Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Ai Tenchi Muyou!

 • Avatar
  A
  Nikodemsky 24.06.2019 02:21
  To był chyba pierwszy short w którym widziałem, żeby były stosowane recapy… nie mam pojęcia, co tam się działo na produkcji ale forma tej bajki jest tak samo sensowna, jak w ogóle potrzeba tej adaptacji.

  Jedyne pozytywne aspekty to stara ekipa z kompletem oryginalnych seiyu(jest to również ostatni raz, kiedy mogliśmy usłyszeć Yuuko Mizutani, nie przepadałem nigdy specjalnie za postacią Mihoshi ale była ona zawsze istotną częścią franczyzy, wraz z jej specyficznym głosem) i wszystkie „klasyczne” sceny z nimi związane, reszta to mocno średniawy school life z mało interesującymi dziewczynami i akcja, która ani trochę nie wciąga.

  4/10 – punkt w górę tylko ze względu na stary skład i frajdę z nimi związaną, reszta materiału to maksymalnie 3. Szkoda trochę, że to była ostatnia okazja, żeby zrobić coś fajnego z tą franczyzą w oryginalnym składzie i dostaliśmy coś takiego.
 • Avatar
  R
  Antanaru 1.04.2015 11:21
  W języku polskim nie ma słowa „piratka”. Zresztą prędzej oznaczałoby czapkę pirata niż kobietę pirata (podobnie jak adwokatka jest teczką adwokata).

  „Oni” raczej nie jest odpowiednikiem diabła w kulturze zachodniej, bo było ich wiele i różnych (przynajmniej w Japonii) a diabeł jest jeden. Bardziej pasowałoby tu odniesienie do czartów lub biesów, ale najprościej byłoby napisać „demon”.
  • Avatar
   Zegarmistrz 1.04.2015 14:33
   Ad 1) [link]

   Ad 2) Diabłów też było od groma, jak: Smoluch, Liczyżepa, Boruta, Smętek, Rokita czy Diabeł Piszczałka.

   Ad 3) Nie wypada zwracać uwagi dorosłym.
   • Avatar
    Antanaru 2.04.2015 20:54
    1. Niespecjalnie ma się to do mojej uwagi.
    2. To prawda, ale czym innym jest diabeł chrześcijański a czym innym diabły prasłowiańskie. Obstając przy określeniu „diabeł” przydałoby się jakieś uściślenie.
    3. Uwaga kompletnie ni z gruszki, ni z pietruszki. Pomijając już absurdalność sytuacji, w której nikt nikomu nie może zwracać uwagi, sam to właśnie robisz.
    • Avatar
     Zegarmistrz 2.04.2015 21:04
     1) Przeczytaj dokładnie.

     2) To nie są diabły prasłowiańskie. To chrześcijańskie diabły ludowe.

     3) Ja tylko zwracam uwagę, że pogwałciłeś zasadę contra negantem principia non est disputandum.
 • Avatar
  A
  pozeracz_syfu 16.11.2014 00:42
  Doskonała opowieść przepełniona nietuzinkową akcją, przemocą, majtkami i majtkami. Krokiem w dobrą stronę było skrócenie odcinków do 5 minut, dla osób cierpiących na problemy z koncentracją. Cieszę się, że twórcy przy tak drastycznym okrojeniu czasu antenowego zdecydowali się na wycięcie z epizodów wszelkiej fabuły, a nie, na przykład, majtek.
  • Avatar
   Bhaal 5.01.2015 20:18
   Całkiem ciekawe ale nie zupełnie.
   nie przesadzaj później fabula się pojawia konkretna jak na jedną przygodę, a co do tych niby majtek to jakoś ich nie widziałem aż tyle co ty.
  • Avatar
   Askortt 7.01.2015 10:38
   Twój opis powinien być oficjalny. Największe nieporozumienie 2014. 1/10.
  • Avatar
   harpagon 26.03.2015 16:37
   No, całe szczęście,że majtki uratowali. Już się bałem, ze trzeba będzie myśleć, ale na szczęście nie poszli w tym kierunku. Myslę, że majtki wystarczą miłego spędzenia czasu przy tym anime.