Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Berserk [2017]

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Bartek 2.10.2021 18:33
  2/10
  Sporo ludzi kieruje większość uwagi na karygodną oprawę graficzną, chociaż fabuła tej serii jest moim zdaniem jeszcze gorsza. Bohaterowie gdzieś idą, nie wiadomo dokąd. Co jakiś czas się zatrzymują. Atakują ich potwory, zabijają potwory i idą dalej. I tak kilka razy przez całe anime. Nie mam pojęcia dlaczego manga nazywana jest arcydziełem, czytałem od momentu zakończenia anime i wszystko skupia się wokół tego samego schematu, bohaterów atakują potwory, Guts zabija potwory, wszyscy idą dalej. Seria z 1997 to inna historia, ale to co się stało potem to nawet nie jest równia pochyła, to jest pikowanie w dół. Do tego dochodzi muzyka w postaci jakiegoś sztampowego skrzyżowania metalu z popem, która nijak ma się do klimatu starego Berserka, irytujące postaci i całkowite pozbycie się ciężkiego klimatu dark fantasy na rzecz jakiegoś cukierkowego świata z magią, elfami i innymi pierdołami. Polecam obejrzenie serii z 1997 i uznanie jej za zamkniętą całość, resztę najlepiej wymazać z pamięci.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Edzio 27.12.2017 16:31
  Niestety mangi nie czytałem, ale po Waszych komentarzach wnoszę, że wszystko idzie w kierunku totalnej sztampy. Oglądając (na razie 10) odcinek berserka 2017 odniosłem bardzo silne wrażenie, że mroczny klimat i logiczność całej historii idzie w odstawkę na rzecz typowego efekciarstwa ala Bleach czy Dragon Ball. Tj. wszyscy wspieramy Gutsa bo tylko on może cokolwiek naprawdę zdziałać… Jest to co zwykle w anime, niby dostają baty, ale nic z nich nie wynika… Ot idziemy naprzód i rozwalamy całe ścierwo po drodze… Szkoda, że nie pokusili się (w zasadzie to zarzut do pierwowzworu) o ubicie jakieś/jakiś postaci z drużyny. Oni są zbyt nietykalni jak na potwory wobec których stają. Isidoro, oba debilne elfy są zupełnie niepotrzebne… Scherke jako postać byłaby o wiele ciekawsza, gdyby nie zrobili z niej dziecka albo toczyło ją jakieś wewnętrzne zepsucie (żądza potęgi czy cuś). Osobiście totalnie nielogiczne wydaje mi się przedstawienie Kościoła w tamtejszym świecie. Przecież taka organizacja powinna generować olbrzymie ilości energii magicznej, a właściwie czegoś ala pole antymagiczne, które powinno wymazywać wszelkie nadnaturalne byty z tego świata i stanowić naturalną barierę wobec apostołów. Jak inaczej Kościół w ogóle mógł mieć szanse w starciu z nadnaturalnymi bytami? Przecież jedna głupia boginka mogłaby go znieść z powierzchni ziemi…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  bulwa24 30.07.2017 19:50
  „nie zepsuli fabuły oryginału i starali się jej jak najwierniej trzymać” Gdyby się tak wiernie trzymali tej fabuły to zekranizowali by wszystko co przedstawiał dany fragment mangi, a nie urywki. I nie chodzi mi tu o kushanów, czy samą wojnę, ale o samą historię drużyny Gutsa. Wiele fragmentów wycięli, przez co nie wszystko trzymało się kupy nie nie oglądało się tego tak fajnie, jak czytało mangę. Poza tym niepotrzebnie dodali kilka detali np.: w scenie gdzie drużyna opuszczała chatę wiedźmy aby wybrać się do wioski Enoch. Wiedźma stała z dzbankiem, a na stole stały dwie filiżanki. W chacie została tylko ona i rycerz czaszki. Jak szkielet ma pić herbatę? Takich rzeczy jest bardzo wiele, są one niezgodne z mangą, debilne, niepotrzebne i tylko wszystko psują. Nie wiem po co w ogóle ucinać dobry fragment, aby wstawić takie dziadostwo.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Turbotrup 4.07.2017 20:07
  Te 3,5 gwiazdki dowodzi, jak beznadziejnie niskie standardy mają niektórzy ludzie :/
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 12
  Bortak42 30.06.2017 12:06
  Berserk [2017]
  No cieszę się , że przynajmniej Gemba i Millepensee uczą się na błędach.Cała grafika nie jest już zrobiona w CGI.Pomieszali CGI i 2D i jest lepiej.Historia jest przedstawiona lepiej niż w poprzednim sezonie.Dobra fabuła.Fajne postacie i sporo pojawiło się nowych Schierke , Flora itp.Muzyka im tutaj całkiem dobrze wyszła.Bardzo sympatyczna 12 odcinkowa seria.Jest naprawdę.Ja polecam.Oceniam serię 8/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 26.06.2017 15:37
  Kupa wyciętego materiału, 3D momentami było tak słabe, że patrzeć się nie dało i Miura, który znowu robi przerwę od mangi… generalnie to poziom adaptacji podobny do pierwszego sezonu ale nic specjalnego. Nadal liczę, że ktoś kiedyś zrobi porządną adaptację całego Berserka w 2D. Tj. Jeśli kiedykolwiek mangę uda się skończyć.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maxromem 26.06.2017 13:35
  Niesamowicie pasuje do ogólnego spadku jakości fabularno­‑postaciowej Berserka fakt, że w ostatnim odcinku wróciliśmy do grafiki z pierwszych odcinków zeszłorocznego sezonu.

  Całość poniżej przeciętnej. Jakieś tam urywki starego dobrego Berserka się pojawiają, ale raczej nie warto tracić czasu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Slova 27.05.2017 23:50
  21 odcinek to jakaś reżyserska pomyłka. A poprzedni był taki fajny już…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 16
  Maxromem 15.05.2017 23:41
  Jak bardzo Miura zepsuł Berserka w tym arcu? Dodanie całej tej magii, duchów, elfów, czarownic, magicznych broni, itepede kompletnie psuje klimat tej serii. Wcześniej mieliśmy świetne postaci, walczące o swoje miejsce na świecie, starające się przeżyć pomimo przeciwności losu i przy okazji będące niesamowicie skuteczną drużyną najemników, która potrafi zmienić losy niejednej bitwy. Do tego doszedł wątek nadprzyrodzony, ale ważne było to, że istoty nadprzyrodzone w tym świecie były w zasadzie nietykalne i jednoznacznie złe. Nigdy nie stały po stronie Gutsa (z wyjątkiem Skull Knighta). To poczucie grozy w momencie gdy pojawia się Zodd, absolutny horror jakim był Eclipse czy nawet transformacja Mozgusa i reszta Conviction arc miały ten gęsty, mroczny klimat, którego tak brakuje w obecnym arcu. Wcześniej w zasadzie tylko Guts mógł stawić czoła tym nadprzyrodzonym bytom. Wtedy to wszystko miało jakiś sens, a teraz jak oglądam po raz dziesiąty jakiś żałosny gag Pucka albo Ishidoro to mnie aż mierzi. Jak widzę, że banda trollów, ogr i kelpie nie stanowią w zasadzie żadnej przeszkody dla protagonistów, bo każdy z nich sieka potwory na lewo i prawo to cała moja sympatia do tej serii gdzieś ucieka. Miura pierwszorzędnie zabił klimat Berserka i niesamowicie mnie to denerwuje.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Weiter 11.05.2017 06:45
  Eh.. Pomimo koszmarnie złego wykonania, ta seria przyciąga mnie niesamowicie. Mangi nie czytam i raczej nie zamierzam, ale bardzo bym chciał, by w końcu zrobiono to, co zrobiono z fma. Remake bez CGI, który ekranizuje wszystko do aktualnego chaptera.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ted 5.05.2017 19:37
  Nie czytałem mangi, więc na razie nie rozumiem pretensji co do tego arcu. Sześć odcinków za mną, a dalej jest epicko! No i ten opening urywa beret przy samych łokciach.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 0
  blob 3.05.2017 12:01
  Odcin XVII
  Wreszcie jakiś porządny odcinek Berserka.

  Nie było szarpanej akcji, idotycznej pracy kamery czy ohydnego CGI (no było, ale zredukowane i jakoś tak nie koliło w oczy). Można nawet powiedzieć, że pośród paskudności tej adaptacji wreszcie poczułem chociaż trochę magii tego świata. Zapytałbym twórców czy to jest aż tak trudne do zrobienia, że takie odcinki powstają na drodze wyjątku? Niestety końcówka zwiastuje, że wracamy na 'właściwe' tory…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  tere tere 29.04.2017 16:02
  Jakby mi ktoś dziesięć lat temu powiedział, że rzucę kontynuację Berserka w cholerę to bym mu napluł w twarz. Pieprzone japsy…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Otak 14.04.2017 18:51
  ep3
  Precz z Kushanizacją Midlandu ! Chwała Wielkiemu Midlandowi ! Nie ma że boli ! Midland Kushan…

  Zaczyna się mój ulubiony arc jak Griffith i Jaszczompy 2.0 spuszczają manto Kushanom. Bosz, jak ja kocham ten moment jak ten białowłosy psychopata odgrywa dobrego ojca narodu co sprawia że sierotki i wdówki mogą żegnać dusze swych zmarłych ojców i mężów. Wymarzony książe księżniczek i Machiavelliego. No i wbijają moi kochani Locus, Grunbeld i Irvine- Legolas świata anime XD

  Co do Locusa- ten uczuć gdy Apostoł ma więcej honoru i człowieczeństwa niż ludzie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 15
  Playboy 8.04.2017 14:56
  Widać poprawę w animacji, połączono 3d z klasyczną animacją. I chyba studio skumało, że w sumie tylko na to ludzie narzekali. I po tych dwóch odcinkach nie widać chamskich do granic możliwości „cliffhangerów”.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 25
  Maxromem 8.04.2017 01:34
  Byłem nastawiony dosyć pozytywnie co do tego sezonu, szczególnie że całkiem podobał mi się poprzedni. Niestety pierwszy odcinek szybko sprowadził mnie na ziemię – zapomniałem, że to już nie jest wspaniały Golden Age Arc ani też całkiem dobry Conviction Arc, tylko irytujący i nudny Falcon of the Millenium Empire Arc. Główną przyczyną mojej negatywnej oceny tej części Berserka są postaci. Niby prawie ten sam zestaw co w Conviction Arc, ale tam niechęć do nich rosła stopniowo, a swoje apogeum osiągnęła własnie w Falcon of the Millenium Empire Arc. Miura powinien dostać kopa w swój leniwy zad za stworzenie najgorszej drużyny bohaterów dark fantasy jaką znam. Puck, Ishidoro i Farneze to potrójne kombo debilizmu, kartonowych charakterów i nieudanych comic reliefów, którego normalnie nie da się przeboleć. Do tego dochodzi Caska, czyli chodzący dowód na to, że damsel in distress to tragiczny archetyp postaci. Szczególnie jak ma się porównanie do tego kim on była na początku historii. Eh, Miura, Miura, tak skopać taką zacną historię…

  Dlatego z góry nastawiam się na podobne wrażenia jakie miałem przy czytaniu mangi – tj. nienajlepsze. Szczególnie, że poprzedni sezon trzymał się mangi dosyć wiernie, a nic nie wskazuje, że teraz miałoby być inaczej. Od strony technicznej wygląda to tak samo jak końcówka poprzedniego sezonu, czyli lepiej niż początek i w miarę przyzwoicie. Efekty dźwiękowe nadal leżą i reżyseria nadal przyprawia o mdłości. Niestety, ta część chyba nie sprawi, że i tym razem przymknę oko na te wszystkie niedociągnięcia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  frc 7.04.2017 23:38
  Animacja dużo lepsza w porównaniu z poprzednim sezonem, poprawili modele i jeśli się nie mylę to użyli większej ilości klatek. Szkoda tylko, że reżyseria to dno a aktorzy głosowi nie pasują do postaci.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ted 7.04.2017 18:26
  Ale spoczny opening. No i dwa odcinki na start. Słiiit!
  Zamierzam bawić się równie wybornie, co przy pierwszym sezonie. To CGI bardzo fajnie się komponuje z serią.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime