Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Basilisk ~Ouka Ninpou Chou~

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  blob 18.06.2018 22:08
  Powinienem się palnąć w łeb, że obejrzałem te serię w całości. Po co?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 14.05.2018 19:39
  Niemiłosiernie rozwleczone. W pierwszej serii działo się więcej, może dlatego, że mieliśmy dwa duże klany? Tutaj ciągle tylko jakieś podchody…

  Z każdym odcinkiem zastanawiam się czemu to oglądam, bo nudzi mnie oglądanie jak nasi bohaterowie ciągle dostają wciry od „tych złych”, a ich ninjutsu jest w sumie śmiesznie słabe (oczywiście poza potomkami Gena i Oboro). No ale chce już to dociągnąć do końca…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Jackass 15.03.2018 00:49
  Ktoś ogląda to na bieżąco? Rozkręciło się to od trzeciego odcinka, kiedy to porzuciłem?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  coś 9.01.2018 12:41
  Nie dość, że dzieciaki to jeszcze naburmuszone.. Oryginał może arcydziełem nie był ale miał fajny orientalny klimat i niezłe tempo. Widać oszczędności na animacji i mimo że nie znam japońskiego to mam wrażenie że kwestie są jakoś od czapy modulowane. Nie kupuję tego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 9.01.2018 03:02
  Więc tak jak się wszyscy spodziewali, jest to naciągane.

  Więc:
  1) Wstęp jest dość chaotyczny i średnio pomaga w zrozumieniu sytuacji.
  2) Oryginalny Basilisk(w sensie adaptacja anime) jak na tamte lata był naprawdę ładny, nie szczędzono na animacji i kreska trzymała jakość – tutaj natomiast oszczędza się na prostszych kadrach i nie raz krótki dialog jest zawarty w jakimś CG albo namalowanym z grubsza obrazie; jak rozumiem, zapewne miało to dać jakiś efekt klimatu i przy okazji zrobić głupa z widza(już drugi raz), że niby wszystko ok.
  3. Nie jestem specjalistą od broni palnej i zbrojeń w historii ale czy przypadkiem broń palna na współczesny typ pocisku to nie trochę za wcześnie jak na XVI wiek? Przekonany byłem, że jeden z młodziaków ładuje właśnie taki typ pocisków do swojego pistoletu. No i ani dosypuje prochu, ani nic w ten deseń.

  Jeśli przymknąć oko na to wszystko, to oglądało się całkiem nieźle, tylko w takim układzie zapewne wielu ludzi będzie miało do twórców pretensje. Cóż, skłamałbym mówiąc, że sam ich nie mam.

  Tak, czy siak czekam na dalsze odcinki do czasu, jak młodzi dorosną i ciekaw jestem w jaki sposób rodzeństwo zostanie ze sobą skłócone. A nóż będzie to całkiem oglądalne.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Venedi 9.01.2018 00:05
  Sequel czy prequel?
  Z tego co znalazłem w necie, to akcja dzieje się 10 lat po wydarzeniach ze starego Basiliska, więc dlaczego znowu w anime widzimy tak podobnych do siebie bohaterów? Zarówno ten „przywódca” dzieciak z morderczymi oczami, jak i jego siostra są bliźniaczo podobni do głównych bohaterów ze starej wersji, a przecież niemożliwe jest, by oni mieli dzieci? Albo może już czegoś nie pamiętam.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime