Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

6/10
postaci: 6/10 grafika: 6/10
fabuła: 6/10 muzyka: 5/10

Ocena redakcji

6/10
Głosów: 9 Zobacz jak ocenili
Średnia: 6,00

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 218
Średnia: 7,12
σ=1,66

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Grisznak)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Onegai Teacher OVA

Rodzaj produkcji: seria OAV (Japonia)
Rok wydania: 2002
Czas trwania: 21 min
Tytuły alternatywne:
  • Please Teacher OVA
  • おねがい☆ティーチャー
Gatunki: Komedia, Romans
Postaci: Nauczyciele, Obcy, Uczniowie/studenci; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Ecchi
zrzutka

Dodatkowy odcinek sympatycznej serii, koncentrujący się na łóżkowych problemach świeżo upieczonego małżeństwa bohaterów.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Onegai Teacher, sympatyczna i krótka seria o romansie chorego chłopaka i jego nauczycielki­‑kosmitki, mimo nieco mdłego zakończenia była jedną z lepszych produkcji z gatunku komedii ecchi, jakie miałem okazję oglądać. Dlatego też, gdy dowiedziałem się, że powstał dodatkowy odcinek, nie omieszkałem jak najszybciej się z nim zapoznać.

Fabularnie akcja dzieje się niemal zaraz po zakończeniu serii telewizyjnej. Kei i Mizuho mieszkają razem, jak na męża i żonę przystało, jednak ich pożycie małżeńskie nie układa się idealnie. Winę za to ponosi głównie nieśmiałość świeżo upieczonego męża, który nie potrafi zebrać się w sobie i doprowadzić do szczęśliwego finału w postaci „konsumpcji” związku. Mizuho także nie bardzo potrafi czegoś z tym fantem zrobić… Ale od czego jest rodzina? Na Ziemię przybywają teściowa z córką, mające własny plan rozwiązania całej sytuacji. Oczywiście ich pomoc niekoniecznie musi wyglądać tak, jakby nowożeńcy sobie życzyli, ale liczy się efekt końcowy, nieprawdaż?

Dodatkowy odcinek nieco różni się od standardowych odcinków serii telewizyjnej. Co prawda wygląd postaci zmienił się tylko nieznacznie (choć Mizuho jakoś tak spowszedniała), ale za to w kwestiach treści nastąpiły pewne przesunięcia. O ile bowiem tam chodziło o humor, zaś wątki erotyczne były dyskretne, tak tu seks jest głównym motorem akcji, a właściwie każda scena w jakiś sposób dotyczy tego tematu. Właśnie przez problemy łóżkowe zawiązuje się cała intryga, a spora część akcji dzieje się w „love hotelu”, który odwiedzą bohaterowie. Warto wspomnieć, że Kei i Mizuho nie są jedynymi postaciami, których relacje przejdą na inny poziom… Ale jak już wspomniałem, chodzi tu przede wszystkim o seks i tego, podanego w końcówce dość dosadnie, nie zabraknie.

Naturalnie odcinek ten nie jest niczym więcej, jak tylko sympatycznym dodatkiem dla tych, którym podobał się Onegai Teacher – i tak też należy go oceniać. Niektórych może razić przesunięcie fabuły w kierunku erotyki, ale jestem pewien, że sporej części fanów tego typu produkcji nie będzie to przeszkadzać.

Grisznak, 16 września 2006

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Daume
Projekt: Hiroaki Gouda, Taraku Uon, Yasuhiro Moriki, Yoshihiro Watanabe
Reżyser: Yasunori Ide
Scenariusz: Yousuke Kuroda
Muzyka: Kazuya Takase, Shinji Orito, Tomoyuki Nakazawa

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Onegai Teacher: fanfiki na Czytelni Tanuki Nieoficjalny pl
Podyskutuj o Onegai Teacher na forum Kotatsu Nieoficjalny pl