Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

6/10

Ocena redakcji

7/10
Głosów: 4 Zobacz jak ocenili
Średnia: 7,00

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 26
Średnia: 6,58
σ=2,13

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (komilll)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Inferno Cop

Rodzaj produkcji: seria ONA (Japonia)
Rok wydania: 2012
Czas trwania: 13 (5×3 min, 6×4 min, 2 min, 13 min)
Tytuły alternatywne:
  • インフェルノコップ
zrzutka

Stróż prawa prosto z piekieł, czyli protoplasta, a raczej nieudany prototyp Ninja Slayera.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl
Ogryzek dodany przez: The Beatle

Recenzja / Opis

Inferno Cop jest obrońcą sprawiedliwości w Jack Knife Edge Town. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy ratuje on ciężarną kobietę przed bandytami, którzy okazują się członkami gangu. Gdy Inferno Cop pokazuje swoją siłę, staje się celem tej grupy i musi wielokrotnie walczyć o życie.

Trudno w ogóle mówić o fabule w tym przypadku. Inferno Cop jest zbiorem mniej lub bardziej oklepanych pomysłów, które realizuje w prosty, choć zabawny sposób. Fabuła jest epizodyczna, każdy odcinek wprowadza nowy motyw, m.in. podróż w czasie, apokalipsę zombi, zejście do piekieł. Kolejne epizody łączy tylko główny bohater, a nowe wydarzenia są jedynie pretekstem do żartów.

Humor w tej produkcji nie wszystkim przypadnie do gustu – chwilami anime balansuje na granicy dobrego smaku i absurdu, ale głównie to sprawia, że jest w pewien sposób wyjątkowe. Żarty są w większości proste i wulgarne. Seria opiera humor na wspomnianym absurdzie oraz nawiązaniach do innych dzieł, chociażby bardzo dobrze sparodiowanego Neon Genesis Evangelion. Taki rodzaj żartu wielu osobom nie będzie odpowiadać. Jeśli seans pierwszego odcinka nie sprawi wam przyjemności, to znaczy, że cała seria także ma niewielkie szanse się spodobać, bo im dalej w las, tym humor staje się bardziej niedorzeczny.

Oprawa wizualna opiera się na statycznych rysunkach w zachodnim komiksowym stylu. Postacie wyglądają ładnie i grafika wcale nie jest tak odpychająca, jak mogłoby się wydawać. Inferno Cop starannie unika pokazywania jakiejkolwiek animacji, od czasu do czasu przesuwając jedynie bohaterów po ekranie. Nie wygląda to źle, jeśli podejdzie się do serii, która jest parodią, z przymrużeniem oka. Warstwa audio stoi na niskim poziomie – soundtrack poza endingiem nie istnieje, a aktorzy głosowi nie bardzo mi się spodobali. Całość wygląda oszczędnie, choć nie amatorsko.

Jeśli spodobał wam się nowszy Ninja Slayer From Animation to możecie przeżyć lekkie rozczarowanie, ponieważ Inferno Cop sprawia wrażenie zaledwie przymiarki do tej właśnie serii. Wiele elementów jest podobnych, chociażby motyw głównego bohatera, który stracił rodzinę przez złą organizację i teraz próbuje się zemścić, jednak dopiero w Ninja Slayer Trigger pokazał swój prawdziwy potencjał. Anime jedynie dla fanów absurdalnego humoru oraz wspomnianego studia. Dla reszty raczej ciężkostrawna seria, która będzie prawie godzinną drogą przez mękę.

komilll, 20 sierpnia 2015

Recenzje alternatywne

  • The Beatle - 5 marca 2016
    Ocena: 7/10

    Dekonstrukcja (auto)parodii przez mentalny gwałt na widzu?! Być może najlepsze anime w swojej klasie. więcej >>>

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: CoMix Wave, Trigger
Projekt: Shigeto Koyama
Reżyser: Akira Amemiya
Scenariusz: Hiromi Wakabayashi