Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Megalo Box

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  GLASS 18.11.2019 18:02
  To be continued
  Będzie drugi sezon :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Windir 26.09.2018 17:15
  10/10
  Cudna mieszanka Hajime no Ippo z Samurai Champloo. W czasach wyskakującego paskudnego CGI z co drugiej serii to wyglądało przepięknie, a do tego okraszone genialną muzyką. Sportówki w sumie mało – to raczej bokserskie anime akcji – nie ma tutaj rozwoju bohatera z odcinka na odcinek. Wady? Może trochę schematyczne walki: kliknij: ukryte  Innych wad nie stwierdziłem. Przepięknie zakończone, całość ma sens, do tego naprawdę zaskoczyło ze trzy razy podczas oglądania. Idę katować soundtrack.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ephant 4.07.2018 20:23
  8/10
  ..przez chwilę nawet chciałem dać 9/10; anime sportowych generalnie nie trawię, a to obejrzałem całe z przyjemnością. Przyprawa w klimatach sci­‑fi pomogła, ale generalnie to dobre anime od której strony by nie podejść.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 30.06.2018 12:20
  Jeśli chodzi o walory nostalgiczne, seria świetna. Klimat, grafa, styl udało im się odtworzyć idealnie. Mimo, że wszystko oczywiście jest dopracowane na poziomie niemożliwym ze 30 lat temu, serię ogląda się niczym jakieś odkopane dzieło z dawnych lat. Ze wszystkimi jego głupotkami niestety. Faktycznie seans zepsuło parę elementów. Może było to zamierzone przez autorów bo przecież dawne serię pełne były głupot, niepotrzebnych dramaturgi lub po prostu przekoloryzowane. No ale mimo wszystko. To co uderzyło mnie tutaj najbardziej to:
  -  kliknij: ukryte 
  - rozumiem konwencję serii o „walczaku znikąd”, biedak vs estabilishment i jego „Team Nowhere”, ale nie wmówicie mi, że po wygraniu tylu walk (nawet jeśli mieli jakieś długi u mafii itd) żyli by dalej jak takie dziady. Jestem przekonany, że kupiliby chociaż lepszy sprzęt albo wynajęli lepszą halę. Wszyscy wiemy jak olbrzymie pieniądze są w boksie, a Megalo wygląda na odpowiednik największych obecnie gal boksu. Konwencja to spoko sprawa, ale c'mon!
  - dramatyzm jest wiadomy, ale na mnie dobrego wrażenia nie robi bokser który w większości swoich walk po kilka razy ląduje na deskach. I o ile wiadomo że w boksie ktoś można dostawać w pysk całą walkę i wygrać ostatecznie przez KO, ale ja jako widz wolałbym żeby protagonista wygrywał przez faktyczne umiejętności, a nie plot armor.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 29.06.2018 20:03
  Z jednej strony idealne wykonanie. Z drugiej cała ta para idzie w gwizdek dość marnej fabuły. Chcę lubić tą serię, ale nie potrafię, bo założenia tego wszystkiego są zwyczajnie głupie. Nie jest to też S2 Basiliska, którego nie dało się oglądać. Moim zdaniem seria odrobinę powyżej przeciętej, takie 6/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Weiter 27.05.2018 14:54
  Ep 6
  Średniak. Sama istota gear'u jest pogrzebana i bez większego sensu. Cios z takim wspomaganiem powinien być śmiertelny. Zresztą samo anime obrazuje, że ten gear jest tak naprawdę zbędny po przez naszego MC.

  Również realizacja tych ciosów jest naprawdę słaba. Część ciosów choćby z 6 odcinka była ukazana w taki sposób, jak by żadnej siły w nich nie zastosowano. Nie umywa się to do hajime no ippo, nawet krótka walka końcowa z rainbow nisha, była bardziej ekscytująca niż walki tutaj.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 27.04.2018 22:09
  Po 4 odcinku
  Anime sezonu. Tak, już go tak nazywam! Mój faworyt, bez dwóch zdań. A nawet w kolejce na anime roku. There, I said it!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 12.04.2018 10:06
  Nie lubię się rozwodzić nad anime, które są zasypywane miłością. To anime przypomina mi miks redline i rockiego. Pierwszy odcinek był ładnie narysowany i wyreżyserowany. Ogólnie dobroć i pewnie gdyby nie moloch jakim jest Steins Gate to to by pewnie było najpopularniejsze anime na zachodzie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Spoko 8.04.2018 11:46
  jest dobrze
  Świetnie wyglądający styl retro animacji, dobrze zapowiadający się bohater typu „underdog”, dekadencka cywilizacja w raczej niedalekiej przyszłości (prawie cyberpunkowa). Jedynie mechaniczne wspomaganie ciosów jest dość niedorzeczne ale nie ma co marudzić, jest potencjał na dobrą serię.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Flyxie 7.04.2018 22:14
  Zakochana
  Jedna z lepszych pozycji w tym sezonie! W ogóle nie jestem fanką anime o sporcie, ale dla tej serii z radością zrobię wyjątek. Cudowny klimat, stylizowana grafika (polecam dla wszystkich zmęczonych pseudo 3D cudami) a fabuła zapowiada się bardzo dobrze. Ciężko coś więcej powiedzieć po 1. odcinku, ale trzymam kciuki!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 7.04.2018 21:46
  Łuuu… jakie to ładne. Znaczy, dobra, nie ukrywajmy ma to swoje niedoróbki i czasem styl nie wychodzi dobrze (przez sztuczne pogrubienie kreski). Nie zmienia to faktu, że You Moriyama bardzo ładnie to zaaranżował, by oglądało się to jak jakiegoś starocia, ale by wyglądało to w miarę nowocześnie. Fabularnie też ok. Tylko oglądać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 7.04.2018 18:01
  Boks mnie kompletnie nie interesuje, ale ta grafika, ten styl, ten klimat… nostalgia jak nic! Wychodzi na to Souten no Ken to nie jedyna podróż nostalgiczna w tym sezonie :P

  Miałem to na oku i faktycznie może być perełka sezonu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  GLASS 7.04.2018 10:16
  1 odcinek
  Oldschool – to właśnie czułam oglądając pierwszy odcinek. Jakbym się przeniosła do lat 90. normalnie! Jak na razie seria wygląda baaardzo obiecująco, na pewno będę dalej oglądać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  dsas 5.04.2018 21:52
  Ale ładnie kiedyś anime wyglądały… i pomyśleć, że tak poziom szczegółu miały nawet hentaie
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime