Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Shokugeki no Souma: Ni no Sara

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Zomomo 10.07.2020 11:32
  2 seria równie dobra jak pierwsza, ale irytuje mnie zawsze jak Japończycy przedstawiają w anime Europejczyków, tym razem biorę odwet za Duńczyków, więc za porażającą ignorancję (albo świadomy zabieg) twórców w tej materii -1p. Nie mogę potwierdzić zarzutów o obrzydliwości prezentowanych dań, właściwie to nie wiem o co komentującym chodziło, ale może jako maniak gotowania i poznawania kuchni różnych krajów, szczególnie azjatyckich, patrzę z trochę innej perspektywy :) Pozostaje 9/10 :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 22.06.2017 19:04
  Dla zainteresowanych potwierdzono trzeci sezon serii na jesień: [link]
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Raikami 5.04.2017 13:14
  W pierwszym sezonie potrawy potrafiły wizualnie zbudować ochotę na coś do jedzenia. Drugi sezon pod tym względem kuleje. Poza drobnymi wyjątkami, większość dań była obrzydliwa. Nawet rozumując sens dobieranych składników więcej tutaj efekciarstwa niż faktycznego połączenia. Hobbystycznie uwielbiam bawić się w kuchni, także 1 sezon shokugeki miło mnie zaskoczył kilkoma potrawami, które w rzeczywistości zdawały egzamin. 2 sezon to zaprzeczenie logice smaku. Poczułem się jakby w 70% potrawy były pseudo inteligentnym stekiem bzdur. Słowo „stek” w poprzednim zdaniu nie było przypadkowe. W każdym razie poczułem jakby potrawy stawały się coraz bardziej przekombinowane i na mocy tego lepsze. Pal licho z logiką! wmówmy widzom, że to połączenie przyprawia o ekstazę i tak nie będą rozumieć z tego co się dzieje. Problem w tym, że jednak trochę wiem, interesując się światem kuchni polskiej, francuskiej i japońskiej a także odrobinę włoskiej.

  Przymykając oko na to, można czerpać z seansu sporo frajdy. Choć… W pewnym momencie oglądanie n­‑ty raz kulinarnej potyczki stawało się nudne, dlatego przewijałem na koniec odcinka żeby tylko wiedzieć kto wygrał. A przynajmniej w sytuacjach, w których miałem postaci drugoplanowe. Ostatnią potyczkę pomiędzy 3 postaci także przewinąłem do momentu degustacji, bo nie było sensu oglądać jak bohaterowie „ubijają jajka”.

  Temu sezonowi daję 6+ czyli naciąganą 7
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  muhomorniczy 18.11.2016 11:31
  Potrawy które tym razem serwowano byłyby w większości wręcz obrzydliwe . Dużo gorszy sezon pod tym względem .
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Chmura 21.10.2016 23:37
  bywało lepiej
  A mi się bardziej podobała pierwsza seria. Ma u mnie 10 punktów i jest w moich ulubionych. Ta mnie już tak nie wciągnęła. Czegoś mi brakowało, lub spowszedniał mi ten humor po pierwotnym zaskoczeniu. Tamtą serię obejrzałam w jedną (zarwaną z wrażenia) nockę, a na tą poświęciłam kilka wieczorów. Jak się nad tym zastanowię, to być może napisy robił ktoś inny i mi akurat nie podpasowały, coś tam pamiętam, że były jakiś grube, polskie przekleństwa, chociaż w oryginale najwyżej lajtowe japońskie „kuso” i „baka”, co mnie irytowało mocno i wcale nie było śmieszne, chociaż pewnie nie mam prawa narzekać jeśli ktoś to robił za darmo. Ogólnie seria jest niezła, ale to tylko kolejny wycinek fabuły, która gdzieś zmierza, mam nadzieję. Waham się nad oceną, może 7, może 8? A jeśli nie będzie kontynuacji może się obrażę i obniżę?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Gutosaw 28.09.2016 23:39
  Danie na ósemkę z minusem
  Ten sezon różni się od poprzedniego, ale moim zdaniem zmiany wyszły serii na duży plus. Zdecydowanie mniej erotycznych scenek (a już na pewno nie jak te z początku pierwszego sezonu) i skupienie się na pojedynkach. Większość postaci już poznaliśmy, Soumy jest mniej, więc inni bohaterowie zostali lepiej przedstawieni. Kolejnym pozytywem jest to, że seria nie przestała zaskakiwać aż do samego końca (no prawie). To jest duży progres względem sezonu pierwszego, gdzie wszystko było bardzo przewidywalne.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 24.09.2016 22:35
  Cóż tu dużo mówić – trzyma poziom i mimo, że nadal sporo turniejów, testów itd. to nadal czuć „napięcie” i ekscytację plus sporo przemawiającego humoru i pojawiające się ciekawe osobistości.

  Souma­‑kun zawsze na propsie. 8/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Playboy 24.09.2016 20:14
  Poprawione wszystkie błędy poprzedniczki

  9/10

  S3 zapewne w przyszłym roku, materiał mają

  Sezon 2 był bardziej poważny od sezonu pierwszego i to czuć, zrezygnowano z tego zachaczającego o pornografię humoru i to wyszło na dobre.
  Odpowiedz
 • rool 5.09.2016 12:23:14 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Simerius 28.08.2016 10:45
  Trochę się obawiałem tego sezonu ze względu na mniejszą ilość odcinków. Jednak J.C. odwaliło kawał dobrej roboty i naprawdę druga część trzyma poziom pierwszej. Po ostatnim odcinku się podjarałem jak małe dziecko i nie mogę się doczekać tego, co będzie za tydzień :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Klemens 24.07.2016 17:36
  Semifreddo z lemon curd nasączone limoncello – genialna inspiracja. Polecam gorąco osobą, przepadającym za cytrusami. Takiej cytrynowej bomby jeszcze nie jadłem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Playboy 24.07.2016 13:39
  Druga część trzyma znacznie wyższy poziom, tyle mogę powiedzieć jak narazie, wszystkie cztery odcinki oglądałem z przyjemnością i bananem na twarzy czasem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  SwampyTroll 10.07.2016 14:13
  Dopiero 2 odcinki, a ja już mam banana na twarzy przez cały czas. Esencja wszystkiego, co uwielbiam w anime. Mam nadzieję, że utrzymają poziom, bo drugi sezon zaczął się fantastycznie. ^^
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Klemens 10.07.2016 01:59
  Boże, jak ja kocham to anime <3
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime