Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These - Kaikou

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Warmupek 10.06.2020 08:58
  Jest już "Druga" seria
  Na necie można znaleźć kolejne 12 odcinków. Wszystkie jak dotąd trzymają poziom albo nawet przewyższają pierwowzór.

  Przede wszystkim poprawiona szata graficzna, nieco zmodyfikowane projekty postaci które są całkiem ładne (kircheis wypadł tu o wiele lepiej). No i bardzo fajne animacje 3D. Jak bardzo nie lubię takich w anime, tak tutaj wyglądają bardzo dobrze, bitwy wyglądają wyśmienicie. Okręty wojenne wyglądają po prostu majestatycznie. Muzyka epicka, chociaż mimo że brakuje mi tu jeszcze kilku utworów tak myślę że w następnych seriach nadrobią.  kliknij: ukryte 

  No i reżyserka jakoś tak lepiej wyszła. Pierwowzór oglądałem gdzieś 5 lat temu, ale wydaje mi się że tutaj pozbawiono się niektórych niepotrzebnych scen. Akcja toczy się jakoś dynamiczniej. Ilość odcinków pewnie będzie zbliżona więc to nie tak że okroili część fabuły, po prostu wszystko płynniej idzie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Xaven 28.05.2020 23:28
  Nowa perełka starego odkurzacza.
  Świeżo po obejrzeniu oryginału wziąłem się za remake lub też „The New Thesis” – kto jak woli w nazewnictwie. Przez to nie wzbudzają we mnie emocje nostalgii ani sentymentalizmu względem starej wersji, bo lecę jedno za drugim. I muszę przyznać, że ta odsłona jest wykonana świetnie. W moim nieskromny zdaniu: jest LEPSZA od pierwowzoru. Pacing, grafika, audio, historia (chociaż ta sama to jednak spójniejsza przez lepsza reżyserkę) wszystko tak jak ma być.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nanami 14.06.2019 20:31
  Całkiem nieźle odkurzona perełka!
  Bo taaaak, oryginalna seria jest dla mnie perełką – mimo że nie przepadam za space operami samymi w sobie.
  Jak dla mnie Production I.G. poradził sobie naprawdę dobrze – zwłaszcza w świetle tych wszystkich ostatnich prób odkurzania „antyków” przez różne studia. Bo po prostu nie przekombinowali, nie chcieli stworzyć czegoś nowego i nie chcieli obcinać wątków, by upchać jak najwięcej.
  Nie pamiętam, by w oryginalnej serii było aż tyle podtekstów wątków miłości między chłopcami hahahahah. Ale w sumie polityczna intryga i charyzma porywały mnie zdecydowanie bardziej, niż jakieś pełne uwielbienia spojrzenia czy poklepywanie się po ramieniu i tak dalej.
  Zastosowana technika 3D nie razi po oczach! Ogromny plus. I cóż, studio bardzo dobrze wykorzystało współczesne możliwości, by przenieść na ekran te futurystyczne wizje nowoczesnej technologii – ładny cukierek, doceniam.
  A że nie mogę się doczekać ciągu dalszego, to pewnie znów wezmę się za oryginalną serię hahaha…
  8/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  bobik 12.10.2018 16:40
  Słabe w porównaniu do oryginału,muzyka i animacja całkiem fajne.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  13 13.08.2018 09:36
  Nadal fajne, ale oryginalna seria lepsza.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  damian 12.08.2018 22:52
  o, grisznak żyje
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ephant 26.06.2018 22:35
  8/10
  ..trochę toto sztywne, ale i tak oglądało mi się lepiej niż oryginał, odświeżenie i remake zdecydowanie na plus
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  mordarg 14.05.2018 12:32
  O co chodzi
  Czym jest to anime w stosunku do oryginalnej serii ?? To remake ? Jakaś inna historia czy może kontynuacja ??
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 9
  blob 3.04.2018 23:43
  Od razu zaznaczam, że jest to mój pierwszy kontakt z serią.

  Od strony technicznej wysoki poziom, ale… ten plot armor.

  Może wynika to z faktu, że w drobiazgowych seriach oczekuje więcej, swoistego realizmu (tak wiem realizm w sci­‑fi to ciekawy koncept, ale w Gundamach, tych lepszych, się jakoś udaje), ale no kurcze. Ilekroć coś tak stara się naciskać na realizm, nawet w space operach, po prostu nie mogę się nie czepiać.  kliknij: ukryte  Co za stek bzdur. Ja wiem, element zaskoczenia nie takie bitwy wygrywał. Ale w warunkach polowych gdzie są różne czynniki…. Tutaj mamy teoretycznie zbliżone proporcje, klocki kontra klocki. Zapewne też podobne technologie, a oni mi z czymś takim wyjeżdżają. No chyba że „Niemcy” mają lepszą technologię? No to po co ta szopka starych pryków? Toż to wiadomo było jak się to skończy! Ale zaraz!? Oto  kliknij: ukryte .

  Archaiczne i słabe. No i jeszcze to puszczanie oczka między admirałem a jego koch… znaczy prawą ręką. Ble. Na razie drop, może dam szansę jeszcze, bo słyszałem ze fajne są tu elementy world­‑buildingu. Ale do tego potrzebuje bitew przy których nie będę przewracał oczami co 5 sek…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 3.04.2018 16:40
  Czemu zrobili głównym bohaterom taką krzywdę na głowach? Nie mogli zrobić im normalnych fryzur jak reszcie. Poza tym jak dla mnie popisy z myśliwcami w 3d też zbędne. No i nie kontynuują dobrej tradycji z openingiem i endingiem dla poszczególnych stron. Statek w 3d nie wyglądał też dobrze gdy tłem nie był kosmos. Zarzuty miałkie? Ano miałkie.
  Nie jest źle, znaczy się.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime