Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Grisaia no Rakuen

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Przechodzien 22.06.2022 09:38
  Owszem, pierwszy sezon był całkiem dobry. Natomiast drugi sezon i jego końcówka była tak naciągana że nie pasowała do reszty serii. Co do głównego bohatera, to zamiast osobowości to poskładano go z kilku tragicznych przeszłości.

  7/10
  Odpowiedz
 • Anonimowo 3.07.2017 03:05:04 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Raikami 11.11.2016 23:17
  8/10
  Bardzo przyjemne i ciekawe anime. Musze przyznać, że z odcinka na odcinek bawiłem się coraz lepiej. Jednocześnie kreacja głównego bohatera prowadziła fabułę na tyle przyjemnie, że nie potrafiłem oderwać się od oglądania. Ciekawa ścieżka dźwiękowa. Niektóre piosenki i soundtracki były wyjątkowo dobre. Co mogę więcej napisać?

  Jest to oczywiście haremówka, ale zrobiona na tyle sympatycznie, że jej istnienie w czasie seansu rozmywa się gdzieś w tle, nie mając większego znaczenia dla fabuły Grisaia no Rakuen. Od początku najważniejsza jest historia protagonisty, a ten trzeba przyznać, miał wyjątkowo przesrane od samego dzieciństwa. Coś za co chciałbym pochwalić, to wytłumaczenie w drugiej serii wszystkich nurtujących zachować Kazukiego a raczej nie tyle wytłumaczenia, co przedstawienia jego postaci na tyle jasno, aby zrozumieć jego postępowanie w pierwszej serii, kiedy poznawaliśmy przeszłość pięciu bohaterek.

  No i walki. Były całkiem atrakcyjne jak na serię, która nie celuje raczej w bijatyki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  darkster2000 3.06.2016 09:55
  Nostalgia!!!
  Cóż… ile razy to widzę, to nostalgia się rzuca.
  Może i adaptacja z tego marna była, ale anime naprawdę świetne.
  Fabuła nie jest zła, strona techniczna genialna i coś co doceniam najbardziej – brak cenzury.
  Jak coś jest kontrowersyjne… to takie już zostaje.
  (Zaskakująco dużo anime jest mocno łagodzone pod widownię)

  Cóż… seria nie dla każdego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  VHVH 29.08.2015 04:31
  Ale z was narzekacze
  Co z wami ludzie? Co tak narzekacie :D? Mi się anime bardzo podobało, co prawda nie tak jak pierwsza część bo było krótsze i mniej mroczne ale wciąż zasłużone 9/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Myrvex 25.06.2015 00:44
  A ja powiem, że świetnie się bawiłem oglądając tą serie. Po słabym pierwszym sezonie nie żałuję, że zmusiłem się na drugi. Co dostałem? Absurd, akcje, wybuchy i nieco mrocznej otoczki. Świetne anime akcji i nic więcej. Próżno doszukiwać się w tym jakiejś głębi czy większego realizmu. Ode mnie zasłużone 7/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 22.06.2015 07:07
  Miałem większy respekt do tej serii jeszcze przed obejrzeniem Meikyuu/Rakuen – pojawiło się zbyt wiele wręcz absurdalnych sytuacji oraz zastosowano masę antyklimatycznych zagrań, dalej nie wiem po co. Było tego zbyt dużo, żeby po prostu przymknąć oko.

  Całość jest podzielona na dalszą część przeszłości Yuujiego i następnie progres fabuły, nawet przy 10 odcinkach potrafi się wydłużyć.

  Seria zdaje się być w końcu zamknięta(oby) i należałoby ją traktować jako dodatek dla fanów VN, tak jak wspomniał poniżej Norrc. Jako „samodzielny” tytuł raczej słabo wypada i potencjalny widz może się nieco rozczarować.

  Nie ma co się zbyt wiele rozpisywać, najistotniejsze kwestie zostały opisane w poprzednich członach serii, ode mnie Rakuen dostaje 5/10 i to tylko wyłącznie za utrzymany względny poziom kreski i zamknięcie całości bez większych niedomówień.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Norrc 21.06.2015 23:18
  Ostatni odcinek był całkiem fajny, choć fakt, iż był właśnie ostatnim, trochę mnie zaskoczył…

  Ogólnie anime nadal funkcjonuje tylko i wyłącznie jako dodatek dla osób, którym spodobała się gra i chcą podziwiać ulubione postaci w formie, jakże przyjemnej dla oka, animacji.

  PS. Można nadesłać obrazek do ogryzka? Bo taki jakiś niedopieszczony jest…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  blob 25.05.2015 00:12
  Ech, dopóki mieliśmy historię Yuujiego seria mi się podobała. Teraz gry wróciły dziewczyny poziom abstrakcji sięga znów sufitu. Ciężko mi to wyjaśnić. Po prostu historia Yuujiego, choć trochę „podrasowana” jako taka miała z grubsza chociaż jakieś sensowne podłoże i w momencie gdy przymknie się oko na to czy tamto wychodzi coś w stylu wspomnianego przeze mnie Black Lagoon.

  Od momentu pojawienia się dziewczyn historia znów zaczyna przypominać jakiś stek bzdur. Łapię się na tym, że zamiast skupiać się na historii kręce głową na coraz to kolejne głupie pomysły autorów. Po prostu historie tych dziewczyn, ich wzajemne relacje i zachowania wydają mi się tak nierzeczywiste i niedorzeczne, tak odrealnione ( kliknij: ukryte ), że nie mogę tego zdzierżyć mimo iż wiem, że to serial animowany. Może dlatego, że twórcy momentami tak bardzo silą się na powagę (oni tak na serio?)...
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Norrc 17.05.2015 20:22
  Ye! Nowy opening dużo lepszy niż pierwszy. Dziewczyny i Kazuki wracają do akcji! No to teraz będzie się działo :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  blob 30.04.2015 18:02
  Póki co bardziej podoba mi się niż pierwsza seria. Może to dziwnie zabrzmi, ale historia Yuujiego bardziej mnie przekonuje, bo historie dziewczyn wydawały mi się bardzo naciągane. Oczywiście tutaj też mamy dziwactwa, ale trzeba przyznać, że Yuuji dzieciństwo miał ciekawe (zwłaszcza jego hmm… relacje z siostrą, Asako czy JB). Tak czy siak lubię takie „wojskowe” anime, druga seria to trochę może takie Black Lagoon?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Norrc 28.04.2015 13:01
  Im dalej w las, tym mniej fanserwisu, a więcej akcji i pchania fabuły do przodu (choć w retrospekcji). Trochę brakuje kontaktu z głównymi bohaterkami, ale nieśpiesznie opowiadana historia Kazami Yuuji ma swój urok. Mam nadzieję, że dalej pójdą tym schematem, a nie zaczną skakać z routa na rout jak w pierwszej serii.

  Teraz trzeba tylko dokończyć pozostałe routy w Kajitsu i zacząć grać w Rakuen, to może w końcu dowiem się, co z tą Kazuki (best girl!).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 19.04.2015 20:41
  Póki co nic specjalnego – ponownie historia z przeszłości Yuujiego, tym razem skupia się na czasie spędzonym z jego „mistrzynią”(a przynajmniej tego dotyczył pierwszy odcinek).

  Dopiero teraz zwróciłem uwagę ale przeszłość Yuujiego przypomina mi historię Kiritsugu z Fate/Zero, tylko z większą dozą dramy. Zastanawiam się, czy przypadkiem ktoś tutaj nie zapożyczał czegoś na własne potrzeby ;p

  Cieszę się, ze nie muszę już oglądać  kliknij: ukryte . Zastanawiam się tylko, czy to dalej będzie taki jeden duży flashback, czy faktycznie fabuła może ruszy do przodu – zwłaszcza w kwestii jego siostry, wręcz nie mogę się doczekać ich ponownego spotkania( kliknij: ukryte ).

  Liczba odcinków też jedna duża niewiadoma… ciekawe na ile to przytną po pierwszym specialu.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime