Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Kami-sama Hajimemashita ~Kako-hen~

 • Avatar
  A
  Maronka 26.04.2017 14:55
  Ktoś? Coś?
  Wszystko fajnie, ale tak przyspieszyli tempa, że mogliby zwolnić i zrobić z tego nieco więcej odcinków. Mam wrażenie,zł że dużo rzeczy nie zostało dopowiedzianych. Czy ktoś kto zna mangę może powiedzieć, czy będzie ciąg dalszy? Bo nie rozumiem:  kliknij: ukryte 
  • Avatar
   Cintryjka 10.03.2019 01:01
   Re: Ktoś? Coś?
   Dla potomnych, bo to takie odkopywanie starego wątku. Jest jeszcze jedno, krótkie 12 minutowe OVA stanowiące epilog całej serii.

    kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  tamakara 12.01.2017 22:00
  wszystko byłoby cacy, ale plot twist:  kliknij: ukryte  jest nielogiczny, nastawiony na naiwne samozadowolenie fandomu i stanowi dla mnie osobistą obrazą…
   kliknij: ukryte 

  i  kliknij: ukryte  eh, mam niby czytać dla niego mangę, tak?
  • Avatar
   Anonimowa 19.05.2020 22:28
   Manga
   Dla wielbicieli serii manga jest niemal koniecznością i świetnie mi się ją czytało. W dodatku była bardziej „Inuyashowa” w odbiorze.

   Poza tym zupełnie nie odebrałam tego seansu jako próby zadowolenia fandomu.

   Akurat tę część obejrzałam po pierwszej serii, a przed drugą i stanowiła dla mnie doskonałe uzupełnienie po jedynce. Inny klimat ale bardzo mi się podobał.

    kliknij: ukryte 
   • Avatar
    tamakara 19.05.2020 23:57
    Re: Manga
    Odpowiadając na mój komentarz sprzed trzech lat, chcesz wejść ze mną w polemikę? Czego ma dotyczyć ta polemika? Że fanom anime spodoba się też manga? Spodziewam się. Nie napisałam przecież nic, co sugerowałoby cokolwiek innego. Jedyne odniesienie do komiksu to moje podejrzenie, że znalazłabym tak rozwinięcie wątku Yatoriego – mojej ulubionej postaci. Nie wiem na ile były to podejrzenia słuszne, nie sprawdzałam.
    A może chodzi o to, że Tobie się podobało? Co mam na to odpowiedzieć? Cieszę się, dziękuję za informację? :P
    • Avatar
     Anonimowa 20.05.2020 14:35
     Re: Manga
     No nie, raczej odniosłam się do tego:

      kliknij: ukryte 

     Oraz do tego:

     za mało o yatorim eh, mam niby czytać dla niego mangę, tak?


     Czyli odebrałam ogólne wrażenie, że albo byłaś zła na tak poprowadzoną fabułę w tym anime, albo Nanami była dla Ciebie nie do przyjęcia, albo jedno i drugie na raz.

     Oraz poleciłam mangę – ale to już tak bardziej ogólnie czyli innym, a niekoniecznie Tobie – jeżeli nie „wkręciłaś” się w nastrój i główne postacie.
    • Avatar
     Anonimowa 20.05.2020 14:49
     No a osobiście dla mnie takie poprowadzenie tego wątku/fabuły ani mnie szczególnie uradowało ani nie przeszkadzało. Ot taki po prostu sposób na rozwiązanie.

     A czy
     tamakara napisał(a):
     nielogiczny, nastawiony na naiwne samozadowolenie fandomu

     Albo wręcz „obraźliwy”...

     Taką była po prostu fantazja autorska. Niekoniecznie twórcy robią wszystko po publikę tylko w celu zwiększenia zainteresowania, ewentualnego przywiązania do utworu, oraz wymiernych, czyli zwiększonych zysków.

     Być może miało to tylko zaskoczyć widzą, albo było wyrazem przywiązania twórcy do postaci (w procesie tworzenia zazwyczaj następuje identyfikacja twórcy z jakimś elementem dzieła, nawet jeżeli jest to forma abstrakcyjna)

     Wyjątkiem jest tworzenie pod konkretne szczegółowe zamówienie, ale trudno posądzać aby mangaka był w stanie stworzyć coś tak mocno sprofilowanego – no chyba że tworzy na podstawie obcej formy np light novel.
     • Avatar
      tamakara 20.05.2020 18:54
      To trzeba było chociaż coś o tym Yatorim wspomnieć, przynajmniej byłby kontekst ;p

      Z tego co pamiętam, a pamiętam dość mętne przebłyski, oraz posiłkując się moją wypowiedzią z tamtego czasu, wnioskuję:
       kliknij: ukryte  Musiało być mi bardzo żal pana liska lol To nic wielkiego, tylko moje prywatne odczucia.

      Dywagacji na temat autorskich fantazji, tego, kto i jak może mieć wpływ na mangakę, oraz stanów towarzyszących procesowi twórczemu nie podejmę. Zmusiłoby mnie to do teoretyzowania i snucia domysłów o tytule, który pamiętam mgliście, a przypominać mi się nie chce, albo -administracja byłaby zachwycona- wyszedłby jakiś od czapy off­‑top. Serio, po kie licho…? _­‑_
 • Avatar
  A
  Jagienna&Ala 27.09.2016 22:44
  Ciekawe
  Bardzo ciekawa fabuła i piękna kreska. Najbardziej ze wszystkich oavek podobała mi się trzecia, była według mnie najciekawsza i w dodatku bardzo romantyczna. Ending jest piękny i wzruszający. Wciągające dokończenie drugiej serii, które koniecznie powinni obejrzeć wszyscy fani Kamisamy.
 • wiktini 16.11.2015 22:27:12 - komentarz usunięto