Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Smocza pilotka: Hisone i Masotan

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Maurenn 24.04.2021 17:05
  Ok
  Wszystko ok, tylko dlaczego te bohaterki, dorosłe już kobiety zachowują się jak gimnazjalistki? XD
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Smoacza pilotka 10.12.2018 23:48
  Damian
  bajka ma oficjalne polskie tłumaczenie
  [link]
  zgodnie z założeniami serwisu chyba powinniście zmienić główny tytuł w bazie c`nie?
  vide gimbaza i faza
  pewnie jeszcze wiele innych netflixowych bajuch tak ma
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  korsarz 10.12.2018 01:19
  „Hison to Masotan”, po naszemu „Smocza pilotka”, to już trzecie, o ile mi wiadomo (po „Seven Deadly Sins” i „Little Witch Academia”) anime z polskim dubbingiem na Netflixie. Kreska dość prosta (przynajmniej jeśli idzie i projekty postaci i smoków), ale nie mam większych zastrzeżeń, po pewnym czasie nawet się podobała. No i wpadająca w ucho francuska piosenka w endingu :) . „Le temps de la Rentrée” konkretnie. Seria może nie jest jakaś wybitna, ale seans całkiem przyjemny.

   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Witax 8.07.2018 07:45
  Jedno z moich ulubionych anime sezonu wiosennego, tylko końcówka była średnia, pozostawiła niedosyt i robienie  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 8.07.2018 06:57
  Ostatnio widzę to często: wykonanie dobre, fajne postaci i założenia fabularne do czapy. Z drugiej strony, to nie jest złe anime. Taka solidna 6­‑ka.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ephant 8.07.2018 05:43
  9/10
  ..z rozpędu chciałem dać 8/10, ale zastanowiłem się co było nie tak… i okazało się, że wszystko było tak jak powinno być, nie widzę tutaj elementów poniżej poziomu bardzo dobry; do tego anime ma swój własny styl i jeden z najlepszych endingów, jakie widziałem
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  PaSaT 3.07.2018 00:43
  Jakże niepozorne
  A jakże genialne anime. Ode mnie 10/10 za całokształt – przepiękną grafikę, genialną reżyserię i poważne podejście do klimatu, za inteligentny humor i jakże pięknie zrealizowane przejścia między elementami komediowymi a dramatycznymi. Gdyby to anime miało zakończenie rodem z Code Geass, byłoby prawdziwym objawieniem. W sumie dalej jest objawieniem, ale ten jeden jedyny element odstaje od całej reszty. Dawno się tak dobrze nie bawiłem, oglądając anime, i bardzo chcę obejrzeć tę serię jeszcze raz.

  W końcu, w końcu porządna animacja z kraju kwitnącej wiśni, właściwie bez słabych stron. Bardzo brakuje mi w ostatnich latach takich produkcji. I szlag mnie trafia, jak pomyślę, jak bardzo jest to anime niedocenione, gdy tymczasem choćby taka przeciętna Violet Evergarden świętuje tryumfy zainteresowania. Ech…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Joven 17.04.2018 19:03
  jak na razie...
  .. zapowiada się świetnie!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kysz 15.04.2018 18:58
  Po 1 epku
  Dość liczyłam na tę serię po zapowiedziach i na razie nie jestem zawiedziona. Całość tchnie trochę retro klimatem, zarówno pod względem grafiki, jak i chociażby humoru czy sposobu kreacji postaci. Główna bohaterka na razie wypada niezwykle interesująco. Z pozoru to cicha i nieśmiała dziewczyna, ale jak to mówią – pozory mogą mylić. Ma ona pewne zaburzenie psychiczne, która objawia się tym, że… nie potrafi trzymać języka za zębami. Dosłownie mówi, co myśli, mimo iż najczęściej wypadałoby po prostu skłamać bądź zamilknąć. Dlatego na co dzień stara się nie mówić zbyt wiele, choć czasem po prostu nie wytrzymuje i wygarnia otoczeniu różne, zwykle nieprzyjemne rzeczy.

  Pozostali bohaterowie póki co trzymali się bardziej w tle, choć generalnie widać, że w ich kreacjach będziemy mieli do czynienia z pewnym przejaskrawieniem niektórych cech a także dodaniem akcentów humorystycznych. Humor na szczęście się sprawdza, mnie w każdym razie te sceny, które miały śmieszyć, faktycznie rozśmieszyły. A skoro już przy tym jesteśmy… Zastanawialiście się, jak właściwie bohaterowie mają pilotować smoki? Ja tak, ale faktyczny sposób przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Najbardziej interesujący z tego wszystkiego jest sposób opuszczenia „pokładu”... a zwłaszcza wyjście… ekhm… ewakuacyjne w nagłych przypadkach. xd Cóż, nikt nie mówił, że będzie łatwo.

  Wygląda to ciekawie i jestem naprawdę dobrej myśli co do dalszej części. Show na pewno będzie nietypowe a czy udane… zobaczymy, ale mam nadzieję, że tak, bo może wyjść z tego fascynująca seria.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  oo44wo 14.04.2018 18:07
  Świetna bohaterka, fajna zbieranina postaci pobocznych, ładna animacja (chociaż w dość osobliwym stylu), bogata oprawa dźwiękowa oraz ciekawy, choć dziwny koncept ( kliknij: ukryte ). Nic tylko oglądać.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime