a ich zniechęcicie do kolejnej części a tego nie podaruje! Tak jak eureka napisała płaczę na myśl o rozstaniu z „First Kiss Monogatari”...
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 7
  eureka 1.04.2012 13:10
  cudo....
  Ostatnie tytuły do których podeszłam sprawiły, że traciłam już wiarę, że istnieją naprawdę dobre anime, aż tu nagle natrafiłam na TO CUDO i nadzieja powróciła :)

  Dawno nic tak dobrego nie oglądałam, i płaczę na myśl o rozstaniu z „First Kiss Monogatari”... CZEMU TO MUSI SIĘ KOŃCZYĆ…. CZEEEEMUUUUU???!!!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 17
  Ali99 1.04.2012 00:43
  Nieporozumienie?
  Nie rozumiem tak niskiej oceny tego anime. Mnie osobiscie urzekla realnosc zachowan postaci. Bohaterka teskni za ukochanym, jej zachowanie i rozterki wynikaja z glebi uczuc jakie zywi do chlopaka. Czyz nie tak zachowuje sie kazdy z nas? Kazda para ma na biurku wspolne zdjecie. Dobrze ukazano tutaj takze relacje rodzinne. Rodzina i przyjaciele bohaterki podtrzymuja ja w ciezkich chilach na duchu, sluza wsparciem i rada.
  Kreska i muzyka tez calkiem przyjemne. Podsumowujac – dobre anime. W 30 minutach ujeto glebokie problemy dorastajacych ludzi.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  Martinael 31.03.2012 23:59
  Nie taki diabeł straszny
  Ja nie mam zielonego pojęcia, dlaczego ludzie tak źle oceniają to anime ?

  Niewinna historia, prosta co prawda fabuła, ale ... to jest miłość. Naprawdę uważacie, że można wymyślać coraz to nowsze kretyńskie pomysły ? Były kosmitki, między­‑wymiarowe istoty, a tutaj mamy najprawdziwszą pierwotną opowieść o szczerej miłości.

  Może bohaterowie nie są dopracowani do ostatniego cala, ale są, jak by nie patrzeć pozytywni, bo prawdziwi w tym kim są i w tym co robią.

  Młodzi, zakochani, muszą rozstać się by pełnić swoje role społeczne, wystawiają się na próbę. Krótka, ale jak realna rozmowa telefoniczna, znajomość ... kto z nas nie przeżył czegoś takiego ? W ciągu tych 30 min można zauważyć kawałek swojego własnego jestestwa, fragment swojej własnej historii, zauważyć w tym coś więcej niż kreska.

  Nie rozumiem dlaczego ludziom ciężko jest zrozumieć jej uczucia. Kanę można postawić na miejscu nie jednej z polskich dziewcząt, które zostają w swym rodzinnym mieście, gdy ich ukochany ma jechać na studia ... na pewno znacie chociaż jedną taką osobę, która ciągnie związek na odległość (A jest to ciężkie!), która cierpi w milczeniu uśmiechając się do wszystkich. Mało kto odrzuci wyjazd do innego miasta, na dobrą uczelnię, by zostać ze swoją ukochaną, więc scenariusz tu przedstawiony to niemal codzienność, którą tak ciężko dostrzec. Jej dramatyzm, jej głęboki sens.

  Mamy tu także świetnie przedstawiony 'syndrom elektry' (mr. Shyogo), o którego zrozumienie i napomknięcie o nim wiele osób nie poświęciło zbyt wiele czasu, lub w ogóle tego nie zrobiło. W mało którym anime możemy zaobserwować tak wiele głębokiej psychologii, realnych przeżyć.

  A samo wyparcie się uczuć ? W mało którym anime, jest to przedstawione tak realistycznie i wiernie jak tutaj. Dwóch mężczyzn, jedna dziewczyna ... tyle emocji!

  Rozmowa Yoshihiko z Shyogo na basenie, to jak rozmowa dwóch prawdziwych BRO – prócz Clannad, nie widziałem tak braterskich mężczyzn i ich wzajemnej relacji.

  Ponadto mamy tu głębokie rozterki egzystencjalne głównej bohaterki, które sprawiły, że zapłakałem! A mało kiedy dorosły facet płacze słuchając monologu bohaterki anime! I to tak kiepsko ocenianego!

  Padający śnieg jako metafora uchodzących uczuć i walących się wspomnień – piękne! Ta scena zasłużyła na Oskara!

  Robimy się coraz bardziej wybredni. Widzimy kreskę nie wyglądającą rewelacyjnie, fabułę zbudowaną na prostej relacji ? Hejtujemy ? NIE! Nie można nam oceniać czegoś negatywnie, tylko z powodu prostoty. Cep jest prosty, nie zmieniony o dziś a spisuje się świetnie.

  Nie patrzcie na jakość kreski, bo nie kreska czyni anime tym czym ma być, ważny jest zamysł i ogólny przekaz ... a jego tu nie brakuje. Nie pozwólcie sobie, na ocenienie czegoś czego nie widzieliście, lub czegoś czego nie rozumiecie!

  Do Odbiornika! Zobaczcie i dopiero oceńcie!

  (A ten chwyt za biust! łał!)

  PS.

  Na uwagę zasługuje szczególnie scena w wesołym miasteczku, która bardzo dobrze odzwierciedla dojrzałość ich związku na tle ich młodości, coś tak trwałego w tak młodym wieku ... cudne! (DEJIKO!)

  PPS.

  Mam nadzieję, że moje spostrzeżenia przynajmniej zainteresują kogoś tematem tego anime i pozwolą odkryć jego głębię.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Fanfaro 16.11.2011 19:36
  Zero profesjonalizmu po prostu.„Cześć kocham cie”, „Cześć ja ciebie też”.koniec historii. Moja reakcja wygląda tak: -_-
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 0
  Akira 24.11.2008 00:31
  jest plus :)
  Najlepsze z tego wszystkiego to… ta recenzja, ciekawa i zabawna. Jak również komentarze. Czyli jakiś mały plus z tego tandetnego anime jest ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Stefania 4.06.2008 17:02
  opinia Stefani
  Cóż, mam wrażenie, że ten gościu ze zdziwioną miną najwyraźniej się zgubił, pomyślał 'o, danm, co to jest!!??' i jak najszybciej zbiegł ;p Reakcja jak najbardziej prawidłowa, bo anime jest przefatalne ;/
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  mentos 15.09.2006 16:32
  masakra...
  Strata czasu! Ohydne, okropne i straaaaasznie nudne anime. Bez wątpienia najgorsze jakie do tej pory oglądałam. Nie polecam!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 46
  Grisznak 23.06.2006 10:20
  koszmar
  Trwa około pół godziny a ciągnie się tak, że wydaje się iż minęło półtorej godziny. Design tandetny, fabuła (jaka fabuła ?) przewidywalna, dno kotła czarownicy, mówiąc krótko.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime