Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

7/10
postaci: 7/10 grafika: 8/10
fabuła: 6/10 muzyka: 7/10

Ocena redakcji

6/10
Głosów: 6 Zobacz jak ocenili
Średnia: 5,50

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 18
Średnia: 6,22
σ=1,08

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Zegarmistrz, Slova)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Mizuiro [2003]

Rodzaj produkcji: seria OAV (Japonia)
Rok wydania: 2003
Czas trwania: 2×28 min
Tytuły alternatywne:
  • みずいろ [2003]
Tytuły powiązane:
Postaci: Uczniowie/studenci; Pierwowzór: Gra (bishoujo); Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Harem, Magia
zrzutka

Rodzeństwo, obca dziewczyna i stara szafa… Do szczęścia brakuje tylko krainy bajek. Coś dla miłośników Kanon i Air.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Kenjiego, zwykłego japońskiego ucznia, budzi w środku nocy dobiegający z jego szafy płacz. Z wnętrza mebla wypada młoda dziewczyna. Kim jest? Jaki związek ma z naszym bohaterem i jego siostrą? Wreszcie – jak się tu znalazła? I dlaczego potrafi przenikać przez ciała stałe? Czy jest duchem, czy pozostaje jeszcze w królestwie żywych?

Kilkanaście wyidealizowanych dziewcząt w wieku licealnym, jeden chłopak i wielkie, smutne problemy? Z jakąż to serią możemy mieć do czynienia? Naturalnie z kolejną ugrzecznioną ekranizacją gry hentai (czy raczej ugrzecznionym remakem hentai OAV, powstałej na podstawie gry erotycznej). Oznacza to, że otrzymamy potężną dawkę bohaterek z gatunku „o jakie one śliczne, bezbronne i nieszczęśliwe” oraz sztampową fabułę, która z założenia powinna nas wzruszyć. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z anime złym – przeciwnie, mimo że wpisuje się w ramy gatunku jak mało które, ogląda się nawet znośnie. Jest wprawdzie trochę zbyt skrótowe, żeby polubić dość liczne przecież postacie, niemniej oglądanie może sprawić przyjemność.

Dzieje się tak po części za sprawą estetycznej grafiki, typowej dla tego rodzaju produkcji, obfitej w żywe kolory i bogatej. W odróżnieniu od licznych tandetnych ekranizacji hentai, w tym tytule ani kreska, ani animacja nie kuleją, przeciwnie – trzymają całkiem wysoki poziom. Podobnie jest z muzyką, która wprawdzie nie jest ósmym cudem świata, ale pozostaje przyjemna dla ucha.

Jak pisałem wcześniej, seria ta jest bardzo podobna – tak fabułą, jak i genezą – do takich tytułów jak Kanon i Air. Prawdę powiedziawszy, gdyby zmienić imiona bohaterom, mogłaby stanowić epizod w tych serialach. Zatem, jeśli komuś się te tytuły podobały, nic nie stoi na przeszkodzie, by Mizuiro również przypadło mu do gustu.

Zegarmistrz, 5 grudnia 2006

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: NEC Interchannel, OLM
Autor: Neko Neko Soft
Projekt: Tomoyasu Kurashima
Reżyser: Kiyotaka Isako
Scenariusz: Makoto Nakamura, Ryouta Yamaguchi
Muzyka: Tatsuya Murayama