Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Piano no Mori [2018]

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Anonimowa bez zalogowania 4.08.2022 13:39
  Łyżka dziegciu
  Czasem tak bywa, że szczypta jakiegoś składnika zabija przyjemność z dobrej potrawy.

  Podobnie było w moim przypadku podczas seansu pierwszej, ale też (głównie) drugiej serii.  Najpierw jednak plusy obu sezonów:

  Fabuła choć naciągana, to jl dla wielbicieli serii muzycznych z muzyką klasyczną jest to według mnie anime obowiązkowe.

  Mnóstwo Chopina, w dobrym wydaniu.

  Mnóstwo Polski (w obydwu sezonach łącznie ogladanych)

  Grafika mimo tych wstawek 3d da się przeżyć

  Bohaterowie… Można ich „polubić”

  Generalnie jak na serię muzyczną, to naprawdę wyjątkowo dużo tu muzyki.


  I możnaby się cieszyć, że serial propaguje Polskę i Chopina… Gdyby nie te wszystkie zgrzyty konkursowe, to wielokrotne posądzanie Polaków o brak obiektywizmu i szachrajstwa konkursowe. Taka (chyba) żółć i uraza, za to, że Japończycy nie zdobywali dotąd zbyt wielu wysokich not na konkursach szopenowskich.

  Same postacie Polaków też nieprzyjemne (w większości) i pokręcone.

  Gdyby nie to, byłby to bardzo udany seans.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  kot schrödingera 18.10.2021 18:29
  Gomen ne…
  ...ale muszę to napisać: za chwilę (Poniedziałek 18.10.2021, g.19.50) sensei Sousuke Ajino (czyli grający za niego Kyohei Sorita) wystąpi w finale Konkursu Chopinowskiego! To się dzieje naprawdę!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  TheElvis92 26.06.2018 13:37
  Póki co bardzo przyjemnie się ogląda. Animacja 3D, która ma miejsce w paru momentach prawie każdego odcinka, faktycznie bywa irytująca i nieprzyjemna dla oka. Ciężko na nią patrzeć, przynajmniej mnie. Nie mniej jednak fabularnie jest interesujące i jestem ciekawa jak to wszystko się potoczy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 9.04.2018 20:35
  Ech, liczyłam, że użyją tych samych technik animacji co w Sakamichi no Apollon – rotoskopową, nałożoną na prawdziwych muzyków… No ale trudno, będzie trzeba to przeboleć :P Ale przynajmniej animacja 3D jest płynna, więc na to nie ma co nie narzekać! Ale ten polski na początku… aż mi ciary przeszły xd Będzie zabawnie, to na pewno!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Easnadh 9.04.2018 19:18
  Ep. 1
  Oczy mi wypłynęły x__x

  Nie tylko animacja 3D, nawet ta tradycyjna była… szkodliwa.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 9.04.2018 19:09
  Modele wyglądają niewiele lepiej niż te z Nodame. A kiedy było Nodame? 10 lat temu? Tam przynajmniej rozumieli, że należy tak przedstawić postać, by nie było widać jej palców, bo wtedy trzeba korzystać z tandetnego 3d. Ech…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Enevi 9.04.2018 16:23
  Trzy de szopen yamaha...
  Napaliłam się na to anime niesamowicie, bo manga jest bardzo udana… I teraz nie za bardzo wiem, co mam o tej serii myśleć. Pierwowzór ma ponad dwadzieścia tomów, serial ma mieć ponoć tylko dwanaście odcinków… To dopiero będzie animowana puszka… Auć, nie chcę wydawać już teraz ostatecznego osądu, ale to się nie zapowiada dobrze. Muzycznie jest naprawdę przyjemnie, w końcu to muzyka klasyczna. Ale graficznie? Drugie auć. Film był bardzo ładny od strony technicznej, ale to był film, inny budżet, inny czas trwania. A to? Grafika i animacja powiedzmy tradycyjne prezentują się co najwyżej średnio, ale oczy od patrzenia na to nie bolą. Gorzej kiedy nagle ni z tego, ni z owego mamy przeskok w scenę trójwymiarową praktycznie w pełni. Prawie zawsze przy animacji gry na fortepianie, i to nawet między kolejnymi ujęciami i w zbliżeniach! I już nawet nie o samą jakość 3D chodzi, ale o sposób (nie)zgrania tego z resztą. Auć, auć, auć. Moje oczy… ;______; a taką miałam nadzieję.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime