Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Macross Δ

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Taya 19.06.2016 09:29
  Gdyby w tytule nie dali „Macross” pewnie nawet nie zwróciłabym na anime uwagi. Po 5 z trudem obejrzanych odcinkach z czystym sumieniem rzucam je w kąt. Kpina to mało powiedziane.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  LaFonda 12.06.2016 00:53
  Magiczne idolki i kolorowe serduszka
  Gdybym nie wiedziala ze to „Macross” uznalabym to cos za pastisz. Na wstepie dowiadujemy sie ze swiat opanowala nowa choroba zmieniajaca ludzi w agresywne zombie, a jedynym lekarstwem na nia jest sluchanie piosenek w stylu „Hello! Project” (i wszystkiego z 48 na koncu) wykonywanych przez kwartet kolorowych, cukierkowych idolek. Nastepnie poznajemy dwojke glownych bohaterow: mlodego chlopaka ktory nie ma celu w zyciu i zmoefikowana, pelna determinacji dziewuszke ktora za wszelka cene chce doloczyc do grupy wspomnianych wczesniej idolek­‑uzdrowicielek. Dalej mamy juz tylko idolki transformujace sie w magical girls i… tanczace mechy otoczone teczowymi serduszkami(!).

  Ja w tym miejscu dziekuje tworcom za irytujacy seans i bez wyrzutow sumienia porzucam ten tytul. Rozwoj (i final) fabuly mozna przewidziec juz po pierwszym odcinku:  kliknij: ukryte  – jesli obejrzycie calosc, dajcie znac czy sie pomylilam. Byc moze komus przypadnie do gustu taki miks, ale stawiam tu bardziej na mlodsza widownie (szczegolnie kobieca).

  Jeszcze jedno: oprawa dzwiekowa. Stare „Macross'y” zwykly urzekac zarowno tlem muzycznym jak i utworami wokalnymi. W tym przypadku wszystko jest nijakie (w Japnii wciaz jest wielu zdolnych kompozytorow, wiec brak udzialu Yoko Kanno nie jest wytlumaczeniem).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Jester 18.04.2016 00:20
  Cóż można rzec… To już drugi odcinek, a mnie w dalszym ciągu nie uraczono godną zapamiętania ilustracją muzyczną – zarówno wersja paszczowa, jak i instrumentalna jest absolutnie nijaka. Ja wiem, że nie ma Yōko Kanno, no ale ta nowa ekipa nie jest przecież zbieraniną przypadkowych amatorów z łapanki. To zaczyna ocierać się o sabotaż. No i ten koleś – znaczy główny bohater –  kliknij: ukryte  Na razie cała seria zmierza w kierunku średniaka (słabego), ale poczekam jeszcze trochę, może się rozkręci…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 7
  Grisznak 17.04.2016 12:56
  Dobra, nie widziałem do tej pory żadnego Macrossa, pomyślałem, że może i warto by to wreszcie zmienić. Na dzień dobry oberwałem tańczącym mechem w tym słodziutkiej piosenki. Dalej, panienka jojczy że jest głodna, a siedziała na stercie jabłek. Inna panienka, z wojska tym razem, jak gdyby nigdy nic przedstawia się z rangi i przydziału cywilowi, o którym nic nie wie. Ale to pikuś. Potem bowiem zaczęła się sieczka, która nagle przetransformowała się w coś, co przypomina skrzyżowanie Symphogear z AKB 0048. I w jej trakcie podziękowałem, za dużo tego dla mnie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Impos 11.04.2016 23:50
  Czyli głównej bohaterce wyrasta z czoła macka zakończona serduszkiem, która świeci kiedy jej właścicielka się… emocjonalnie zaangażuje w śpiewanie? Mam nadzieję, że nie zrobią wersji z aktorami…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 6.04.2016 09:38
  Nie no, spoko ten reboot Symphogear­‑a. Pomysł by rozdzielić mechy i magical girl jest trochę ryzykowny, tak samo jak powiększenie grona męskich postaci, ale mogę poświęcić te szczegóły dla narkotykowego transu przy śpiewających na tańczących mechach, magicznych międzygalaktycznych idolkach.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Jester 5.04.2016 01:09
  Co to było?
  Co… Ale jak… Dlaczego… Kto to wymyślił? Sailor Moon wśród mechów? Z Madoką na obcej planecie? Poważnie?  kliknij: ukryte  Ale skaczące po murach dziewuszki, rzucające tarcze energetyczne na prawo i lewo, siejące różowymi płatkami wokoło? Serio?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Ichiryuu 5.04.2016 00:20
  Not like this
  Co oni mi zrobili z Macrossem, myślałem, że pomyliłem bajki i odpaliłem jakieś nieślubne dziecko Symphogeara i Precure. Spadam stąd.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime