Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Ryuuou no Oshigoto!

 • Avatar
  A
  Xaven 9.12.2018 22:45
  "Lolis comes in like a lion" - spin-off
  Anime było fantastyczne, tfu, miałem na myśli – lolistyczne. Czysty deser dla fanów nielegalnych (chociaż to obrazki 2D to wtedy legalne(?)) dziewięcio czy dziesięcioletnich dziewczynek. Kreska była idealna dla tego typu serii, gdyż można było zawiesić oko na Słodkiej Dziewczynce, Biuściastej Onē­‑san czy Szalonej Yandere (yey), a no i Tsundere też się znajdą… nawet dwie. (+ kilka innych waifu kandydatek)
  A teraz żarty na bok i do prawdziw… Ajj, chwila, trudno odstąpić od żartów, gdy anime jest całą jedną wielką komedią… bo jak tu potraktować anime w której dziesięcioletnie dziewczynki dewastują dorosłych w grze shougi (no nie wiem, chyba, że to normalka w shougi, może ktoś mnie oświeci, jeśli sie mylę).
   kliknij: ukryte 
  Wracając do tematu bardzo miła w oglądaniu haremówka w tle z Shougi… Lub też sportówka shougi z haremem w tle. Zależy kto jak woli, bo było to nawet dosyć wyważone w ten sposób, że obydwa elementy dostawały równoważnie tyle samo uwagi w tym anime. Jakieś tam strategie brzmiące prawdziwie i niespotykane zagrywki – a głównie  kliknij: ukryte 
  No i na koniec dodam, że scenka z niconico livestreamem była boska 10/10, a i oprócz tego było sporo innych bardzo zabawnych scenek z uczestnictwem Loli Kinga.
  ///Ja chcę drugi sezon///

  #MUST_PROTECC_FRENCH_LOLI_CHAR #Reported
  • Avatar
   BZ 2.02.2021 19:29
   Re: "Lolis comes in like a lion" - spin-off
    kliknij: ukryte 

    kliknij: ukryte 
 • Avatar
  A
  Alt_TruIsta 30.01.2018 14:50
  Ja nie wiem czy w celu zachęcenia do anime o Shogi trzeba pokazywać nagą dziewczynkę klejącą się do bohatera. To chyba raczej nie jest na pewno dobry pomysł. Co do samej serii to widzę, że im dalej w las to bohater na razie buduje swój harem w oparciu o 9­‑letnie dziewczynki. Mam nadzieję, że to nie zamieni się później w potworka typu Kodomo no Jikan.
  • Avatar
   Nikodemsky 31.01.2018 19:50
   W mojej wersji dziewczynka na szczęście miała ubrania :x

   Tak na poważniej, to chyba ktoś próbował robić przystępniejszą wersję powieści o shogi(często postacie w tle pytają się co się dzieje na planszy), przy okazji zahaczając o pewien specyficzny target. Przyznam, że sam wolałbym bardziej „dojrzały” harem – zresztą z tego co widziałem, to starszych zawodniczek nie brakowało, więc domowe przedszkole to zwykłe widzimisię autora. Cóż… jak widać nadal się to sprzedaje – nowelka nawet dostała jakąś nagrodę w zeszłym roku.

   KnJ był bardziej „śmiały” i chyba o ten poziom akurat martwić się nie musimy. Przynajmniej na razie -_-'
 • Avatar
  A
  Koogie 29.01.2018 20:16
  czwarty odcinek
  A w czwartym odcinku całe to zamieszanie z pseudo żoną z obmierzłego zamieniło się w zabawne i abstrakcyjne. Nie wiem już naprawdę co sądzić.
 • Avatar
  A
  Koogie 23.01.2018 15:20
  Po trzech odcinkach
  Ostatecznie streszczę tą serie tak…

  Ma obmierzłe pomysły (chrzanić ten pomysł ze ślubem), ale nie pokazuje nic stricte gorszącego.
  Samo show jest nawet niezłe, ale naprawdę brakuje tutaj wyjaśnienia i skupienia na samym sporcie. To nie tak, że nie spędzają nad nim czasu, po prostu nie pokazują tego odpowiednio. Nadal emocje są i całość przyjemnie się ogląda, lecz czegoś brakuje. Znając opinie o nowelce i to jak podobno jest genialna w ukazywaniu shogi, zakładam że jest to kwestia raczej wynikająca z translacji z jednego medium na drugie.

  Seria do oglądania i jest tu na tyle emocji i na tyle mnie to nie uraża, że obejrzę do końca. Jednak łyżeczka trucizny w tym jest i to każdy sam musi zdecydować czy warto ją przełknąć.
  • Avatar
   Isekkai 23.01.2018 18:11
   Re: Po trzech odcinkach
   Bardzo przyjemne i ciepłe w odbiorze anime. Protag posiada tytuł ryuo („Smoczy Król” Faktycznie taki istnieje, a zawody odbywają się raz do roku. Jest jednym z najlepszych graczy na świecie, póki ktoś inny nie przejmie pałeczki) Wszyscy, którzy także kochają shogi, oddają mu w miarę należyty szacunek i nazywają -sensei. Bierze pod swoje skrzydła kilka uroczych dziewczynek. Czemu loli? Bo są młode, jest dla nich wielkim autorytetem (aczkolwiek wypadłoby może lepiej jakby oprócz tych dziewczyn dali jakiegoś chłopaka lub dwóch) będzie można wprowadzić różne śmieszne scenki (niekoniecznie zboczone) sceny „zazdrości” (jak w przypadku Ai. Ona pierwsza go ujrzała i „pomogła” mu zdobyć tytuł ryuo) .. no i pewnie też dlatego, żeby loli­‑fetyszyści mieli dużo uciechy z oglądania. Nie powiedziałbym, że mamy tutaj do czynienia z fanserwisem. Może i przewinie się jakaś „taka” scena, ale jest to bardziej urocze niż niesmaczne (nagość Ai z pierwszego odcinka kłuje w oczy, żart był ryzykowny dla odbioru, ale można przeboleć) Dziewczynki robią niektóre rzeczy nieświadomie i nie ma tu napięcia erotycznego czy romantycznego.
   Sora, przyjaciółka głównego bohatera. Czasami się przewinie, zagra, coś powie, uderzy protaga, ale ze wszystkich innych postaci podobnych do niej z charakteru ta daje się lubić
    kliknij: ukryte 
   • Avatar
    Koogie 24.01.2018 08:44
    Re: Po trzech odcinkach
     kliknij: ukryte 

    Pomysł nie jest tragiczny, bo da się go wybronić fabularnie. Antyczne i ostre podejście Matki Ai do całej sprawy, traktowanie swojego dziecka jako żetonu by umocnić rodzinę. W końcu znany i sławny gracz Shogi to wspaniały potencjalny partner. Tak samo Ai jako mała dziewczynka jest podjarana konceptem, bo naśladowanie dorosłych i każda fascynacja jest podkręcona znacznie mocniej. Fakt że Ai jest tak mała też ma sporo sensu i w ogóle to jest bardzo ładne i składne.

    Kwestia jest taka, że jak mogę skinąć autorowi za naprawdę sprytne wplecenie tych elementów do serii, tak nadal jest to raczej zbędny wysiłek. Efekt na odbiór będzie jednoznaczny, a szkoda bo gdyby przestać traktować Ai jako „żony” to cała seria wybroniłaby się mniej lub bardziej. W obecnej sytuacji po prostu dla normalnego widza będzie to zbyt dziwne, a fani tego typu fanserwisu nie mają tutaj specjalnie czego szukać.
 • Avatar
  A
  Koogie 15.01.2018 22:30
  Loli Loli - ale bez przesady
  Szczerze? Naprawdę nie widzę tu bóg wie jakiego loli fanserwisu. Seria nie ma czystych rączek, bo lubi ryzykowniejszy żart rzucić, ale daleko temu do zdrożności czy obmierzłości. Nawet ta fascynacja Ai głównym bohaterem bardziej wydaje się zafiksowaniem dziecięcym niż czymkolwiek innym. Kurcze jak Ai rzuca zdrożny żart to robi to nieświadomie, nawet po fakcie nie wie o co chodzi. Nie ma tu napięcia erotycznego czy romantycznego. Nawet w pierwszym odcinku jak była nago, to Ai nie widziała tego jako coś seksualnego. Jak wiem, że to są szczegóły i do pewnego stopnia seria zasługuje na srogi wzrok ze względu na ryzykowność żartu z pierwszego odcinka. Jednak diabeł tkwi w szczegółach, a to czy coś jest seksualizowane to jest cholernie istotny detal jak mówimy o fanserwisie i oburzeniu.
  Prawdę mówiąc ja sam przestanę już o tym mówić, bo prawdę mówiąc… nie warto.

  Poza tym, mecz shogi był fajny, dziewczynki w dużej mierze były po prostu urocze (szczególnie ta co nie potrafiła nawet rozłożyć pionków), ryzykowniejszy żart z Loli Kingiem dobrze wpisany, rodzice głównej bohaterki istnieją, a mamuśka głównej bohaterki gra ostro.
  Seria jest na razie tym czego się spodziewałem. Mówię, jakbym miał na razie to wpisuje to do kategorii takich serii jak Saki i Scorching Ping Pong.
  • Avatar
   Koogie 15.01.2018 22:49
   Re: Loli Loli - ale bez przesady
   Chyba po prostu widziałem znacznie gorsze rzeczy, które były mniej ganione przez społeczność anime. Seria nie jest czysta i są rzeczy które mógłbym kwestionować, ale poziom reakcji do faktycznego kontentu jest nieproporcjonalny dla mnie.

   Whatever, już milczę.
 • Avatar
  A
  Koogie 9.01.2018 19:25
  1 ep
  9 stycznia 2018 godzina 19:36
  Warszawa, Komisariat Policji

  Wprowadzili mnie zdezorientowanego do sali przesłuchań. Duszna atmosfera pomieszczenia uderza we mnie natychmiastowo. PRL­‑owskie meble, nieruchome powietrze spowodowane niedziałającą wentylacją i wszechobecna cisza swój efekt robi. Inteligentny czy głupi, ale cały ten wystrój narzuca na człowieka uczucie braku ucieczki, nie da się ukryć, a jedyne co istnieje to krzesło i drugi człowiek. Sztuczka psychologiczna, nic na mnie nie mają, więc nie ma co się przejmować. Zadumę przerywa dźwięk otwieranych drzwi.

  Prokurator w wieku średnim, dobrze ubrany, widać że służbista. Milcząc stawia on mojego laptopa na stoliku. Loguje się na moje konto (oczywiście, że mają już moje hasła) i otwiera odtwarzacz wideo.

  Z głośników wydobywa się dramatyczna muzyka i zaczyna się serial. głównym bohaterem jest młody ambitny gracz shogi. Zaczynamy od poważniejszego ujęcia, która ma przekazać pewną wagę z jaką główny bohater a przez to widz ma traktować ów sport. Świadomym już o co chodzi odczuwam podobne palpitacje serca co główny bohater. Pojawia się główna bohaterka oferująca naszemu młodemu graczowi wodę i spokój ducha. Dopiero teraz zauważam iż obok laptopa znajduje się dzbanek z wodą… Służbista, ale przynajmniej ma poczucie humoru. Chore trochę, ale czego by się innego spodziewać. Główny bohater osiąga sukces, a ja zostaje sam. Jak widać 9 letnia dziewczynka była tutaj kluczem. Niewzruszony służbista zaczyna notować.
  Główny bohater jak to zwykle bywa mimo początkowego sukcesu znajduje się w dołku. Jest to najczęstsza charakteryzacja prowadzących fabułę postaci, gdyż muszą być jakieś problemy do pokonania na przestrzeni serii, a także ludziom zwykle łatwiej się odnaleźć w uczuciach postaci. Także mamy początkową pozytywną charakteryzacje poprzez pasję do swojego hobby, która ma spowodować byśmy polubili postać, a także mamy emocje które mamy utożsamić.
  Po powrocie do mieszkania głównego bohatera następuje krytyczne spotkanie „pary” prowadzącej. Kręcę oczami na samą myśl jak głupio to brzmiało w mojej głowie.
  Najgorsze przede mną. Główna bohaterka autentycznie jest urocza, owszem zachowuje się ona jak geniusz, moeblob i ma tyle wspólnego z prawdziwymi dziećmi co ja z normalnym członkiem społeczeństwa. Jednak po prostu fajnie się ogląda takie postaci. Ich prostota i ta wrodzona fikcyjność po prostu dobrze odcinają widza od rzeczywistości i przenoszą do świata znacznie prostszych konceptów. Nie jest to może najbardziej stymulujące doświadczenie, lecz nie mogę powstrzymać uśmiechu jak je widzę. Dźwiękowi piszczącej 9 letniej bohaterki wtóruje dźwięk zdzieranego grafitu suwającego po papierze notatnika. Uśmiech… kontroluj mięśnie.
  Dziewczynka okazuje się geniuszem (oczywiście) i mimo że jest początkująca to jest tak bardzo inteligentna, że główny bohater po prostu dobrze zaczyna się z nią bawi… grać w shogi. W końcu otwieram usta.
  - Czy wie Pan, że to anime jest promowane przez Japoński związek shogi. Co jest ciekawe, bo inne bardzo dobre anime o Shogi i depresji nie jest. To w końcu anime sportowe, więc mimo całej tej otoczki to przynajmniej detale powinny być zachowane… Chyba – mówię to z nieszczerym uśmiechem
  - Japoński związek shogi? Ciekawe – powiedział lekko sarkastycznie prokurator silnie akcentując pierwsze słowo. Nie miałem już jak odpowiedzieć, więc powróciliśmy do oglądania anime. Przynajmniej główna bohaterka uroczo wygląda jak się wkręci w całą grę. Kamera i nerwowe kiwanie się w przód i w tył nieźle oddają jej nieziemskie skupienie i intensywność. Jeżeli chodzi o emocje to show daje radę i to dobrze wróży, bo przynajmniej będzie na czym oko zawiesić… wróć… przynajmniej będzie na co popatr… wróć… Erm… Przynajmniej egzaltacja emocjonalna postaci zostanie dobrze zwizualizowana co ułatwi zrozumienie postaci i zwiększy przyjemność seansu w krytycznych momentach fabuły.
  Dochodzimy do połowy odcinka, a ołówek prokuratora zatrzymuje się… Patrzy się on na mnie. Ja patrzę się na niego. W tle migoczą obrazki 9 letniej dziewczynki, która nago rozmawia z głównym bohaterem. Następuje typowa scena w seriach haremowych gdzie główny bohater upada na główną bohaterkę w negliżu i następuje typowe nieporozumienie. Żaden z nas nawet nie mrugnął. W tle mała dziewczynka oskarża inną, że jest zainteresowana praktykami sado­‑masochistycznymi. Absurd całej sytuacji powoli zaczyna do mnie docierać.
  Scena kończy się i zapada cisza. Odcinek kontynuuje w typowy sposób, ustawiając wyzwania przed obydwoma bohaterami. Jednak faktycznie już wszystko wiadomo. Napisy końcowe to już tylko formalność. Odcinek się kończy i na ekranie monitora zapada ciemność, a cisza gwałtownie wypełnia cały pokój.
  Prokurator odchrząkuje i zaczyna mówić.
  - Także, co Pan sądzi o tym co przed chwilą razem zobaczyliśmy?
  Jest to pokój gdzie nic się nie da ukryć, więc pytanie jak najbardziej na miejscu. Uśmiecham się i mówię:

  - Szczerze to całkiem spoko odcinek. Nie jestem jakoś wybitnie zachwycony, ale bazowe elementy tego typu serii są tu spełnione. Główny bohater mógłby być ciekawszy, ale głównie chodzi tu o grę i dziewczęta. Podobały mi się emocje i urokliwość postaci. Prawdę mówiąc postaci są tak bardzo odsunięte od rzeczywistości, że seksualna natura żartów nie specjalnie mnie rusza. Rozumiem jednak, że są ludzie którym może to przeszkadzać, dlatego warto o tym wspomnieć i podkreślić ten element. Jest to bardzo ryzykowne i dla wielu gorszące. Liczę, że show przemyci trochę więcej informacji o shogi. Chce też zobaczyć jakiś kolejny pojedynek i co tam reżyser wykombinuje z wizualizacją emocji postaci, bo mówię… fajnie to wyszło w pierwszym odcinku. Jakbym miał dać numerek, a rozumiem, że do raportu potrzebny. To takie 7/10 lub 6/10, u mnie takie oceny są solidne i oznacza to że pewnie będę dalej oglądać. Pierwszy odcinek zrobił na mnie pozytywne wrażenie.

  Prokurator notuje wszystko w notatniku, oddaje mi laptopa, a ja wracam do domu.
  • Avatar
   The Beatle 9.01.2018 21:28
   Re: 1 ep
   Ja tam na miejscu prokuratora zadeklamowałbym jeszcze początek prologu light novel przed spytaniem o opinię, szczególnie na temat przyszłości serii. Dobrze jest zawczasu wiedzieć, z kim ma się do czynienia.
   • Avatar
    Koogie 10.01.2018 10:22
    Re: 1 ep
    Słyszałem, że LN rozpoczyna się od mocno dwuznacznego opisu pojedynku, spodziewam się że będzie więcej tego typu scen. Widać jednak, że jest to zagrane dla śmiechu. Naga yandere loli walcząca o swojego 16 letniego idola i kłócąca się z inną 14 letnią dziewczynką to po prostu absurd. Reżyser widać jest bardziej zainteresowany gagiem niż fanserwisem, no i to co wspomniałem o odrealnieniu postaci poprzez przerysowywanie ich. Jak bardzo źle by to nie wyglądało, tak jest to po prostu ostry i ryzykowny humor i nic więcej.
    Prawdę mówiąc Mitsuboshi Colors mimo swojej powierzchownej niewinności jest serią, która wydaje mi się mieć znacznie bardziej obmierzły aspekt bulgoczący pod skórą. Tylko że w Colors można ów aspekt stosunkowo łatwo zignorować i nadal cieszyć się serią.

    Jestem bardzo ciekaw kolejnych odcinków, bo podobno seria jest jakąś topową novelką i jest bardzo chwalona przez profesjonalnych graczy shogi za opisy pojedynków. Po pierwszym odcinki jestem w stanie w to uwierzyć, ale potrzebuje więcej odcinków by się w pełni przekonać.
    • Avatar
     kamil88 10.01.2018 11:51
     Re: 1 ep
     Project No.9 jest też odpowiedzialne za Ro­‑Kyu­‑Bu i Tenshi No 3P, można wiec się spodziewać co najmniej jednej niedwuznacznej sceny w każdym odcinku :)
     • Avatar
      Koogie 10.01.2018 20:34
      Re: 1 ep
      Wszystko zależy od materiału źródłowego i wydaje mi się, że tutaj kierunek jest lekko inny jeżeli chodzi o ten loli fanserwis niż w Tenshi No 3P. Możliwe jednak, że nad­‑interpretuję pewne kadry i faktycznie seria jest na poziomie Prism Illya jeżeli chodzi o ten aspekt. No cóż…
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 8.01.2018 21:49
  Pewnie olałbym, gdyby nie fakt, że jest to lekko komediowe i protagonista bardzo szybko buduje swój harem(w tym 9­‑letnią yandere, eh…), no i przede wszystkim jest o wiele bardziej przystępne, niż inne serie „pseudo­‑sportowe”(czy nie wiem jak to inaczej nazwać).

  Kompletnie nie jarzę zasad Shogi ale samej gry tak naprawdę nie było wiele w pierwszym odcinku – sporo mówili na jej temat ale nie było to tak pasjonująco opisywane, jak np. quizy w Nana Maru San Batsu(z braku lepszego porównania, nie znam wielu serii sportowych).

  Sporą różnicą jest na pewno to, że protagonista nie zaczyna kompletnie od zera, jak to bywa w tego typu seriach – posiada on już spore umiejętności i tytuł Ryou(cokolwiek to znaczy) w świecie profesjonalnego Shogi, więc jest to też jakiś punkt zaczepienia.

  Póki co, zapowiada się całkiem fajny haremik.
  • Avatar
   Maxromem 9.01.2018 01:16
   Tak krótko – wyobraź sobie szachy, tylko trochę inne bierki, plansza 9x9 podzieloną na trzy równe „pasy”, promocje swoich bierek w całej strefie przeciwnika i to, że jak zbijesz bierkę, to możesz ją potem wystawić gdzie chcesz jako swoją :D