Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Noragami OAD

 • Avatar
  A
  Ellerena 5.05.2015 21:57
  Cudne i zabawne jak rzadko się takim odcinkom zdarza.
  Oglądało mi się to przyjemniej niż całą pierwszą serię i uśmiałam się nieźle  kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Deze 15.10.2014 14:26
  Czy te ova są jakoś mocno powiązane z mangą ?
  • Avatar
   Lenneth 15.10.2014 18:45
   Za podstawę scenariuszy obu odcinków posłużył materiał z mangi, niektóre kadry w OVA są jak żywcem wyjęte ze stron komiksu itp. Ale nie sądzę, żebyś musiał obawiać się spojlerów, jeśli przypadkiem o to Ci chodzi – OVA nie mają rozbudowanej fabuły ani nie zahaczają o główną oś fabularną z mangi. To przede wszystkim komediowe fillery.
   Największym spoilerem jest chyba to, że  kliknij: ukryte , ale nigdzie w OVA nie ma ani śladu wytłumaczenia, jak do tego doszło i co z tego dalej wynika (w przeciwieństwie do mangi, naturalnie).
   • Avatar
    Deze 16.10.2014 19:34
    Głównie chodziło o to czy są powiązane z pierwsza serią ale źle napisałem ;p ale skoro to komediowe filery to dzięki za info.
    • Avatar
     Ellerena 5.05.2015 21:54
     fillery, ale moim zdaniem lepsze nawet od serii :)
 • Avatar
  A
  Lenneth 30.07.2014 18:57
  Miłe
  Pierwszy odcinek bardzo śmieszny, drugi zmontowany trochę na siłę (i do tego zlepek dwóch całkiem różnych wątków), ale oba obejrzałam z przyjemnością. Fajnie, że przy ekranizacji posłużono się materiałem z mangi, zamiast wymyślać coś zupełnie od podstaw. Każda ważniejsza postać doczekała się choć odrobiny czasu antenowego, dodatkowo widz znający mangę wyłapie kilka miłych smaczków (np. Yato wspominający Sakurę na początku drugiego epa). Teraz jeszcze mocniej modlę się o powstanie kompletnej drugiej serii, o Ebisu, Hiiro i Ojcu, bo wątek walki z Bishą jakoś ciężko byłoby wznowić po tym, co pokazano w drugiej OAVce.
  • Avatar
   Vegeta 26.02.2019 03:40
   Re: Miłe
   Nie znam mangi, ale wyczuwam pewne erotyczne napięcie między Bishą a Yato :).

   W 1. serii czegoś brakuje a jednocześnie jest coś co zachęca do oglądania – może postacie, muzyka, klimat, atmosfera :). Właśnie obejrzałem OADsy z 1. serii (te 2 pierwiej wydane jak rozumiem :)) i są równie fajne jak 1. sezon..

   Chyba zaraz zacznę 2. sezon oglądać :).