Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Ushio to Tora [2016]

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 7
  Rinsey 1.10.2016 00:59
  Jakbym tak miała oceniać anime po ilości wyciśniętych ze mnie łez, Ushio to Tora stawiam całkiem wysoko :)Wbrew pozorom nie jestem taką straszną płaczką, mam po prostu kilka słabych punktów, które prawie wszystkie zostały dotknięte przez tę serię ;p

  To jest bardzo, ale to bardzo dobre. Tytułowy Ushio jest tylko dobry, ale jest doskonałym narzędziem, które wprawia w ruch ducha pozostałych bohaterów, których kreacje są już bardzo dobre. Tora to mój absolutny faworyt, ale cała reszta jak Mayuko, Asako, Nagare i wielu innych tworzy gromadkę, której długo nie zapomnę. Całkowicie naturalnie przyszło mi zżyć się z tymi bohaterami i przeżywać dosyć głęboko ich rozterki i dylematy. Emocje są żywe i prawdziwe, co dla mnie jest najważniejszą sferą.

  Fabuła jest dynamiczna, przemyślana i konsekwentna, co nie zdarza się często w ostatnich czasach. Mamy tutaj domknięcie wszelkich wątków i kompletne zakończenie.

  Przemiłym dodatkiem jest utrzymanie stylistyki z lat 90­‑tych, jak ja za tym tęsknię! Co bym dała, aby wznowienie moich ukochanych Slayersów zrobili we właśnie takim stylu. Eeech…

  Mówiąc krótko, polecam, polecam, polecam. Ode mnie 9­‑ka :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Zachajv 3.09.2016 02:47
  Nie wiem czy widziałem anime z tego gatunku, które miałoby lepsze zakończenie od tego, zakończenie tej historii jest po prostu idealne, bardzo polecam obydwie serie ;D.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  rool 1.09.2016 23:42
  Najbardziej utkwiło w głowie to:
  - Tora zje Ushio a potem tę laskę
  - Ushio jest słaby i nic nie mógł zrobić, więc przez niego cierpieli inni
  Kiedy stała kwestia o pożarciu Ushio była przez pół serii w miarę śmieszna, tak potem już okazała się żenadą. To samo tyczy się Ushio, przegięli z tą samokrytyką głownego bohatera aż do samego końca. JApończycy mogliby już skończyć z tym upodleniem głównego bohatera do granic rozsądku i dać jakiś świeży powiew. No i schematyczna seria, nie twierdzę że zła, obejrzałem tylko dla samej fabuły a raczej jak się skończy a reszta to tylko żenujący twór.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Tedziu 28.06.2016 01:20
  Naprawdę miło spędzone trzy miesiące. W dodatku całkiem dobre zakończenie.

  Ale w gruncie rzeczy moglibyście odpuścić sobie ten sztuczny podział na jakieś „Tory 2016”. To jest ta sama seria, nawet studio nie zmieniało numeracji odcinków (są ponumerowane 1­‑39, zarówno w TV, jak i na płytach BD).

  Nawet na Crunchyroll to jest jako jedna seria:
  [link]
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ted 29.05.2016 02:20
  Ostatnie odcinki wciskają w fotel.
  Gorąco polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ephant 5.05.2016 19:30
  jakoś tak drętwo i bez tego klimatu na początku, ale potem lepiej – wraca do poziomu wcześniejszych odcinków, zobaczymy jak dalej
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Domi-kun 10.04.2016 14:12
  Na początku trzyma poziom pierwszego sezonu
  I chyba tyle w temacie. To co pokazano w tych dwóch odcinkach jest ciekawe i może nie zaskakujące czy szczególnie oryginalne ale spodziewałem się raczej standardowych walk z potworami niż takich wydarzeń. Grafika też jest taka jak wcześniej, natomiast opening i ending podobają mi się mniej niż te z pierwszego sezonu, wolałbym żeby zostali przy tych wcześniejszych.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime